Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

  • Administrator

ce e drept pe masina albastra silver sunt de nota 10. In schimb la Nadir pe alb ar da tare de tot negre :P

Link către comentariu

cele mai frumoase...si eu tot la alea visez. ca e un S3 cu CH in buc.

astea si alea albe profi.

Link către comentariu

Eu as opta pentru CH dar pe 8J 18 black edition :icon_thumright:

(Pentru S3-ul meu negru se potrivesc)

Link către comentariu

Da, la Dan ar merge misto varianta pe negru, indiferent de masura.

Ah, iar m-a luat flama si incep sa investesc in masina. :icon_thumright:

Link către comentariu

sunt foarte curios cum or sa dea CH-urile pe A3/S3...pe golf dau superb mai ales pe golf4 care are aripile destul de umflate din fabrica...iar pe bmw...orice bbs da bine pe bmw...parca bbs ar fi fabrica lui bmw :icon_thumright:

si cele puse de dementzial sunt foarte tari...bafta vlade cu rotile :vaidecapulmeu: (apropo si mie mi s-a parut ca la relanti ti se aude evacuarea mai tare)

Modificat de zGb
Link către comentariu

Joi merg cu Nadir sa dam comanda pentru suspensie. Va fi B12 pana la urma. Iar cu jantele sunt in dilema. Astept azi o noua varianta de pret si daca e, le comand. Daca nu, ramane sa comand doar anvelope Michelin Pilot Sport 2 pentru jantele standard.

Link către comentariu

Nu s-au terminat, sunt la vanzare pe forum. Au ajuns aproape de jumatea vietii, sa ii zicem asa.

Link către comentariu

Pana la urma am renuntat la ideea schimbarii jantelor. Un prieten mi-a facut o oferta de nerefuzat la un motor (Suzuki Bandit).

Diseara voi merge pe autostrada sa fac niste cronometrari de genul 0-400 m, 0-1000 m, 80-120 4th, etc...sa vad ce rezultate are masina stock. Iar maine seara, dupa ce platesc avansul la suspensie, am programare la domnu' Voinea. :icon_thumright:

Link către comentariu

Teoretic da. Singura problema e ca mai am la test un X5 4.8is care il tin peste noapte si trebuie sa ma impart.:(

Link către comentariu
Teoretic da. Singura problema e ca mai am la test un X5 4.8is care il tin peste noapte si trebuie sa ma impart.:offtopic:

te sun, poate daca ai timp si chef ma plimbi si pe mine o tura cu S3u' . Sunt f. curios ce inseamna acel chip tuning pt ca si eu ma gandesc sa-l fac

Link către comentariu

Pana la intalnirea cu Voinea, am facut niste cronometrari pentru a vedea si pe hartie performantele masinii inainte si dupa resoftare. Astfel:

Conditii: -5 grade, 10 litri Petrom99+, 2 persoane in masina (eu 89 kg si un prieten 67 kg)

0-100 km/h: 6,51 s / 6,10 s

0-200 km/h: 21,33 s / 20,00 s

0-400 m: 14 s / 13,9 s

0-1000 m: 25,7 s / 25,5 s

80-120 km/h 3rd: 3,5 s

80-120 km/h 4th: 4,8 s

100-200 km/h 4h: 15,4 s

100-200 km/h 5th: 16,9 s

10 km cu 100 km/h 6th - consum 8,8%

Sa vedem dupa resoftare care vor fi datele problemei.

Link către comentariu
80-120 km/h 4th: 4,8 s

Io am 4.7s 80-120 in a 4-a :) (da, da, raport mai scurt, bla, bla, just kidding :)) )

Link către comentariu

Asa tata, cu cifre cum imi place mie. Asteptam si pe celelalte ! Nasol e ca daca faci si tu soft io nu mai apuc sa vad ce si cum dupa ce schimb ambreiajul ! :D

Link către comentariu

Da, revin cu un PM mai pe seara sau maine.

@fuscobal Lasa tata, ca oricum masina ta trage superb.

Link către comentariu
2 persoane in masina (eu 89 kg si un prieten 67 kg)

tu ai 90 kg??? :beerchug:

da-mi un PM cu locatia unde ai facut masuratorile daca nu e top-secret (stiu ca ai spus ceva mai sus, dar mai precis).

eu nu stiu daca as putea sa fac testele astea cu 10l :icon_cool:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!