Jump to content

HELP.Consum prea mare MK2 Benzina.


sabinescu
 Share

Postare recomandată

am un mk 2 benzina ,1300 cm,40kw,tipul 2 G,consuma cam 10 %,ma cam goleste la buzunar stie careva ce consum ar avea un motor modelul acesta,si cam care ar fi motivele de consuma atata de mult ? :angry: rog ajutor.sfaturi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca daca ai carburator, el este foarte dereglat.un motor de 1.3 nu ar trebui sa consume peste 8 in oras aglomerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un mk 2 benzina ,1300 cm,40kw,tipul 2 G,consuma cam 10 %,ma cam goleste la buzunar stie careva ce consum ar avea un motor modelul acesta,si cam care ar fi motivele de consuma atata de mult ? :Driver: rog ajutor.sfaturi....

acesta este consumul la motorul de 1,3,

consuma cit unu de 1,8 si mai mult de 140 nu fuge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten de-al meu a avut vreo 4 ani motorul asta si ii consuma maxim 9 in oras, calcat bine. Intr-adevar mult. Acum are un motor de 1.4 de pe golf 3 si asta ii consuma 10 :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva sfaturi simple-verifica filtu aer

- verifica cablu de la soc sa functioneze pana la max patghiei

mai dificile-verifica amestecul carburant

-curata carburatorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca daca ai carburator, el este foarte dereglat.un motor de 1.3 nu ar trebui sa consume peste 8 in oras aglomerat.

da motorul este cu carburator!la drum intins cam ce consum ar trebuii sa aiba?filtrun de aer l-am schimbat,bujiile stiu ca nu sunt cele recomandate de producator,dar nu cred sa afecteze!si nu are cablu de soc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in jur de 6

cred ca tb sa cureti si sa reglezi carburatorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am acelasi tip de motor... in oras consuma in jur de 10% iar afara aproximativ 6%

e mic si prost, asta e. sper sa-l schimb odata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Nu orice motor mic consuma putin!

Eu am printre altele si un Matiz si desi este aproape nou, consuma 10% in oras. Pt cei ce nu stiu, motorizarea Daewoo Matiz 800 cmc injectie electronica multipunkt, 3 cilindrii.

Deci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat sa va zic ,masina o am cam de 3 luni,de observat am observat de la inceput caci consuma cam mult ,acum o saptamana am desfacut capacul de la filtrul de aer ca sa verific filtrul,am observat ca totul era plin de ulei ...filtrul varza!filtrul l-am schimbat ,am verificat dupa aceea filtrul e curat...oare uleiul ce mi la bagat in carburator nu a infundat nimica pe acol? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!