Jump to content

Tips&tricks Cumparare Golf Mk1 Diesel


harciogu
 Share

Postare recomandată

stiind ca e un motor greu de ingenuncheat m'am orientat spre dieselul de VW. golf Mk1. cam vechi insa, stiu. stie cineva masina sa imi poate spune la ce sa ma uit cand ma duc sa o vad? am pus cateva intrebari si pe forumul vecin (am uitat ceva esential?) si sper ca nu am ratat nimic important. alte sfaturi?

Later edit: nu cumpar io masina. trebuie sa o vada frati'miu dar trebuie sa il ajut sa nu ia vreo plasa si sa aduca mortu' acasa... cum se spune :)

golf 1 diesel

Modificat de harciogu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand la o masina ca asta tre' sa verifici tabla...cum sta la tabla..majoritatea sunt cazute la tabla cu toate ca motoarele sunt super tari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de la caroserie si de la motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La caroserie verifica:

- linia pragului sa fie continua si dreapta sa nu fie infundate pragurile mai ales in partea din fata.Cu usile deschise vezi daca nu s-a intervenit pe prag,verifici daca curbele sunt curate nu umplute cu chit sau fibra.

- verifica rama parbrizului in special linga golul dintre aripa si caroserie.

- la haion verifici in special pe langa cheder si partea inferioara a haionului, pe dinauntru mai ales.

- verifica podeaua mai ales portiunea de sub picioarele pasagerului

- la puntea spate verifica prinderea de caroserie

- la puntea fata verifica egalitatea distantelor dintre aripa si roata, in stanga si dreapta, la ambele roti

- obligatoriu pasajele rotilor

- sa nu fie rugina la oalele telescoapelor, sa acestea sa fie indoite

-obigatoriu vezi ca seria

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!