Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Cand am fost la PBN sa-mi caut masina, plecasem cu gandu sa-mi iau un A4 3.0TDi Cabrio si am vazt in showroom un S3 albastru ca al tau si am renuntat instant la A4 :rolleyes: A fost primu S3 nou pe care il vazusem nici nu stiam ca a aparut S3 nou pana in momentu ala.

Arata foarte tare si pe albastru scoate mai mult detalile in evidenta decat pe alb parerea mea.....

O

Am si io o intrebare: tu cum pleci cu ea de pe loc cand te dai cu cineva? ca io inca nu reusesc sa o lansez perfect daca plec de pe loc :) imi iese o data la 5 plecari unu perfecta....

Link către comentariu

@Nadir Nu Costi le face, ci Bogdan Paraschiv, fotograful revistei.

@roby Stii ca ne cunoastem, nu? :) Plecari nu am facut inca, mai astept 500 km. Dar ca sa fie bine: max 4.500 rpm si apoi o "joci" un pic din ambreiaj. Nu e f simplu, dar sigur ii gasesti momentul ca sa nu iti mai "dea in nas".

Link către comentariu

nu am de unde sa stiu cum e la s3 dar incearca 3500 max 4000rpm poate e mai bine...parere personala de la celelalte modele de audi :))

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

scuze, dar ma gandeam ca a fost costi, desi oricum se vede ca sunt foarte shmekere :lol:

Link către comentariu
@Nadir Nu Costi le face, ci Bogdan Paraschiv, fotograful revistei.

@roby Stii ca ne cunoastem, nu? :Driver: Plecari nu am facut inca, mai astept 500 km. Dar ca sa fie bine: max 4.500 rpm si apoi o "joci" un pic din ambreiaj. Nu e f simplu, dar sigur ii gasesti momentul ca sa nu iti mai "dea in nas".

Asa plec si io cu ea in 4000-4500 da tre sa-i gasesc exact smecheria la ambreiaj! Mersi de sfat.

Am vb cu Face si mi-a spus ca ne cunoastem da chiar nu imi vine in minte acum de unde ne cunoastem....

Link către comentariu

O sa ii dai tu de cap, cu siguranta.

OT: Ne stim din Caragiale, de acum ceva ani (5-6)...veneam la baschet cu Razvan (ala inalt din Dorobanti).

Link către comentariu

Si iata ca a venit timpul sa vad ce poate masina. De vineri pana asta seara i-am tot dat si am fost multumit de ce poate. Am niste filmuletze pe care trebuie sa le tai si nu am cu ce program, poate imi recomanda cineva unul. Insa am un filmuletz bun. Cu dedicatie pentru robertrobert, aiculedtzu si nadir. :Driver:

Link către comentariu

Foarte tare man....foarte tare

Te-am vazut zilele astea de cateva ori, ba pe la gara de nord vineri noaptea ba prin centru....e bine ca numarul ala a ajuns pe masina in sfarsit

Link către comentariu
Si iata ca a venit timpul sa vad ce poate masina. De vineri pana asta seara i-am tot dat si am fost multumit de ce poate. Am niste filmuletze pe care trebuie sa le tai si nu am cu ce program, poate imi recomanda cineva unul. Insa am un filmuletz bun. Cu dedicatie pentru robertrobert, aiculedtzu si nadir. :beerchug:

Incearca cu VirtualDub .

Link către comentariu
nadir@boosted.ro
Si iata ca a venit timpul sa vad ce poate masina. De vineri pana asta seara i-am tot dat si am fost multumit de ce poate. Am niste filmuletze pe care trebuie sa le tai si nu am cu ce program, poate imi recomanda cineva unul. Insa am un filmuletz bun. Cu dedicatie pentru robertrobert, aiculedtzu si nadir. :D

multumesc

incearca adobe premier pro

Link către comentariu

Si cu un accelerometru ar fi interesant ce rezultate o sa ai acum si dupa tuning. Banuiesc ca urmeaza si asta nu?

Link către comentariu

Sa vedem. Cand am luat masina, am zis ca sunt de ajuns 265 CP.

Diseara, pun doua filmuletze. Si veti intelege de ce voi vrea sa fac cip. :P Asta prin vara-toamna. Oricum, cipul va fi singura modificare pe care o fac masinii, alaturi, probabil, de niste jante la anul. Nu voi modifica nici evacuarea, nici suspensia, nici sistemul de franare.

Si ca fapt divers, sa va povestesc ce mi s-a intamplat sambata seara. Eram la semafor la romana dupa ce anterior am agitat un evo IX din mers. Apare omul langa mine, imi cere sa dau geamul jos si zice sa ne dam, el fiind cu o persoana in masina. Eu am zis clar nu, pentru ca stiam ca are soft modificat si pentru ca aveam inca doua persoane in masina. La care el: "Da ma, dar tu esti S3." La care eu m-am umflat :), dar tot am refuzat. :P S3 face impresie buna chiar si intre iubitorii de STI si EVO. Ma bucur. :P

Link către comentariu

Promiti ?? :) Nu cred ca o sa te poti abtine mult, mai stiu eu cativa.

Misto aricolul din a.....w, dar se cam termina in virgula, au gresit aia la tipar ?

Modificat de maxu
Link către comentariu

Poti sa spui autoshow...Da, au gresit, mai erau vreo 4-5 randuri. Eu nu am ajuns sa bag textul in pagina si vad ca au gresit la taiere. :angry:

Incerc sa tai filmuletzul de care ziceam azi dimineata si revin.

Link către comentariu

270km cu 52L. Vizitezi cam des pompa in felul asta :blink: Mai usor cu pedala...

Link către comentariu

Am incercat sa fac un upload pe youtube dar dureaza prea mult. Pun maine filmuletzul.

@netflow Si tu acum :blink: am mers doar in oras si 3 seri la rand nu am iertat-o.

Link către comentariu

pai cum s-o ierti ma? d-aia ai masina sport :) vrei sa mergi incet sa se strice? :) :)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

un consum de 14% in oras si la un mers sportiv eu zic ca este foarte bine la o masina de 260cp 4X4 si pe benzina!

Link către comentariu

Promit ca pun diseara doua filmuletze. Tot am probleme cu youtube, ca, cica, ar fi prea lung unul din filme (are 29 sec si 9.8 mega). :P

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!