Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

  • Administrator

dacat tot te-ai intalnit cu noi hai sa recunosc.. azi noapte (dupa meci) am vazut si eu masina lui Vlad. Arata super , trage binisor pentru o masina in rodaj mers in talpa partiala , iar Vlad chiar le are cu covrigu' ... pardon volanul.

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Am uitat sa va povestesc ceva amuzant. Cand am ridicat masina de la PBN, EXACT cand ieseam din curte, la radio era melodia de la Proconsul cu "Sunt fericit...." (nu stiu numele melodiei). ;)

Link către comentariu

era cu dedicatie din partea colegilor de pe forum. am vrut sa te surprindem :( .

425 km cu un plin? wow, atunci ori trebuie sa mai dai jos populatia din masina, ori sa mergi mai incet.

Link către comentariu

Cartea zice astfel: 12.3 oras, 9.2 mixt, 7.1 extraurban. Au am mers mixt: 290km afara, 135km oras. Iar asta cu 2 sau 3 persoane in masina. Iar consumul de pe bord este de 11. Mi se pare bine pentru rodaj.

Link către comentariu

425 km cu un plin? ai mers numai la vale ? sau ai rezervor de 75 de L ? nu e rau

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

425 pana la rezerva :( cu un plin merge mai mult :(

+ ca oricum din cate am vazut intre 2500 si 4500 (din filmuletul facut de vlad ) ii cam dai :(, nu o ierti

Link către comentariu

in seara asta consumul pe bord era de 15,9 si avea ~500 de km :( si cand te gandesti ca a trecut de la consum de diesel ... :(

confortul cu 18" este impecabil. inca nu am mers pe piatra cubica ca sa imi fac o idee completa

Link către comentariu

E confortabila si pe piatra cubica, dar sa fie minim 2 persoane in masina, altfel cam topaie. Am 530 km la bord si m-am horatat sa plec maine la 17:30 ORIUNDE in tara, doar sa fie drumul bun. Dorm pe unde apuc si vreau ca sambata seara sa ma intorc cu 1500 km. M-am enervat azi cand am mers pana la intalnire si am facut 50 min bara la bara din Dorobanti la Polivalenta. :( Asa ca bag un rodaj sanatos de 1000 kg. In alta ordine de idei, fiind in primele 10 S3-uri (d-asta am inteles ca se face asa), trebuie dusa masina la RAR pentru omologare. Si cum nu o las la PBN sa fie urcata si descarcata de pe trailer, sa vad Doamne fereste ce n-am mai vazut, ma voi duce chiar eu la RAR.

425 pana la rezerva :( cu un plin merge mai mult :(

+ ca oricum din cate am vazut intre 2500 si 4500 (din filmuletul facut de vlad ) ii cam dai :(, nu o ierti

Frate, esti cam obsedat. Nu, nu ii dau, ci o calc. :D Pare ca accelerez brutal, insa apas cu grija acceleratia. Doar ca "sare" imediat acul.

Link către comentariu

bun rodajul ala de 1000 de "kg" :(

vezi la rar sa il filmezi pe ala care ti-o omologheaza. in caz ca da o forja prin curte sa il dai afara de acolo

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

hai ma mihai nu fi rau ..... era emotionat cu gandul de a ma face obsedat :(

da sunt obsedat pt ca nu ma asteptam sa sara asa rau acul :( sprintena jucaria :(

drum bum maine!

Link către comentariu
E confortabila si pe piatra cubica, dar sa fie minim 2 persoane in masina, altfel cam topaie. Am 530 km la bord si m-am horatat sa plec maine la 17:30 ORIUNDE in tara, doar sa fie drumul bun. Dorm pe unde apuc si vreau ca sambata seara sa ma intorc cu 1500 km. M-am enervat azi cand am mers pana la intalnire si am facut 50 min bara la bara din Dorobanti la Polivalenta. :offtopic: Asa ca bag un rodaj sanatos de 1000 kg. In alta ordine de idei, fiind in primele 10 S3-uri (d-asta am inteles ca se face asa), trebuie dusa masina la RAR pentru omologare. Si cum nu o las la PBN sa fie urcata si descarcata de pe trailer, sa vad Doamne fereste ce n-am mai vazut, ma voi duce chiar eu la RAR.

Pai hai la Oradea (600 km) sa te intalnesti cu un S3 negru.

Sau daca ti se pare mult hai pana la Cluj (450 km), caz in care sambata plimb si eu S3-ul pana la Cluj.

Drumul este mai mult decat OK.

Link către comentariu

da Vlad, exact CJ vroiam sa iti zic si eu. Pl-BV-Sighi-Tg-M-Cj este foarte bun. doar sa iti iei antiradar ! si ne iei pe toti la rand, eu, eddie, samd.. :evil:

sau Cta..dar e cam aproape :(

oricum :D drum bun!

Link către comentariu

Am vazut si eu bestia aseara si am mers un pic in ea pe urma la plecare am incercat sa ma tin un pic de el, m-a pierdut la intrare la pasaj la Unirea cu tot cu trafic :D .

Arata si merge intr-un mare fel :evil:

Link către comentariu

lasati-l domne sa vina la Bistrita, sa-si vada fostul mehasel !!

Link către comentariu

Vlad, desi am vorbit la telefon, iti urez si aici sa o stapanesti sanatos si sa te duca pe unde vrei tu!

p.s. eu stiu unde pleaca vlad, dar il las pe el sa spuna B)

Link către comentariu

Pana la urma plec asta seara la Predeal, dorm acolo si maine as vrea sa ajung la Petrosani, la un prieten. Iar pana la 8 as vrea sa ma intorc in Bucuresti, sa vin duminica la intalnire. Nu e rea ideea cu Cluj-ul. Aiculedtzu, ma gandesc bine si postez aici daca ma decid pentru Cluj.

bun rodajul ala de 1000 de "kg" :)

vezi la rar sa il filmezi pe ala care ti-o omologheaza. in caz ca da o forja prin curte sa il dai afara de acolo

Pardon, km :P

La RAR, unde nu a durat decat 2 minute, am vazut pentru prima oara cum se aude evacuarea din-afara masinii (cand a mutat responsabilul masina din locul de asteptare, in hala). Chiar si la o plecare de pe loc foarte usoara, evacuarea se aude foarte gros. Nice.

Si inca o chestie. Am inteles de la 2 prieteni cu care am mers in paralel, ca la schimbarea treptelor, in acceleratie destul de agresiva, se aud mici "detonatii" pe evacuare. Tare sunt curios cum se aude, insa pana imi va conduce altcineva masina, ca eu sa stau afara sa aud, va mai dura ceva timp. :D

Link către comentariu

itzi doresc sa stai numai in ea sa o asculti si sa nu ai parte sa o privesti de pe margine decat cu acordul tau sa zic asa hehe!

mie consumul mi se pare super !

sunt asa curios sa o vad in live...dar din pacate maine plec la bv si vin inapoi abia dum noaptea!daca vezi un leon negru pe dn1 in cazu cand mergi la predeal da un fles ceva sa ma holbez hehe!

Link către comentariu

Ramane sa plec la Petrosani de asta seara. Revin cu impresii maine seara.

Link către comentariu

Belea masina, ne-am vazut acu vreo 2 zile si ne-am plimbat putin prin oras noaptea. Merge frumos si din dreapta pare destul de similara cu GTI ca si feeling !

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

drum bun si asteptam alte detalii :)

cam ciudat cu ce zice fusco ca altfel simtzi cum pleaca un 4x4 chiar daca pleaca la relantii sau poate te refereai la alt ceva :)

oricum mie unu GTI`ul miea placut si imi place foarte mult pacat ca nu e 4x4

dar deh marketing`ul asta

Link către comentariu

M-am intors. Am ajuns la 1375 km si am ridicat limita de turatie la 5.000 rpm. Ruta care am luat-o a fost Bucuresti-Pitesti-Ramnicu Valcea-Targu Jiu-Petrosani si apoi Petrosani-Hateg-Sebes-Sibiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Bucuresti. Consumul a fost ok: 3 persoane in masina, cu viteze intre 60 si 120 km/h, intre 8-9%. Pe autostrada, intre 130-150 km/h, ajunge la 9.5%-10.5%. Revin cu multe poze si ceva filmuletze mai pe seara. Oricum, maine la 10 sunt la Poli.

Later edit: Am rectificat consumurile in sprintmonitor, le introdusesem gresit. Am uitat sa specific ca 41 de litri i-am consumat numai in oras, adica un consum de 13.5%.

Link către comentariu

2 poze facute cu telef...ca preview la ce poze are Vlad...

poza00001wy6.th.jpg poza00002cw6.th.jpg

cum poa' sa traga masina si cum poa' sa stea pe curbe.... :lol:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!