Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

nadir@boosted.ro

ciudat ca asta are 6 cand vechiul s3 avea 10 :lol:)

si g5 gti tot 10 si polo gti tot 10

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Pai depinde cum le numeri. 10= 2 frontale, 2 laterale si 2x3 sideguard (2 x montant A, 2 x montant B si 2 x montant C)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

da merci ai dezlegat un mare mister :lol:)

oricum nu prea am vazut sa fie scris pe undeva despre acest asptect

cat despre lista cu optionale asa este vlad ai drepate nu exista :lol:

dar ei in optiunile standar mentioneaza doar aibarg pasageR si sofer atat

Link către comentariu

In optiunile standard traduse de "ai nostri". Daca te sui in masina vei vedea sideguard-ul pe montanti.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

da ai dreptate dar cand m-am suit in masina numai dupa airbag`uri nu m-am uitat :) era ultimul lucru care ma mai interesa =))

Link către comentariu

te-ai scos cu masina asta nene :offtopic: e adevarata n-ai ce-i zice... s-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Da. Al tau, nadir, cand vine?

el este mai old timer - ca mine - inca oscileaza intre vechiul s3 , leon mk 1 - 1.8t si octavia 1.8 t; eu l am sfatuit vechiul s3 si din cite am inteles, m a ascultat :offtopic:

on topic: cite kg are masina conform fisei tehnice?

Link către comentariu

Cred ca aceea este greutatea la gol. Din pacate cu fluide si in functie de optionale sare de 1500 kg.

post-8096-1168884389_thumb.jpg

Modificat de aiculedtzu
Link către comentariu

Si la nemti si la spanioli dau pentru masina din test 1530 kg.

@aiculedtzu Ce se mai aude cu masina ta?

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

din cate stiu eu de la trapa se ingreuneaza cu 20kg...

el este mai old timer - ca mine - inca oscileaza intre vechiul s3 , leon mk 1 - 1.8t si octavia 1.8 t; eu l am sfatuit vechiul s3 si din cite am inteles, m a ascultat :blink:

on topic: cite kg are masina conform fisei tehnice?

hehe da asa se pare .... oricum motorul 1,8T pt ca e foarte tare si cu istorie :( + 4x4 fie el leon octavia sau s3 ca golful 4 R32`ul nu m-a miscat prea tare....

Link către comentariu
@aiculedtzu Ce se mai aude cu masina ta?

Pai este asteptata in vama, asta insemnand ca pana la sfarsitul lunii ar trebui sa ajunga.

Problema e ca deja stau rau cu rabdarea si-l innebunesc cu telefoane pe agetul de vanzari. :wub:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

e bine ca inca nu ai inebunit de tot si ca mai stii sa formezi un nr si sa vrb cu un agent!

Link către comentariu

ma uit si ma minunez .. dupa ce m-am tot minunat de A3 SB 2.0 TFSI al lui Iulian Honda Fan parca .. atunci cand aparuse, lipsesc un pic si vad ca deja sunt 2 membri vwforum care vor avea S3 generatia noua, si iar ma minunez :D ! Sunt fericit alaturi de voi, si nu ramane decat sa-mi fac timp ptr a ajunge la intalniri cand veti veni cu bestiile :D ! Stiu ca e un pic OT, dar stie cineva cand apar si la noi motorizarile 1.8 TFSI pe A3 la vanzare ?! Pe site-ul german deja se vand/configureaza, de la Porsche mi-au spus ca nu se stie nik inca ..

Inca o data felicitari ptr masina Vlad MHL, ai avut un superb audi .. si acum inca unul :)

Link către comentariu

Nu se stie nimic inca, insa mai mult de luna februarie nu vor intarzia sa apara in lista.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

am vazut ca pe afara au inceput sa apara pe unele model ... la noi cred ca mai dureaza!

Link către comentariu

informatii proaspete : se vinde si noul 1.8 TFSI pe A3 .. momentan nu pot uploada listele de preturi (noi, de la 1 ian 2007 + taxa de prima inmatriculare) dar revin .. oricum, diferenta intre 1.8 TFSI si 2.0 TFSI e de max 600 - 700 EUR ... cam naspa, zic eu, cine o sa se zgarceasca la banii astia si nu-si ia 2.0 ?

Link către comentariu
  • Administrator

nu privi doar asa diferenta ... cel ce va cumpara 1.8TFSI va avea un pret mai mic la RCA, Casco dar si impozit... Punand si astea in balanta poti sa ajungi sa zici ca 1.8TFSI este suficient si nu merita 2.0TFSI

Link către comentariu

Si detaliile de care spuneam .. preturile sunt doar ptr A3 in 3 usi (2 usi + hayon), daca topicul e ptr S3 (A3 in 3 usi) atunci si detaliile puse de mine sa corespunda cu caroseria acestuia :huh: !

post-3689-1169323686_thumb.jpg

post-3689-1169323695_thumb.jpg

post-3689-1169323703_thumb.jpg

post-3689-1169323768_thumb.jpg

Link către comentariu

Da si nu. La 6 saptamani de la comanda, am adaugat volanul multifunctional, care se pare ca mi-a aruncat data fabricatiei de la saptamana 5, la 7. Insa nu este sigur. O sa ma mai interesez saptamanile viitoare.

Link către comentariu
O intrebare de 10 puncte: Stie cineva in cat timp face sfertul de mila S3-ul nou ?

Draga aicule,

Am gasit in cele din urma un raspuns la intrebarea ce te framanta.

Portughezii de la Autohoje au testat noul S3, care in urma masuratorilor face sfertul de mila in 14,1 sec.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!