Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Daaaa.... e ssssssuperba :)) sa te bucuri de ea!!!

Modificat de ah_80
Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

felicitari :)) nu zic mai multe pentru ca sunt de prisos cuvintele :))

Link către comentariu
  • Administrator

d-rive are dreptate : cuvintele sunt de prisos .

Sa o stapanesti sanatos si fara probleme . :lol:

Link către comentariu
nu poti sa pleci cu tampoanele alea de la suspensie acasa? mi-ar fi tare bune la itp

:lol: :lol: fiecare cu......ce n-are!

Vlad...sper la 5am se livreaza da? vezi ca DN1 foarte bun. hai la munte..Cheia..visssss!!

Link către comentariu

Tampoanele alea vin pe toate masinile noi. La seat toate sunt portocalii si vin pe toate masinile. Mnneg daca vrei iti fac rost :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Felicitari Vlad, sper sa-ti aduca multe satifactii si nici o problema.

:beerchug: fast and safe!

Link către comentariu

Super masina, Vlad. Felicitari. Abia astept sa ne vedem la cheia sa ma plimbi cu blue beast. :D

Link către comentariu

off topic: X-Ecutor daca se poate, raman dator. nu de alta dar tocmai mi-am luat alte arcuri :D

Link către comentariu

pai .. unde`s pozele ? :D stam aici si nu apare nik .... cred ca Vlad acum isi traiesti visul din ultimele 3 luni si aproape 4 :D ... geeez cum s`o mai duce masina aia ... hai cu pozele fratzieeee !

Scuzati-mi entuziasmul, colectiv cumva :D !

Link către comentariu

Respect

Ce mai e de zis daca s-au scris 16 pagini si ~300 de posturi pina sa fi venit masina... :P :P

Sa-ti lasi loc in agenda 1-2 ore pe zi pt. vwforum (macar pt urmatoarea saptamina) :)

Fara indoiala va fi highlight-ul intilnirii de primavara.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

am fost azi si am vazut s3`ul de la pv2 frumoasa foc masinutza

ia zi cati km ai facut pana acum ?

post-2937-1173220351_thumb.jpg

Link către comentariu

Ok. Sorry ca nu am postat mai devreme, dar intelegeti ce-am facut. M-am plimbat. :wub: Dupa ora 21, cand s-au mai eliberat soselele, am luat-o usor spre autostrada (150km) si apoi m-am mai plimbat prin oras (70-80 km). Consum mediu autostrada, cu mers intre 100-130 km/h = 8.5%

Impresii:

1. Cel mai imbucurator este sunetul motorului. Chiar daca accelerand pe loc nu se va auzi un zgomot mai frumos ca la GTI, in sarcina se aude SUPERB, dupa parerea mea chiar mai frumos decat in cazul GTI-ului.

2. NU ma asteptam ca masina sa fie atat de manevrabila. Iti da impresia ca este usoara, chiar daca are aproape 1.500 kg (1470 kg in cartea masinii). Are o directie foarte buna care se impaca perfect cu jantele de 18 inch.

3. Suspensia este excelenta. Este confortabila, iar pe viraje masina nu se inclina mai deloc. Pe denivelari si piatra cubica nu zdrangane nimic.

4. Raza de bracaj este foarte buna pentru un quattro. Fata de un R32, e parfum (cum ar spune zgb).

5. Aceeleratia...pana la 4.500 rpm am urcat, si "talpitza" am dat doar de la 2.500 rpm in sus. Peste asteptari. Excelent.

6. Ziua, plafonul negru da o ambianta aparte, iar seara, accele albe ale cadranelor de bord la fel.

7. Scaunele sunt confortabile si bine profilate. Nu am incercat viraje, dar simt eu ca mergeau unele mai "sanatoase".

8. Sunt cam obosit si nu mai am idei. Astept intrebari cu mare placere.

Am facut ceva poze, din pacate si pe intuneric, asa ca nu sunt de cea mai buna calitate. Iar duminica voi fi prezent la intalnire pentru vizionare si mici drive-teste. :)

resizeofdsc02233qn7.jpg

resizeofdsc02234bf7.jpg

resizeofdsc02235xz4.jpg

resizeofdsc02236bj4.jpg

resizeofdsc02247zc4.jpg

resizeofdsc02251sd7.jpg

resizeofdsc02255iw8.jpg

resizeofdsc02257jh5.jpg

resizeofdsc02261qy1.jpg

resizeofdsc02264xw5.jpg

resizeofdsc02269ta0.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa!!!

S-o stapanesti sanatos! Si sa conduci cu atentie ca e cam "nervoasa".

Cred ca a meritat asteptarea, nu?

Link către comentariu

Nu stiu cum era la A#-ul tau pe care l-ai vandut dar mie acceleratia din podea (pedala)mi se pare excelenta, poate ca acum nu pare important dar la drum lung e super odihnitoare. Imi plac foarte mult etrierii inscriptionati si culoarea e frumoasa.Turbo rullz ca sa zic asa :wub:

Link către comentariu

Vlade, chiar daca nu te cunosc , felicitari pt masina.....e superba!! Chiar am asa un mik regret ca n-am ales aceasi culoare ca si tine. Masinutza mea vine intr-o luna si e delfingrau. S-o stapanesti sanatos(si ai grija usurel la inceput)!!

Link către comentariu

Mai vroiam sa te intreb 2 lucruri.......cum ti se pare consumul ???(a prajit rpd rezervorul??) ..........si 2 nu ti se pare cam joasa masina???eu am asa o mare frika sa nu dau cu ea de pamant sau sa nu-i crap vreo janta cu talonul ala mik la pneuri....Bafta..

Link către comentariu

Consumul mi se pare chiar bun, iar despre garda la sol nu pot sa zic decat ca e mai joasa decat ma asteptam. Si asta imi place. Pentru mine nu e o problema, mereu am avut masini "joase".

Link către comentariu

La mine e mai nasol, ultima masina joasa a fost un 325ci in 2002, de atunci SUV.....m-am cam dezobisnuit cu astea sport si de aia am putina teama...In fine sa vina masina si o sa vad eu......orikum nu mai am rabdare....poate ne vedem cand imi ridik si eu raketutza...Noapte buna si condu cu grija....

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

=P~ .... ce pot sa zic ....

in sfarsit un vis indeplinit!

Felicitari si sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai multe de ea!

duminica nu scapi!

Link către comentariu
  • Administrator

sa-ti spun ca TCM lucreaza la un Cupra 2.0TFSI 240HP in perioada asta si ca abia asteapta sa puna mana sa faca si S3uri :wub:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!