Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Offtopic: bogdan , da eram parcat pe langa el.

Fac topic separat....sunt very very happy : tocmai vin de la PBN si am comandat S3-ul.

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Maine seara ies la o tura. Godo si Doom, sunati-ma.

Si ca sa fiu la subiect, masina are acum 6.000 km si trage din ce in ce mai bine. Astept km cu nr. 10.000 ca sa fiu eu sigur ca trage la capacitate maxima. O sa deschid un topic separat pentru discutii despre S3 Aici

Link către comentariu
Maine seara ies la o tura. Godo si Doom, sunati-ma.

Si ca sa fiu la subiect, masina are acum 6.000 km si trage din ce in ce mai bine. Astept km cu nr. 10.000 ca sa fiu eu sigur ca trage la capacitate maxima. O sa deschid un topic separat pentru discutii despre S3 Aici

daca tot iesi nu vii la fotbal :icon_thumright: sau in timpul fotbalului? Sau sa te iau de acasa inca 1 data? Ce zici

Link către comentariu

Din pacate baieti asta seara sunt indisponibil...am de lucru, dar o sa tin minte invitatia pentru altadata.Oricum have fun si sa nu faceti nazbatii.

Link către comentariu

nici eu nu l-am sunat. Pacat :P

Vlade, diseara sunt prin oras. Poate facem o gasca mai mare si mergem la un suculetz. Da-mi un telefon. Ma gasesti pana la 5 dimineata "online" cruisin` :)

Poate vedem ce poate s3-ul tau fata de mine :huh: :) . Pe jos, evident.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

hai poate iesim la o poza in seara asta!

vine si roby poate vine si victor :icon_thumright: si care mai doreste!

Link către comentariu
hai poate iesim la o poza in seara asta!

vine si roby poate vine si victor ;) si care mai doreste!

as veni si eu dar nu pot mai tarziu de 12:00, maine dimineata plec la caransebes via petrosani pt rodaj...

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

@victor e las ca ai am facut si cu a ta :)

oricum drum bun ;)

ms vlade ca ai venit dupa 2 ore >;)

si scuze ca am plecat porma dar eram cu frate-miu si imi manca nervii pana ajungeam dupa voi ;)

Link către comentariu

vlade, nota 10 din nou. Rosal-ul cu udatul sa traiasca :vaidecapulmeu: si genunchii mei loviti cand in stanga cand in dreapta :offtopic:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

este singurul lucru pt care nu pot sa zic ca ii uras de tot pe aia care uda

ca ne mai jucam si noi :rolleyes:

Link către comentariu

Daaa!! ;) Vrei sa vezi o poza? S-a dus MHL-ul, cel putin pentru vreo 2-3 saptamani.

Link către comentariu

? Unde s-a dus :rolleyes: ? Sa deduc ca n-a patit nimic grav ci doar ceva usor ?

Link către comentariu

Grav e ca o laterala e aranjata, plus o roata rupta. Daniel mi-e prieten si a venit cu fabia lui sedan la noi pt reparatii...asa am aflat. Cum ai reusit sa derapezi nu inteleg prea bine. Intr-atat de mare fu viteza ca i-au sarit ambele airbag-uri... in fine, imi pare rau ca s-au lovit 2 forumisti ! :rolleyes:

Link către comentariu

Viteza, f sincer, nu a fost deloc mare, maxim 40 km/h. Insa am intrat cu roata fix in centrul spoilerului fata al Fabiei. Dupa care s-a raschetat toata partea mea dreapta de spoilerul lui. Cum am derapat? Prosteste. In acea zona, la pescarus, dinspre ambasada Chinei spre Charles de Gaulle si invers, mereu "trag" un pic de masina. In seara accidentului, era ud rau dupa o torentiala. La dus a mers frumos, a fost un derapaj controlat foarte bine, la-ntros n-a mai mers asa. O greseala prosteasca, care din pacate afecteaza si pe altii. Ceea ce imi pare foarte rau, in-afara faptului ca i-am lovit masina lui Daniel, este ca eu nu prea incerc prosteli cand e trafic sau cand nu sunt sigur pe mine. In seara aia nu stiu ce m-a apucat. :rolleyes:

Link către comentariu

Triste vesti...sper sa se rezolve cat mai repede si mai bine.Masinile se pot repara ...bine ca sunteti voi intregi.

Link către comentariu

Va fi foarte curand. Sper ca in prima saptamana din iulie sa fiu online. Alte mici detalii, dar importante o sa le pun pe topicul ACESTA. Nu m-am ferit sa stie lumea, insa deja se intelege gresit gravitatea accidentului.

Link către comentariu

Frate nasol ce ai patit....imi pare rau....si eu era sa o comit exact in acelasi viraj doar ca veneam din sens invers....pacatoasa curba aia

Ce pot za sic bine ca nu a patit nimeni nimic asta mi se pare cel mai important....masinile se repara ca doar sunt niste bucati de fier sper sa o faci repede.

Link către comentariu

Vlad toti trecem prin faze de genul asta. stai linistit.

se face si masina si bine ca nu a fost mai grav.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

nu cred ca, cuvintele isi mai au rostul acum, asa cum ti-am zis si cand m-ai sunat sa imi zici bine ca nu ai patit tu nimic si ca nu au existat victime la locul accidentului!

oricum e nasol ca ai lovit masina dar usor usor se va repara.

un pot pt cei care nu stiu

daca masina este inca in garantie si in toata periada de garantie daca sta CUMULAT mai mult de 2 saptamanai dealerul trebuie sa iti dea alta!

din pacate am aflat ca asta se aplica doar la problemele legate de masina nu si daca o lovesti tu. dar unu din mecanici care mi-a spus asta a spus ca si daca din cauza lor tu stai foarte mult dupa piese si dupa ei ca o repara foarte greu tot se poate face ceva!

bafta!

Link către comentariu

Regula se aplica pentru problemele nesolutionate in timp de 2 saptamani de cand a intrat masina in service sau in cazul problemelor care persista si dupa a 3-a interventie la masina pentru acelasi diagnostic.

Maine intra masina la facut si, daca mi se dau 2 saptamani termen, e ok. Daca nu, pe banii mei voi pune masina pe platforma si o voi duce la Tess Brasov unde am siguranta ca in maxim 2 saptamani e gata.

Intre timp, am avut alt ghinion, adica accident cu scooterul. Mi s-a taiat calea, am franat, m-am pus frumos pe o parte si da-i asa cu rashcaiala. Iata ca in 5 zile poti lovi si o masina si un scooter. Am rugamintea pentru cei care vor sa spuna ceva, sa aiba amabiltiatea sa considere ghinion aceasa intamplare, nu iarasi mizeriile care s-au discutat pe topicurile precedente.

Link către comentariu

man, te inteleg perfect. stii ca si eu am avut o perioada f neagra. chestii din astea se intampla. bine ca esti tu sanatos. si nu au fost mai grave :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!