Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Vlade ne-ai facut "paf" cu masina ta.Sa incep o lista de asteptare pentru a ne plimba cu ea? :wub:

Sa ai parte de masina si sa iti aduca numa satisfactii!

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Felicitari! Cred ca a meritat asteptarea... Sa o conduci cu placere si fara evenimente neplacute!

Cred ca abia astepti sa termini rodajul sa poti sa ajungi fara griji la redline :wub:

Am trecut aseara prin fata pe la PBN si am incetinit sa vad daca ai ridicat masina sau e inca acolo, am vazut cand am ajuns acasa ca deja erai la plimbare cu ea.

Link către comentariu

arata superb si banuiesc ca se comporta ca atare! sa o stapanesti sanatos si sper sa ajung si eu la o intalnire sa o vad ! din pacate in weekend sunt la brasov!

Link către comentariu

superba masina! culoare este f. bine aleasa iar interiorul arata absolut demential. e mult prea frumoasa pt drumurile nostre.

mi-ar placea dimineata cand ma trezesc sa-mi clatesc ochii cu asa o priveliste in fata casei. superba. felicitari pt alegere si drive safe!

Link către comentariu

Ma bucur sa vad atat entuziasm. La intalnire, sa va prezentati cu nickul de pe forum ca sa va recunosc si sa va multumesc pentru urari. :) Atat joi seara, cat si duminica dimineata voi fi prezent.

Vlad, cati km a avut cand ai ridicat-o ?

27 km. Tu?

Link către comentariu

Am discutat chestia asta in primele pagini din topic. Toate masinile cu motoare puternice, se rodeaza "real" intre 50-100 km. Cum cele doua S3-uri care au fost in showroom la PBN aveau 32 si, respectiv, 35 km, asa a fost si a mea: 27. Iar cel alb care este la pbv tot cam atat are.

LE: am editat nr de kilometrii, dupa ce am gasit postul meu cu ceva pagini in urma

Link către comentariu

Eu stiu ca masinile cu motoare mari sunt retestate. Spre exemplu, un A8 W12 de la PBN avea 68 km.

In cazul tau nu stiu ce sa zic.

Link către comentariu

Dealerul poate reseta km o singura data din cate imi aduc aminte. Deci poata sa puna ce km vrea el, o singura data (intr-un domeniu pe care nu il mai tin minte). Nu e asa?

Link către comentariu

il poate reseta o data, daca n-a trecut inca de 100km...

ontopic: @Vlad mai tre' sa zic ceva?... :D

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! Dupa parerea mea este o masina impecabila din multe puncte de vedere. E mai mult decat ai nevoie. Tractiune, putere, tehnologie, spatiu, calitate etc... Te invidiez! Sper ca pana apare (daca apare) RS3 sa am posibilitatea de a-mi face codou asa ceva :D Sa ne vedem sanatosi pe strada! Sper sa imi acordati (posesorii de S3) "un dans" macar din mers, sa vad cam cum as sta fata de aceasta minunatie de masina!

Ura!

Link către comentariu

Mersi si iti voi acorda cu placere un dans peste 2-3 saptamani, dupa rodaj. Ne-am vazut aseara, nu?

Acum ma duc o tura mica pana la campina. Poate trec si pe la bogdan_wrc.

Link către comentariu

daaa..Vlad....Prezent!!!

nah, Bucurestenilor..ofticati-va !!! asta e avantajul sa stau pe langa DN1 :D

Link către comentariu
Mersi si iti voi acorda cu placere un dans peste 2-3 saptamani, dupa rodaj. Ne-am vazut aseara, nu?

Acum ma duc o tura mica pana la campina. Poate trec si pe la bogdan_wrc.

Da, ne-am vazut, am uitat, scuze! Tocmai ce am pus cauciucurile de vara (dadeam niste ture repezi); e alta treaba chiar si la 10 grade...

Link către comentariu

deci..ce pot spune:

la 4500 cand trebuia sa schimbe vitezele masina inca cerea mai mult. parca e gatuita. cu o tonalitate la evacuare mai groasa decat la GTI,cu volanul care e muuult prea sexy, si cu confort la bord de masina sport (clar, nu? :D), am simtit doar varful icebergului!

Vlad, merci, si sa stii ca la Cheia pe curbe si asfalt muuult mai bun astept inca o plimbare ! ca d-abia acum te-ai achitat de "datorie", ca acum 2 ani la Cheia nu m-ai plimbat :D. vreau sa vad un pic din quattro ala !

ce pot spune mai mult... sta intr-un mare fel pe drum. si trage...foarte bine...dar decat pana la 4500 max. inca il inteleg! dr ma jur ca e foarte greu sa stai sa schimbi acolo. parca ai schimba la TDI la 2200 de ture. exact cand vrea mai mult.

oricum, foarte tare masina. si :D iti dorim multi km inainte !! inainte ca inainte, dar sa fie si curbe ! ;)

sunt multe de zis, dar acum nu mai stiu ce sa mai zic... decat ca astept sa o vad pe asfalt bun in curbe , in ture. atat.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Bravo domnu. Pacat ca plecasem deja cand m-a sunat Bogdan ca altfel as fi venit si eu ! Rodeaz-o totusi macar 2-300km zic eu...asa ca sa fii sigur !

Link către comentariu

Dupa atatea urari, mai are rost sa zic si eu ceva?

Chiar daca repet ceea ce au zis colegii de forum, sa stapanesti sanatos masina! Si ea pe tine! Aveti grija unul de altul cat mai multi km!

Asfalt bun!

Masina e o bijuterie!!!

Link către comentariu

Mersi inca o data pentru toate urarile. Chiar ma simt norocos, atat pentru ca am o masina speciala, cat si pentru faptul ca va bucurati pentru mine.

Am ajuns la 385 km in momentul de fata. 130 autostrada, 160 Bucuresti-Baicoi-Bucuresti si restul in Bucuresti, seara, in trafic lejer. Dupa meciul de asta seara mai fac 2-3 ture si maine dupa amiaza voi veni la intalnire. Despre masina ce pot zice? Timp de doi ani, am condus multe masini prin meseria de jurnalist auto si mi-am facut o idee generala despre ceea ce urma sa fie S3-ul. Si totul este mult peste asteptari. Cele doua lucruri de care ma bucur cel mai mult sunt sunetul evacuarii si manevrabilitatea masinii. Fata de un A3 2.0T quattro 200 CP cu jante de 17 inch este diferenta considerabila, atat din punct de vedere al suspensiei si directiei, cat si al evacuarii. De putere nu mai vorbesc. Se vede clar ca modelele S sunt cu adevarat speciale. Singura masina cu care pot compara S3-ul si care m-a impresionat la fel de mult este TT 2.0T S-tronic (DSG). La 1200 kg, 200 CP tractiune fata si o cutie impecabila, TT-ul fugea de rupea, oferea senzatia de viteza si sportivitate maxima.

Continui cu rodajul si actualizez zilnic topicul. Multumesc inca o data pentru aprecieri si urari.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro
30 :P

ce sa ii faci daca omul are pile la pbn :P iti dai seama ca nu prea ia lasat pe aia se se plimbe cu masina lui ........

vlade daca as fi in locul tau nu as mai dormii :P tu ai chef sa te mai uiti si la meci :P)

oricum felicitari si e normal sa nu existe comparatii intre s3 si alte masini.......

Link către comentariu

N-am mai facut multi km. M-am intalnit cu Fusco si Voinea si am stat de vorba. Am 425 acum si am intrat pe rezerva. Maine la 5, cand ies de la servici, plinul numarul 2 si la-ntalnire. :P

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!