Jump to content

Inca un Golf GTI


OvidiuV

Postare recomandată

  • Administrator

Ei, ziceam ca la vremea respectiva Fusco era pe softul vechi si s-a aratat entuziasmat de modificarea GTI-ului tau dupa SCh

Oricum modificarea de suspensie se va face simtita f mult in bine, mai ales din ce discutam chiar aseara cu deja-posesorul sus numit ;) chiar fara un reglaj "barbar"

Link către comentariu
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • OvidiuV

    97

  • Bogdan_wrc

    31

  • cristi_407

    13

  • anorganix

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

OvidiuV: de ce ai nevoie de alte suspensii ? iei curbele cu 200 la ora ? scuza-mi felul agresiv de a intreba dar nu vad rostul .. frane inteleg dar suspensii nu prea .. adica defapt, nu vad de ce nu-ti ajung cele de GTI ..

P.S: cati cai ai acum ? ce cuplu ? ai DSG ?

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu

Pe linga faptul ca suspensiile stock s-au mai inmuiat, simt masina destul de subviratoare in curba.

Apoi aud un usor scirtiit in momentul in care trec peste speed-bumber. Si daca tot va trebui sa inlocuiesc suspensiile stock cindva, m-am hotarit sa le schimb cu Bilstein.

Si ca sa-ti raspund la intrebare nu intentionez sa iau curbele cu 200 la ora pe drumurile publice, ci numai daca se construieste vreo pista in Romania.

Iar in al doilea rind ca sa tin pe sosea puterea masinii in mod cit mai eficient aveam nevoie de aceste suspensii.

Daca iti vei mari si tu puterea la masina ta, vei simtii lucrul asta.

Modificat de OvidiuV
Link către comentariu

dreadfull, te invit sa mergi o tura cu un GTI cu suspensii si ai sa vezi ce inseamna.

ca hint, si scuze de OT Ovidiu, acum 2 ani eu cu Golf IV TDI de 101 cai +soft, cu suspensii sport reuseam sa ma tin pe curbe dupa GTIul lui fusco, stock pe vremea aceea. .. poate astea iti spune multe.

Link către comentariu

da baieti dar ... mergeti la raliuri ? totusi ...

iar afirmatia "te invit sa mergi o tura cu un GTI cu suspensii" suna ca si cum alea stock nu exista/sunt proaste

eu sunt FOARTE multumit de ele! e adevarat, masina e NOUA .. o sa se mai lase

si da, o sa maresc si eu puterea (pana la 300cp/350nm) .. o sa vad atunci daca am nevoie sau nu.

te invit si eu la o tura cu un 30 edition :)

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu

Felicitari pentru decizie Ovidiu. Una dintre cele mai inteligente mutari. Cu suspensia si ceva upgrade la frane vei avea o masina mult mai echilibrata !

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

oricum imi place ca ai luat-o de jos si le-ai facut cu cap

gumele - softu - suspensia usor usor o faci asa cum trebuie! urmeaza franele si apoi vom mai vedea :D

bafta

Link către comentariu

te-ai "inhaitat" cu cine nu trebuie, din punctu asta de vedere :banghead:

d-abia astept sa vad ce iese...

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

hahaha ce reclama faci si tu =))

las ca are de unde sa invete :) il avem pe Dr.Fusco pt un eventual feedback or advice ideea e ca cred ca suntem pe drumul cel bun

Link către comentariu

drumul cel bun am inteles ca e duce curand la Sighisoara...Ovidiu,..tu nu ai auzit la fel?

Link către comentariu

Da Bogdan, si e foarte frumos drumul ala spre Sighisoara ;)

Imi pare bine daca reusesti sa vii si tu. Chiar ma gindeam ca s-ar fi simtit lipsa ta. :D

Modificat de OvidiuV
Link către comentariu

pai asta sunt ingredientele unei intalniri reusite...persoanele...drumul...locatia... si cum astea sunt indeplinite pt toamna...nu as vrea sa lipsesc. adica drumul e de nota 20, ca am mai fost incolo multi la o intalnire, deja vad ca s-au anuntat persoane "scumpe" la vedere...iar locatia e superba. (my 2 cents: drumul, daca se merge ca de obicei, va face 50% din intalnire :D )

dar in fine..sa revenim on-topic.

imi place cum a iesit masina ta...si ma bucur ca esti multumit de soft...ca stiu ca am discutat despre asta si vroiai varianta cea mai buna ;)

de la tine mi-a venit ideea si am mai recomandat unui GTI DSG sa incerce softul asta. astept reactii.

cu mine vorbeai bogdan ?

cand..unde?

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Au venit suspensiile comandate. Miine ma duc sa le iau. :icon_thumright:

Sper sa iasa masina din service pina vineri sa apuc sa le montez inainte sa plec Budapesta.

As avea ocazia pina la Budapesta sa vad cum se comporta masina.

Link către comentariu

am fost cu fusco pe la Nick exact dupa ce le-ai luat. imi pare rau ca nu am apucat sa ne intalnim.

si acum...pune frane :)

vezi ca ii vin lu fusco DS2500.... ;)

Link către comentariu

Ti-a spus Nick ca am fost pe acolo? :( Imi pare rau ca nu ne-am vazut.

L-am intrebat pe Nick de placute de frina si m-am uitat in catalog cu el si nu exista placute de frina Ferodo pentru GTI.

Oricum cu ele mai stau ca de-abia le-am schimbat cu unele stock acum 5000km.

Oricum sper sa pun si eu suspensia saptamina asta, deoarece am fost plecat din tara pina azi si nu am apucat.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!