Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Da, este S3-ul de care ziceam eu mai sus. :rolleyes:

Al meu se fabrica joi. Pana 28 feb-2 martie va ajunge.

Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

nadir@boosted.ro

e bine ca mai ai rabdare :beerchug:

oricum asa o masina merita asteptata!

sa inteleg ca pana pe 5 martie maxim ne plimbi cu S3`ul tau?

Link către comentariu

Audi S3 - articol complet Autocar UK

"Verdict

We like the new S3. We like it a lot. It’s not the most bombastic hot hatch in the world, and it’s certainly expensive.

But as a performance car for the real world it has a huge range of appeal. It’s fast, handles way better than we expected, looks good in a subtle kind of way and oozes desirability from every corner.

All in all, we reckon it could be the best car Audi has ever made" ;)

How fast

0-30mph 2.1 sec

0-60mph 5.8 sec

0-100mph 13.6 sec

0-150mph no data

0-200mph no data

30-70mph 5.1 sec

0-400m 13.9 / 102 sec/mph

0-1000m 25.5 / 130.4 sec/mph

30-50mph in 3rd/4th 2.7 / 4.1

40-60mph in 4th/5th 3.6 / 5.3 sec

50-70mph in 5th 4.8 sec

60-0mph 2.93 sec

Top speed no data

Noise at 70mph 70 dbA

Link către comentariu

Nice review. Masina mea se fabrica MAINE. Inca stau bine cu rabdarea. Am schimbat locul de munca si sunt cam prins, asa ca imi este mai usor sa ma gandesc ca mai am 2 saptamani de asteptat. Azi s-au facut exact 100 de zile de la comanda. ;)

Sa nu uit, azi s-a livrat si S3-ul albastru de la PBN.

Link către comentariu

M-am gandit sa scriu si eu pe acest topic pentru ca voi fi unul dintre posesorii de S3 din Bucuresti. Am dat comanda in urma cu 3 sapt.Masinutza mea va fi delphingrau, sincer n-am vrut o culoare care sa sara la ochi, desi dealarul ma innebunea sa iau portocalie sau rosie, dar am considerat ca fiind un S "cine stie cunoaste", asa ca nu culoarea e atat de importanta. Ca dotari n-am luat mare lucru in plus fata de stock, faruri adaptive, paket iarna, Bose si radio concert....cam atata. Si asa mi se pare o jukarie destul de scumpa, deja la banii astia ai de unde alege o masina dragutza.. Orikum ard si eu de nerabdare, insa mai am de stat pana prin aprilie-mai.... Pana atunci.....vise frumoase!!!

Link către comentariu

O astfel de masina nu prea merita modificata. Cel putin exterior in nici un caz.

Felicitari si asteptare usoara tuturor.

Link către comentariu
;) Daca tot vorbim de S-uri ... :

dsc00700ox7.th.jpg

scuze de OT si calitate .. ma claxonau cei din spate ;)

TIN SA PRECIZEZ CA ACELA ESTE AL DOILEA S8 din oras:)) a da mai e si un S6, RS4 soo daca vreti masini haideti pe la mine la o tura de oras sa muriti de inima ;) de ma la m3 la m6 la amg-uri ce vrei voi ;)

Link către comentariu

Pai nu stii ca acolo hackereala e in floare? Si furtul de pe net. Nu putine sunt cazurile de pusti de pana in 18 ani care au super masini si soferi, pt ca deh...varsta nu le permite sa conduca.

Cam astea sunt o parte din afacerile de pe acolo.

Link către comentariu

Mie chiar asta imi place la ea, faptul ca e silent.

Personal nu mai vreau galagie, fosta masina avea o evacuare Racing (fara cat, fara nik, doar "teava" si o finala de carbon ca si la motociclete) care facea cum nu se poate de tare. Pentru curse si distractie era super, dar un drum Romania-Italia te marchiaza pe viata. :)

Link către comentariu

:) Tare faza,"te marchiaza pe viata".

Modificat de SB_20_WOB
Link către comentariu

S3-ul alb, care vine pe stoc la PBV si il cumpara vecinul meu, este in vama, iar pana vineri e gata de livrare. In aceleasi conditii, vinerea viitoare vine si a mea. ;)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

hehe tinete tare

sper sa treci peste emotii

oricum esti norocos ca te va plimba vecinul tau pana iti vine tie masina ;)

crezi ca te asteapta sa faceti rodajul impreuna?

oricum eu unu m-as oftica ca unu care s-a hotarat mult dupa min sa isi ia aproape aceiasi masina inaintea mea:D

Link către comentariu

Vlad, sa dea Domnu sa iti vina cat mai repede... Ma inscriu si eu pe lista sa ma dai "o tura"... Poate ajungi la o intalnire de duminica cu ea... Ca trebuie sa vii sa o admiram si noi. Iar ma imbolnavesc ... :blink: AMR... 7 zile

Link către comentariu
oricum eu unu m-as oftica ca unu care s-a hotarat mult dupa min sa isi ia aproape aceiasi masina inaintea mea:D

Sa mai spun inca o data povestea masinii mele? Ca, daca lansam comanda cu 10 zile inainte, aveam masina pe 28 decembrie? Sau ca, masina albastra care a fost pe stoc la PBN era facuta dupa configuratia mea si Cristi Sandu o comandase pentru mine, dar eu schimbat configuratia adaugand trapa si senzori de parcare? Nu mai zic nimic. Astept, astept si...da, vad pe altii care si-au luat S3 direct de pe stoc. Asta e viata. :angry:

Link către comentariu

da doar pe una va scrie MHL. Ce-i drept ai si ceva loganuri in curte tot cu MHL da merge asa ..:angry:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

da vlade stiu e trist dar asta e cred ca e mult mai mare satisfactia dupa ce ai asteptata atat timp

cred daca o luai direct din stock nu era asa marfa!

+ chiar merita sa mai astepti ceva timp pt trapa trapa la masina sport este un lucru foarte misto bine la orice masina dar mai ales la sport :Driver:

deja eu am inceput sa nr zilele pana cand o sa vi sa mi-o arati :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!