Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Sa stii ca si eu am asteptat mai mult pt trapa si tapiterie dar nu mi-a parut rau ...acum ma gandesc ca daca nu ar fi fost masina asa cum imi doresc probabil ca n-as fi fost 100% fericit.In concluzie e de preferat o suferinta de cateva luni ( la asteptare ma refer) decat sa iti para rau ani in sir ca nu ai tot ce iti doresti ca optionale.

In rest iti doresc sa te bucuri cat mai mult de ea cand va veni.

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Corect spus. Am preferat sa astept 4 luni ca sa fiu 100% multumit. :blink:

Sper ca sambata viitoare pe vremea asta sa fiu in drum spre Petrosani. Ma duc pana la un prieten sa fac prima parte de rodaj.

Link către comentariu

Am vazut ieri in fata stadionului Dinamo pe Stefan Cel Mare,un S3 albastru cu nr rosii...E posibil sa fie masina pe care ai comandat-o tu si ai renuntat la ea?

Link către comentariu

Da, cu siguranta aia este. A fost cumparata acum 2 saptamani de la PBN si deja de cateva zile este de vanzare pe autovit. Ca sa fie corect spus, nu este masina pe care am comandat-o eu. A fost comandata de dealer, dupa configuratia mea provizorie, insa eu, inainte de comanda propriu zisa, am facut unele modificari => alta masina.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

de ieri ca deja suntem pe data de 27 la pv2 sta in showroom un S3 alba .... ce isi asteapta proprietarul!

frumoasa foc masina! chia nu a vazut-o inca merita sa dea o fuga pana acolo e dementiala.!

sa va luati un :salut: ca sa stergeti balele!

Link către comentariu

E masina rezervata de vecinul meu. Cum inca nu si-a vandut A4-ul pe care il are, inca nu a cumparat-o pe cea noua.

In alta ordine de idei, masina mea ar trebui sa soseasca azi in Curtici. Keep in touch.

Link către comentariu

nadir, te ai angajat la PBN, PBV, etc? nu de alta dar ai cel putin 3 posturi cu masini pe care le ai vazut la oameni in showroom :somnmare: sau de fapt erai la job si ti cautai tintele sa dai o spargere? :Driver:

vlad, de acum incepe numaratoarea pina la 10 zile ........ noi toti forumistii sintem alaturi de tine - acum la figurat, cind vine masina - la propriu pt drive teste :)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

si sa incepem sa numara 10 9 8 7 10 12 pardon 6 5 7

da, nu m-am angajat desi cred ca mi-ar placea:D tot in televiziune lucrez... cat despre ce fac eu pe la showroomuri imi ma fac ca balesc in timp ce de invidie zgaraii masinile altora =)) glumesc

nu pur si simplu vreau sa il surprind pe dealer cand nu se uita sa imi fac o copie la cheie! si porma sa il prind prin oras!

Link către comentariu

Masina era ieri in Curtici si deja a fost comandata pentru transport. Deci pana miercuri, cel mai tarziu, o ridic. Revin cu noutati inainte de livrare.

Link către comentariu

Asta inseamna "sa mori incet"...si noi o data cu tine :lol: . Vine dom'le o data sa o "vedem" si noi... Aaaa si sper ca la intalnirea de primavara cu ea vii...

Link către comentariu

vine, vine...

si la cheia si ca si in 2005, plimba lumea :lol:

dupa 15 pagini si inca masina nu a venit :lol: sa vezi dupa aia pagini scrise si poze puse...

vad ca deja ai modificat semnatura, dar campul de date de sub avatar? :lol:

Link către comentariu

Vin la Cheia, cum sa lipsesc. O singura intalnire mare am ratat. Si o sa plimb si lumea, ca asa se cade. :lol:

Poze si impresii o sa postez pana va saturati. Ce sa fac, defect profesional.

Link către comentariu

Masina a fost incarcata pe trailer vineri. Marti ar trebui sa o iau.

Link către comentariu

chiar asa :huh:

mi-a dat vlad o masina... sa-mi traiasca! si bondarul tdi, si vlad!!!

Link către comentariu

http://www.zeperfs.com/duel1561-1354.htm

site recunoscut pentru acuratetea testelor cu masinile implicate...se pare ca viitorul nu suna prea roz pentru s3 stock...din pacate cei 35cp in plus nu compenseaza kilogramele in minus care le are gti-ul

Modificat de zGb
Link către comentariu
http://www.zeperfs.com/duel1561-1354.htm

site recunoscut pentru acuratetea testelor cu masinile implicate...se pare ca viitorul nu suna prea roz pentru s3 stock...din pacate cei 35cp in plus nu compenseaza kilogramele in minus care le are gti-ul

Sincer, mie nu mi se par deloc "exacte". Asta ar insemna ca la 400m GTI Ed.30 ar trebui sa fie aproape sau chiar in fata unui s3, ceea ce contrazice toate testele marilor publicatii pe care le-am citit pana acum, in care indiferent de rezultatul final, S3 a iesit de fiecare data cel mai rapid.

De exemplu Autocar a facut un mega test cu mai toate hot hatch-urile si S3 a fost cel mai rapid atat pe circuit cat si la accelaratie in linie dreapta.

Autocar a masurat 0-100 mph (+160kmh) in 13.6 sec iar sfertul de mila in 13.9 sec, in timp ce zepelin astia dau pentru 0-160 kmh 14.7 sec, adica cu 1.1 sec mai lent.

Oricum peste vreo 2 luni trebuie sa-i ajunga unei cunostinte un GTI Ed. 30 si vom trece la proba practica, mai ales ca acum am 2.035 km la bord deci rodaj-ul este o chestiune ce apartine trecutului :lol:

Link către comentariu

e luni. Vlad..masina? :Driver: de nerabdare!!

mi se pare mie sau deja ai nr la masina? :lol:

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Nu am vazut masina la culoare si inca nu am raspuns daca a sosit sau nu in showroom. :Driver:

Despre acel site de care zice zgb, nu ca e masina mea si vreau sa fie cat mai tare, dar dupa design nu mi se pare deloc serios. Mai degraba ma iau dupa publicatii prestigioase precum autocar (cea mai veche revista din lume), automotorundsport si quattroruote. Si de fapt, chiar nu imi pasa de ce zic altii. Eu vreau sa ma bucur de masina prin doua lucruri: e configurata dupa placul meu si are o putere considerabila+quattro. :lol:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!