Jump to content

Flanse Amortizor Spate


D@ny
 Share

Postare recomandată

exact-exact nu stiu cum si-a dat seama tipul.dar a facut asa:a fost la 2 service uri si nu au depistat bataile de pe spate.pana a mers la un mecanic care a dat o tura cu masina-si nu si-a dat seama de unde bate!drept urmare,mecanicul i-a cerut prietenului meu sa il duca in portbagaj.dupa o plimbare -nu si-a dat seama-nu a gasit motivul.la a doua plimbare,a doua tura,a gasit:cablul de la frana de mana era sarit intr-un loc nu stiu din ce suporti si batea in caroserie!asta a fost.tre sa te uiti la orisice joc.oricat de mic ar fi jocul,zgomotul se propaga prin toata masina.

succes :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

m-am bagat in porbagaj si am mers vreo 10 km si tot nu mi-am dat seama unde bate....se aude in partea dreapta spate cam prin mijlocul masinii.cam p la rezervor.am miscat de rezervor, am batut in el dar nu se aude nimic....nu stiu unde sa ma mai uit.cand am schimbat amortizoarele p spate nu am schimbat si flansele......oare sa fie de vina astea?aaaaa, si cand se balanseaza masina stanga dreapta se aude si un scartait de cauciuc tot p spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica tamponul de la toba intermediara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am verificat...sta bine merci la locul lui.dar se poate k sa scartaie flansa p caroserie (unde se prinde amortizorul)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi mi-am inlocuit si eu flansele de pe spate.Cu cele vechi se auzea un sunet sus in cap la amortizor si aceasta este cauza schimbarii,dar din pacate si cu cele noi se aude la fel.Se aude ca si cum ai bate cu o cheie(cheie auto 15,16) pe tabla,dar pe interior.Ce poate sa mai sune dat fiind faptul ca flansele sunt noi, amortizoarele sunt noi, adica ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema rezolvata.bucsele de la puntea spate...facusem tot(inclusiv sa inlocuiesc tampoanele de la amortizoare).m-am rupt cand le-am scos pe alea vechi...aproape o zi am muncit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

asta sa fie problema si la mine?am bataia aia p spate dreapa care ma dispera .m-am saturat sa merg in porbagaj................fara sa-mi dau seama de unde bate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine se aude ceva din portbagaj,prima oara am crezut ca e de la cric sau de la roata de rezerva.Am facut o tura fara ele si tot la fel se auzea.La mine se aude ca si cum ar trancani un pahar de plastic,ma dispera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit raspunsul la postul meu de mai sus,dar nu am gasit rezolvarea.Si anume mie imi joaca partea mobila de la repartitorul de franare si de aici se aude.Problema este ca nu stiu cum sa strand mai tare acea parte a repartitorului deoarece aceasta este nituita,iar la celalalt capat este prinsa de un arc

byz uitate sub masina si misca partea de jos a repartitorului sa vezi daca se aude cum ai descris tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!