Jump to content

Suspensie "drumuri grele"


godaro
 Share

Postare recomandată

eu cred ca fizic de pot pune diverse suspensii, s-ar putea (nu stiu, intreaba la service totusi), ca ce ofera VW sa nu poata fi pus sau ei sa nu puna (de ex cum era la mine cazul jantelor pe 17, unde nu se puteau pune la cumparare decat cu suspensia sport).

are cineva vreo idee legat de zgomotul pietricelelor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • c6t9

    22

  • rex

    14

  • Devastator

    9

  • So`niroS

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

rex fa-ma si pe mine sa inteleg... de ce ti-ai mai luat GT Sport daca tu visezi pachet de drumuri grele? :icon_thumright: nu era mai simplu un CL cu pachet si castigai si la bani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nnw altcumva arata GTSport-ul...... Oricum, intrebarea era daca se poate, dar nu am spus ca vreau sa imi pun :angry: :icon_thumright:

Nu am spus nici ca nu vreau sa imi pun! Deocamdata as vrea sa aflu daca este fizic posibil si cat costa!

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut.

Ma intereseaza si pe mine unde pot fi montate inaltatoarele pentru o Jetta 2006 , ale de 2 cm din aluminiu, pe amortizor. Inainte de flansa sau in capatul amortizorului. Multam!!

Modificat de bodybuild
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Pentru a inalta un golf 5 tdi 1,9  cu 2 cm pot pune cauciucuri de 205/65/16 in loc de 205/55/16 ce ziceti sunt cu mult mai grele si dauneaza directiei?Ce sfaturi imi dati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar kitul de drumuri grele pentru golf 5 exista,sau are cineva dimensiunile la inaltatoarele de pe fata si spate,adica flansele care vin sub arcuri pe spate si flansele care vin la telescopul din fata.Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salutare colegi . cineva care are pachet drumuri grele ,n-e poate spune ai noua macar ce culoare sunt bulinele de pe arcuri ? intetionez sa-mi cumpar pdg de la skoda octavia 2 , dar imi este frica sa nu se ridice f mult masina ..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu 2 arcuri fata de vanzare de pe un golf 5 4motion cu pachet de drumuri grele. O sa ma uit si la buline si voi posta aici. 

Modificat de Alin90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Detin un Golf 6 1.6 TDI 77kW Trendline, si vreau sa schimb arcurile pe fata (cel de pe partea dreapta s-a rupt) si ca sa mai castig ceva cm, vreau sa cumpar niste arcuri mai "inalte", masina nu are echipare drumuri grele.

 

M-am gandit sa iau arcuri pentru drumuri grele si le-am gasit pe acestea: http://www.epiesa.ro/arc-spiral-vw-golf-vi-variant-aj5-1-6-tdi-sachs-993056/32609/10213/part-1460490/, ce spuneti sunt ok? Cam cati cm credeti ca o sa inalte?

 

Nu vreau sa cumpar unele standard si sa ii pun inaltatoare.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O interebare, vreau sa inalt putin un golf 4 benzina scurt, am constatat ca aceeasi masina dar diesel este cu aproximativ 100 de kilograme mai grea(motor mai greu). Intrebarea mea este as putea monta pe fata niste arcuri de la dezmembrari de la un golf scurt dar diesel cu speranta ca se va mai ridica putin de fata, pentru a nu introduce acele distantiere.Mentionez ca am adaugat un scut metalic aftermarket si mi-a scazut garda la sol. Multumesc!

Modificat de marutu_2005
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt golf 4 se gasesc distantiere si de 1cm si 2cm . poti opta pt cele de 1cm si nu se ridica foarte mult de fata . daca vrei arcuri din dezmembrari , ia-ti pachet drumuri grele pe toate 4 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare

am un Golf cu care am mers la schimbat amortizoarele fata, masina cumparata de noua de mine in 2007 si din cate tin eu minte e cu suspensie standard nu cu drumuri grele

am dat comanda la service de amortizoare, demontat totul si in final nu se potrivesc, cele comandate au diametrul de jos de 55 mm iar ale mele au 50 mm si pe programul lor de la service le apare ca cele normale si sport sunt de 55 iar cele de drumuri grele sunt de 50mm

masina nu e ridicata, am avut si o Jetta tot cu suspensie standard si era la aceeasi inaltime si chiar se vede si la Golf ca e la inaltime normala fata de alte Golfuri

a ramas ca luni vin amortizorele de drumuri grele cu prindere de 50 mm dar tare cred ca iar o sa fiu dezamagit

a mai patit cineva asa ceva? ce suspensie am? ce cod au amortizorele la voi cu drumuri grele? in lista de optiuni la mine am asa:

G02 Front shock absorption

L07 Suspension range 07 installation control only, no requirement forecast

0AD Front stabilizer

am sau nu drumuri grele? la ce sa ma uit?

 

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!