Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

:D Asteptarea a fost ok pana acum. Pe 4 februarie se fac 3 luni, iar masina cred ca vine pe 4 martie. Asta e, am prins sarbatorile si am mai intarziat-o si eu 2 saptamani pentru ca am adaugat volanul multifunctional. Si cand ma gandesc ca sora mea a stat dupa masina 10 saptamani in loc de 12, iar tata 8 saptamani FIX in loc de 13, ma iau nebuniile.

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

nadir@boosted.ro

da ce pot sa zic foarte interesant ce se scrie aici :D) nasol ca totusi se asteapta atat de mult! oricum dupa cum vad stai bine cu nervi

p.s. fara suparare asta este un topic care se vrea a fi unul din cele mai vizitate sau doar sa iti etalezi masina?

(mie oricum de la primul post pe cae l-ai scris: "nu stiu daca va avea audienta lui andrei"... mi-a dat impresia ca se vrea a fi topicul de rezistenta a acestui forum, cel mai vizitat si cel mai disputat... oricum ar fi, important este un singur lucru ..... ti-ai atins scopul (adica masina nu a ajuns, dar are deja un nr impresionant de posturi) :( ) macar la nr de posturi il vei bate sau over all(post/vizite) mai putin la masina ta vs masina lui din toate punctele de vedere.

Modificat de nadir
Link către comentariu

Draga nadir, topicul se vrea ceea ce este: o zona de discutie despre S3. Ca am facut in gluma comparatie cu topicul lui andrei-RS4 este altceva, acest lucru se datoreaza faptului ca pe forum nu se gasesc masini din gama S sau RS. Iar acestea fiind ceva special, se cade sa existe si discutii mai speciale. Asa a fost cu RS4, asa va fi si cu S3, fie ca este vorba de al meu sau de cel al lui aiculedtzu. Auzi tu, mi-am atins scopul! Scopul meu este sa se adune informatii despre S3 si sa le impartasim cu totii.

@mmneg Nu stiu daca voi avea sau nu astfel de probleme, insa, datorita modificarilor nu prea agresive fata de 2.0 T 200 CP, tind sa cred ca nu. Vorbim despre 65 CP in plus pentru un motor turbo. RS4 dezvolta 420 CP, cu 76 CP mai mult decat S4 dintr-un 4.2 V8 aspirat, care initial (prin 2000 sau 2001) avea 300 CP.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

ma bucur ca ai inteles asa cum am vrut eu intrebarea mea :D adica chiar imi puneam probleme dupa ce am dat send daca vei interpreta gresit >:(<

cat despre motor sper sa nu aiba probleme pe care le-au avut majoritatea GTI`urilor 1 probleme cu bujiile 2 probleme cu prea multe sonde (miii de sonde)

oricum a iesit dupa aproape 2 ani in urma GTI`ului timp in care eu cred ca s-au reglat foarte multe aspecte din punctul asta de vedere. oricum nu cred ca te va bate gandul sa il urci mai multe de un chip/evacuare ... asa ca sigur nu iti va da batai de cap

adica iti doresc sa ai parte de o masina cat mai fiabila si cat mai asa cum iti doresti tu

oricum cand este vorba de o firma care se respecta si mai ales de un model care nu e oricare asa cum ai spus tu exclusive tind sa cred ca daca vor aparea probleme se vor rezolva foarte repede pe garantie fara vreo indoiala din partea producatorului!

Link către comentariu

misto masina, abia astept sa o vad la intalnire. mai e un pic.

la avioane la fel se procedeaza cu sampania ca la vapoare? :frigbaitata: promit sa aduc o sampanie sa ii dam una dupa portiera.

Link către comentariu
Multumesc tuturor pentru ca va bucurati alaturi de mine. :Driver: am auzit un zvon ca la pbn ar fi venit un s3 albastru pentru showroom sau drivetest. Teoretic, primele doua s3-uri ce ajung la pbn sunt de showroom si drivetest. Dar cum eu am intarziat comanda cu 2-3 saptamani, nu am mai prins-o pe cea de showroom. Revin cu detalii maine, dupa ce ajung in Bucuresti si ma informez. :D

din cate stiu eu ala din showroom e deja dat daca e vb de ala de la pbn si tot din auzite am inteles k e belea mare cu s3-uri in sensul k sunt foarte multi oameni interesati si k o sa vedem foarte multe prin bucuresti in martie aprilie o chestie foarte buna :) ... mai exact vara cand se incing cauciucele.Si revenind la topic, cred k sunt foarte multi care ti-au transmis sa o conduci,stapanesti si folosesti sanatos si fara probleme dar nimeni nu a zis k e invidios :) pe tine. Eu iti doresc sa o primesti cat mai repede

Link către comentariu

Chestia cu e deja dat mi se pare o fitza inutila. Daca e dat, de ce nu e luat? Oricum, stiu sigur ca in Bucuresti vor fi 4 S3-uri. Problema mare este ca se asteapta foarte mult pentru un astfel de model. Mersi pentru urari.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

am inteles ca a fost rezervat pana pe 2 feb. de catre careva care are o reducere de 30% !!!!! deci e rezervat de vre-un barosan care lucreaza pe acolo!

in fine nu asta conteaza, cat despre multe s3`uri ... in romania.... poate dar nu toate comandate de la porche romania! pt ca asa cum a zis si vlad cel putin in buc sunt 4 da nu mai mult de 5

oricum sunt multi care nu prea desting Sline de S.... (si aici nu ma refer la @Alex-Passat pur si simplu zic de ce va fi prin oras)

Link către comentariu

foarte tare! ne bucuram :angry: sa il stap sanatos !

fusco, pregateste surubelnita !! merg cu tine sa-l vedem !

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Felicitari aiculedtzu. Negru a fost mereu culoarea mea preferata. Astept cat mai repede impresii. :angry: Enjoy.

In legatura cu S3-ul albastru din showroom de la PBN...nu este rezervat, nu exista reducere de 30% la PBN, nu lucreaza barosani la Porsche. Iar in showroom la PBN a venit inca un S3, alb. :(

Link către comentariu
...Roadrunner...

Deoarece nu am gasit emoticonsu' potrivit, ma exprim in cUvinte : MII DE BALE !!!

Sa o stapinesti sanatos... si sa-ti aduca tone de adrenalina :angry:

Link către comentariu

congrats, este f frumoasa ...Oradea vad ca tine blazonul sus in continuare

@Roadrunner..am ras cu lacrimi, nu esti sanatos

Link către comentariu

Merci pentru urari baieti,

Ieri dupa ce am intrat in posesia ei nu am mai fost bun de nimic, efectiv nu mai puteam sa stau pe scaun, nu aveam stare, imi transpirau palmele, asa ca am si plecat de la birou la un test drive prelungit :))

Din pacate nu prea am putut sa vad ce poate motorul deoarece fiind in rodaj nu am trecut de 3.000 rpm (doar o data cand am bagat in 4 in loc de 6 :) ) insa am dat o fuga pana la Piatra Craiului (drumul de CJ) ca sa testez masina pe serpentine. Pot sa spun cu mana pe inima ca Es Trei-ul sta intr-un mare fel pe viraje, in viata mea nu m-a incercat acest sentiment cu nici o masina. Initial am inceput sa atac virajele cu 50-60 km/h insa spre sfarsit am ajuns la viteze de 90-100 km/h, iar masina nici macar nu se sinchisea. Spre seara dupa ce termin cu treburile o tai din nou la o scurta tura.

:hainoroc:

Link către comentariu

Sa o porti sanatos. Sunt convins ca bucuria ta a fost de cel putin zece ori mai mare decat cea inteleasa din cuvintele tale. Cu totii traim acel sentiment de bucurie cand intram in posesia masinii mult visate. Si mai ales cand aceasta este un S....sau in cazul meu un RS.... :)) :hainoroc:

Link către comentariu
...Roadrunner...
@Roadrunner..am ras cu lacrimi, nu esti sanatos

Pai de ce bre' ?!... asta-i adevaru'. Sa moara trei arici, daca nu e e foarte grava masina.

Eu nu mai intru' pe topicu' asta ca ma pun colegii sa schimb mocheta de sub birou.

:hainoroc:

Link către comentariu

Inca putin si ma scapam in "nadragi"! :))

Sa stapanesti sanatos "iesul"!!!

Sa ai grija de el...si el de tine :))

La cat mai multe tone de benzina!!!

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

OHO

sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea ca doar e un S :))

super masina si cred ca esti super fericit, nu cunosc sentimentul dar imi dau seama cum poate fi.

de curiozitate cat ai asteptat pana ti-a venit masina?

acum il asteptam si pe al lui vlad,

cat despre ala albastrau eu asa stiam... si am auzit ca ar fi venit si unul alb azi .... oricum superba masina!

sincer in realitate pare mai misto neagra decat cum o descriu ei in cataloage!

later edit

m-a luat valul si am uitat sa scriu urmatoarele: sa o stapanesti sanatos si sa te cuburi cat mai mult de ea FARA incidente si nu te mai da la ea pana nu termini rodajul!

Modificat de nadir
Link către comentariu

Impresionanta masina domnilor :D

@ aiculedtzu multi km fericiti. :))

@ Vlad MHL asteptare usoara in continuare ca nu mai e mult. :))

sper sa aveti timp sa postati impresii dupa......sa nu stati toata ziua in masina

Link către comentariu
sa te cuburi cat mai mult de ea FARA incidente

sa te cuburi, cercuri si alte figuri geometrice :)

sorry, nu m-am putut abtine :lol:

nadir si eu gresesc....sa nu te superi. dar la tine a fost funny.

Link către comentariu

Felicitari .. toate cuvintele la un loc nu pot inlocui senzatiile lasate de bestie :), si totusi pe noi cand ne incantzi cu poze ? De cateva saptamani/luni stam aici cu nervii intinsi sa vedem evolutia asteptarii, la tine a venit masina .. nu ne arati si noua ce ai acolo :lol:? Vlad MHL .. inca un pic, vine si-a ta acusi .. so, felicitari si asteptam pozeee !

Link către comentariu

Poze am doar cateva facute cu telefonul la reprezentanta, insa cand voi prinde cateva zile insorite o voi programa la spalatorie si la o sesiune foto.

:Driver:

post-8096-1170356287_thumb.jpg

post-8096-1170356307_thumb.jpg

post-8096-1170356374_thumb.jpg

post-8096-1170356504_thumb.jpg

post-8096-1170356530_thumb.jpg

Modificat de aiculedtzu
Link către comentariu

super masinuta..sa o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de bucurii alaturi de ea :Driver:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!