Jump to content

Inca un Golf GTI


OvidiuV

Postare recomandată

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • OvidiuV

    97

  • Bogdan_wrc

    31

  • cristi_407

    13

  • anorganix

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo nene. trebuie sa ne vedem sa vad si eu cum trage softu asta de-l lauda toata lumea !

Link către comentariu

Confirm dupa ce am mers si eu ieri cu jucaria. Softul este foarte echilibrat si ce m-a dat pe spate a fost limitarea de cuplu pe prima treapta si ceva din 2 astfel incat masina pleaca blana fara sa patineze deloc. Pentru un stage 1 trage formidabil !

Link către comentariu

hehe..ce bine cand e multumit. e cel mai important ca ovidiu sa fie multumit de el.

ceva date stii despre soft? presiune constanta....boost...ceva?

Link către comentariu
Sunt super multumit de cum a iesit. Am facut upgrade cu Stage 1+ de la Superchips.

pretul cred ca il putem afla si de pe net :rolleyes:

Link către comentariu

Am vazut "pe net" ca sunt alte specificatii si ma gandeam ca domnu' si-a facut ceva custom. De aici intrebarile de mai sus. :)

Daca tot veni vorba de Superchips... despre bluefin ce stiti ? (Bogdan nu imi da link catre siteul lor :( ).

Link către comentariu

despre firme de tuning vorbim in alte topic-uri :( dau link? :)

eu am inteles ca daca a facut stage 1 atunci nu e custom. dar asteptam sa vedem ce zice ovidiu.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

este stage 1

este custom pt dsg

este updatat fata de softul care a fost pus initial la vanzare de accea pe site inca apar valorile de 244hp, masina face 250+

se pot face softuri la cerere cat despre valorile masinii lui ovidiu o sa vi la divulge el daca vrea!

oricum softu este derivat din ceeace se face pt masinile care alearga in http://www.vw-cup.co.uk/

mai multe detalii puteti sa cititi aici http://www.carpages.co.uk/volkswagen/volks...er_23_04_04.asp

sau chiar pe siteul oficial http://www.superchips.co.uk/motorsport.php

ovidiu a plecat weekendu ata cu masina la primul drum mai mung dupa soft si asteptam impresii

stiu ca este un tip foarte atent cu masina lui as putea spune tipicat la unele lucruri astept sa vad si pareri despre consum

Link către comentariu

M-am reindragostit de masina. :icon_rambo:. In week-end am fost plecat la mare si acum o ora am ajuns acasa.

E primul drum lung pe care l-am facut dupa soft.

Cind am plecat vineri spre mare am mers destul de repede pe autostrada (aveam vreo 5500rpm; faceti singuri socoteala :wacko:) si pot sa spun ca este fascinant sa vezi ca masina mai are rezerve de putere la viteze mari. Consumul a fost aproximativ 11 (cu clima setata la 20 grade).

In seara asta la intoarcere am mers mai civilizat, aprox 160 km/h si am avut un consum de 9.5-10.

Prin urmare consumul este la fel ca si atunci cind era stock.

Asa cum a spus si Fusco, la plecarile de pe loc cu acceleratia la podea masina nu pierde aderenta absolut deloc.

In concluzie sunt foarte multumit de masina. O simt la fel de ECHILIBRATA ca atunci cind era stock (iar asta e cel mai important pentru mine), numai ca acum are putere mai mare. Super tari cei de la Superchips!

Peste doua saptamini plecam in Muntengru si Croatia. Acolo o sa am parte si de serpentine si de autostrazi. Abia astept.

Nu stiu ce sa mai spun. La restul intrebarilor a mai raspuns Nadir. Merci frumos! In rest, mai intrebati si voi :angry:

P.S.

1. In Septembrie, tare as mai vrea sa mai mergem la Brasov pentru un karting si apoi sa ne intoarcem pe Cheia, asa cum am facut data trecuta. Tare mult mi-a placut. Cei care au fost stiu de ce :P

2. Chiar imi pare rau ca nu pot sa ajung la intilnirea de vara. Daca era cu o saptamina mai devreme.... Asta e!

Modificat de OvidiuV
Link către comentariu

bravo . (ma oftic ca si eu am fost la mare weekendu asta...si ne puteam vedea sa observ si eu masina live, desi nu eram cu S3u.).

poate am si eu ocazia sa vad cum trage...

neapart se cere un karting. hai sa discutam pe topicul ala..peste 2-3 saptamani sa fie sigura treaba. dar sunt multi plecati prin vacante...

Link către comentariu

Imi pare rau ca nu am stiut unul de altul. Dar lasa ca recuperam noi :(

Modificat de OvidiuV
Link către comentariu

Singurul lucru pe care ti-l pot spune este ca nu apare pe tester faptul ca s-a facut o modificare de soft.

Link către comentariu

scuze de offtopic dar am o ultima intrebare, resoftare imi poate face oricine cu vag-com ? daca da ... cine se ofera ? :))

Link către comentariu

resoftare nu cred ca poate face oricine,cu toate ca nu il cunosc personal dar sper sa apelez la serviciile lui cat mai curand Dl. Voinea se ocupa cu asa ceva la TCM Turbo.

Site : http://www.tcmturbo.ro/

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

Resoftarea nu se face cu vag-com. Daca te intereseaza si vrei mai multe detalii, da-mi pm.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro
imi afecteaza garantia ?

Nu iti afecteaza garantia pentru ca: chiar daca se face prin OBD nu iti incrementeaza Counterul, sa se vada de cate ori a fost scrisa masina! + in cazul de fata fiind facuta prin OBD nu se vede ca a fost umblat la ECU pentru ca de el nici nu te atingi, ca in cazul interventiei prin BDM.

deci masina isi pastreaza in continuare garantie! + este garantia firmei SUPERCHIPS infiintata in 1978!

Link către comentariu
scuze de offtopic dar am o ultima intrebare, resoftare imi poate face oricine cu vag-com ? daca da ... cine se ofera ? :scratch:

chiar vrei tu ca oricine sa iti faca sa ceva? nu e de joaca totusi....

ai detsule discutii despre asta pe forum si multe, chiar f multe masini resoftate la diferite firme..de la GTI, S3uri, TTuri...R32...

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
  • Administrator

Deci ai cedat ;)

Dupa soft, spuneai tu ca se simte nevoia de alte suspensii

Pune-le si mai da-l inca o data pe Fusco... o sa fie mai excited ca data trecuta

Spor, chief!

PS: jante, ceva?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!