Jump to content

Roll up/down windows din cheie - Inchidere/deschidere automata a geamurilor din cheie/telecomanda


BogMW
 Share

Postare recomandată

Salut.

Am tot urmarit acest topic si cred ca marea majoritate cu probleme fie nu l-au citit fie nu au putut downloada tutorialul si atunci il urc aici.

Mai specific o treaba din nou ca sa se inteleaga merge la masinile din grupul VAG a caror computer de confort are ca Part No: 1C0 959 799

Tutorial.doc

Modificat de h0m3s1ck
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

Deci cine are 1CO 959 799 o poate face cu vcds? Iar restul modulelor merge doar cu vds-pro?ms

Modificat de Laurentiu Utiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VCDS este softul si nu cablul. Este gresit sa spui ca merge cu VCDS pentru ca de fapt merge cu acel soft polonez . AI nevoi de o interfata kkl pe USB in acest tutorial.

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Softul e ceh, dar in rest ai dreptate @divinewind.

Numai bine si sper sa fie odata lamurita treaba, ca ce-i prea mult strica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut baieti, pentru un touareg 2005 se poate face ceva ? pe toate audi-urile am avut inchiderea geamurilor tinand apasat pe remote si chiar ii duc lipsa mai ales acum vara.

Address 46: Central Conv. Labels: 7L0-959-933.lbl

Part No: 7L0 959 933 E

Component: 2L HSG 0201

Coding: 0000081

Shop #: WSC 10101 599 82685

VCID: 3E78CD9210E7

Multam fain.

off topic: Long coding din vcds merge doar la TP 2.0 sau si la 1.6 ver de can pe care o am acum pe T? nu de alta dar ma kinuie un rns510 de ceva zile...

Modificat de katalinscrob
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu avem solutie la touareg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut...mai are cineva programu ala din tutorial? ....cand intru pe linkul ala zice ca este mutat sau sters...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu alt browser. Mie mi-a mers ACUM sa descarc tutorialul si sa accesez TOATE link-urile din el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mil trimiti te rog pe adresa asta smr.andrei@yahoo.com ......multumesc da nu pot nici cum sal iau

Modificat de stelist_2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu colegul care a postat linkul.

Te va ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare.

In legatura cu inchiderea geamurilor din cheie as avea si eu o intrebare care ma macina. Deci oare mie nu imi functioneaza mecanismul sau ceva de murge doar din cheie sa inchid geamurile? Deoarece daca bag cheia in broasca si inchid centralizat si tin cheia acolo imi urca singure geamurile. Deci sa fie stricat ceva sau?? Astept cu nerabdare raspuns. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sam - trebuie activata functia....nu vine standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista variante si cu VagCom-ul, pusa de h0m3s1ck - nu am incercat. Eu folosesc VDS Pro si seriala. SIncer, daca nu ai interfata necesara, mai bine vb cu un coleg de pe langa tine sa te ajute.....stai linistit, ca nu e scump.

P.S.-----mama, ce au zburat doua posturi...se poate sterge si al meu, daca nu mai are legatura. Multumesc !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut.

Mai pun o data link-ul aici:

http://www.motordiag...ad/mkmsetup.exe

Sper sa fie cu folos.

Numai bine.

am urmat pasi descrisi de tine in tutorial(instalat program,activat cu cod primit la email)totul ok

problema este ca nu pot schimba la interface setup-port setup in loc de com1....com30 in USB(interfata mea este pe USB)

Modificat de ryky-ddi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca nu ai urmat pasii descrisi de mine!

Nu am scris ca trebuie schimbat portul! Am scris ca se tine minte portul. Eu la mine am folosit com1, dar (am citit pe forumul pe care am aflat prima data de program ca) se poate si pe alte com-uri. Si e normal sa nu poti folosii la tine com1 daca scrie ca e "in use". Iar in program dupa ce se selecteaza com-ul se da test interface.

Reciteste tutorialul, cu mai multa atentie.

P.S. Portul ai sa poti sa-l schimbi doar cand gasesti perifericul care iti foloseste deja com1 si il vei trece pe acesta pe un alt com liber, in ideea de a utiliza apoi com1 pentru cablul tau pe usb -> exista google pt probleme legate de utilizare unui computer sub windows.

Modificat de h0m3s1ck
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut! am un Leon din 2007, abia cumparat. Am constat ca din cheie(briceag) pot lasa prin apasarea butonului de deschidere doar geamul de la sofer. Restul nu se deschid. Inainte am avut un Golf la care mergea pt toate geamurile aceasta optiune. Exista vreo alta posibilitate decat setarea prin VagCom?

multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cu VCDS-ul se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata am rezolvat! din meniul computerului de bord, era setat sa se deschida doar geamul soferului. Acum merg toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La generatia ta de masina, se poate asa.... dar e confort closing ? se inchide singur sau trebuie sa ti apasat butonul pana urca geamurile sus ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

as dori sa activez si io functia la passat dar din pacate nu am interfata seriala in schimb am vas pe blue tooth

credeti ca cu vas-ul pot sa activez functia rool up/down windows?

am tot citit posturile nu cred ca am ratat nici unul da pt vas nam gasit nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu merge, cu ce ai tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate deschisde si la masina mea ? g4 2002 , toate geamurile electrice, cheia briceag.Cand bag cheia in usa soferului cobor toate 4 jos , iar de ridicat la fel.

am o interfata vag com 1.18 se poate activa cu vcds 11.11 aceasta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, nu se poate cu VCDS, ai nevoie de o interfata pe serial, un laptop sa ruleze MsDos si VdsPro, ca soft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Daca are 1C0 959 799 xx se poate activa si cu un cablu vagcom 409 USB dar cu alt soft...fara VdsPro, fara serial, fara MsDos. :icon_thumleft:

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!