Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Bestiala, am vazut-o astazi la intalnire si sper cu proxima ocazie cu acceptul proprietarului sa asist la un drive-test (din dreapta)...:lol:

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Plimbasem deja 4-5 colegi forumisti, trebuia doar sa imi spui ca vrei. :Driver: Oricum, toate plimbarile au fost pana la 4.500-5.000 rpm, cand masina incepe sa traga cel mai bine. Lasa, data viitoare o sa fie mai bine.

Am ajuns la 1.700 km si am ridicat limita la 5.500 rpm. Deja motorul si-a mai dat drumu' si acceleratia raspunde mai bine. Am inceput sa mai trag ceva de masina pe viraje si sunt impresionat de lipsa oricarui caracter, fie acesta subvirator sau supravirator. Manevrabilitatea este excelenta.

Acum ceva poze, ca ramasesem dator de aseara. :Driver: Mai tarziu fac si o selectie de filmuletze.

Intre Sebes si Sibiu.

resizeofdsc09795jk1.jpg

resizeofdsc09775wi2.jpg

resizeofdsc09777xg5.jpg

Cheia

resizeofdsc02308rl1.jpg

resizeofdsc02303uk4.jpg

Undeva pe langa Tg. Jiu

resizeofdsc09754op4.jpg

Casa Poporului

resizeofdsc09704go3.jpg

La spalatorie

resizeofdsc09840lh2.jpg

Prima mie de kilometri.

resizeofdsc02297dl7.jpg

quattro

resizeofdsc09797po8.jpg

Link către comentariu

Intrebare catre Vlad: Iti place cu suiera turbina la +4.500 rpm si acceleratia la podea ? :icon_cheesygrin:

BTW, :)

Link către comentariu

E frumos, cum sa fie. Podea nu prea am dat, insa oricum, daca urci prima treapta progresiv pana la 5.000 rpm si dai a doua brusc, e alta treaba. A doua si a treia pana la 5.500 si apoi ma calmez. Inca 250 km (ajung la 2000km) si trec la 6.000rpm. Dupa 2.500 km, e zona libera. :blink:

In alta ordine de idei, parca sunt retardat, am modificat datele in sprintmonitor de vreo 6-7 ori si parca tot nu am facut bine. Poti sa te uiti un pic acolo sa vezi daca e bine? Sigur intelegi cum au decurs lucrurile.

Later edit: Gata, m-am prins unde am gresit. Modific imediat.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

ne amenintai cu niste noi filmulete :blink: astept sa vaz

aseara pe la 12:30 ai trecut prin dorobanti destul de tare pe langa mine ......

am apucat sa iti vad doar culoarea si nr de IF atat......

Link către comentariu

Frumoasa masina. Iti atrage privirea imediat pe strada. Albastru ala e nebunie.

Sa o stapanesti sanatos multe milioane de km.

Link către comentariu

Iar GT_ul tau la fel. Culoarea, cu difuzorul spate si jantele arata excelent.

In alta ordine de idei, momentan am 1800 km si de abia weekend-ul urmator cred ca mai ies din Bucuresti. Se simte faptul ca de aproximativ 80 de km merg doar prin Bucuresti, atat din punct de vedere al consumului, cat si al raspunsului acceleratiei la turatii joase.

Link către comentariu

sambata sa o scoti la BV. si imi pastrezi si mie un loc, pls. daca vine si fusoc, stau si in spate, nu e prob...sunt cuminte :Driver:

Link către comentariu

ce harb de masina.........., e absolut oribilaa :lol: :lol:

felicitari conduo cu grija. imi vine si mie noua masinuta prin mai

poate n vdm zilele astea sa ma plimbi cu ea

Link către comentariu

;) ce mai comentariu .. ultimul ... in fine ;)

Foarte tare masina Vlad.. cred ca te-am vazut in parcarea subterana la Plaza de curand - ce sa zic, mai pune filmulete pe YouTube si poze aici .. nu ne fierbe ;) !

Spor S - Power ..

Link către comentariu

A 3-a oara cand am fost confundat. :P Nu eram eu, era geamana. Pana miercuri sau joi cand o sa am numerele, daca vedeti masina parcata, uitati-va dupa trapa. Ca numai eu am. :P

Nu am mai pus filmuletzele pe youtube ca nu mi-au iesit bine. In curand ajung la 2000 km si o sa mai fac niste filmuletze. Dupa 2.500 km o sa fac si niste plecari tzapene.

Link către comentariu

Hehe, super! S-o stap sanatos si sa-ti aduca numai bucurii.

Vorbeati de km...pai sa va zic ca eos-ul lui sor-mea a venit cu vreo 70, in conditiile in care cu vreo 2 saptamani inainte luasem un passat cu vreo 7 parca. Raspuns:pai da stiti probabil prin fabrica pe acolo ca parcarea este foarte mare, blabla...n-am mai insistat, n-avea nici un sens. Si motorul e 1.6 fsi asa ca...

Link către comentariu

salutare

Foarte frumoasa masina, o prinde foarte bine albastrul ala. Sa o stapanesti sanatos!

De curand cineva de la mine din familie si-a luat un s3...din pacate pana acu a fost 250km cu ea cu toate ca o are de cam o luna. Vreau sa fac si eu niste filmulete cu ea dar tot dupa 2500km, ca acuma n are rost.

post-7926-1174231047_thumb.jpg

Link către comentariu

Vlade, sa o stapanesti sanatos...si sa te stapnesti :)

Ce vaca ii masina alba :">

Link către comentariu

Niste poze noi, facute cu fotograf profesionist. Unele o sa apara si in Autoshow, ca doar am ramas colaborator. :lol:

resizeof1by5.jpg

resizeofasta5ai6.jpg

resizeofimg1793jh4.jpg

resizeofptvladuo0.jpg

resizeofasta4ji5.jpg

resizeofimg1748lv3.jpg

resizeofimg1765od6.jpg

resizeofimg1773fd6.jpg

resizeofimg1783ta0.jpg

resizeofimg1782gr9.jpg

resizeofimg1860ns9.jpg

Link către comentariu

admiram pozele si tocmai ziceam mama ce pro sunt facute si cand citesc titlul haha am inceput sa rad!criminale ce sa mai!

Link către comentariu

Foarte misto pozele, mi-a placut cel mai mult cea de la Capsa, e f reusita!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!