Jump to content

Audi S3


Vlad MHL

Postare recomandată

Am sperat sa pot face o surpriza la intalnirea de iarna, insa lucrurile nu au iesit cum am crezut. Am comandat in luna noiembrie un Audi S3, insa nu am prins productia de anul acesta. Masina va fi livrata la sfarsitul lunii februarie. Iata configuratia unui mare pasionat. :D

Audi S3 2.0 TFSI 265 CP 350 Nm, 0-100 km/h 5.7 sec

Dotari standard:

- jante 18", faruri bi-xenon, tapiterie piele-textil, alarma, computer de bord, dublu climatronic...

Dotari optionale:

- culoare pearlefect sprintblue

- trapa

- senzor de parcare

- cotiera

- scaune incalzite

- radio concert (mp3, prima generatie)

- oglinzi laterale heliomate, rabatabile electric

- volan mutifunctional de tip "RS4" (tesit)

- pachet depozitare

Am studiat FOARTE mult aceasta masina, asa ca orice intrebare aveti, o astept cu placere.

Sper ca la prima intalnire din martie sa vin cu ea si sa v-o prezint in detaliu.

Poza urmatoare am gasit-o pe mobile.de. Asa va arata masina.

5e4227gj4.jpg

Modificat de Vlad MHL
Link către comentariu
  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    205

  • nadir@boosted.ro

    89

  • Bogdan_wrc

    50

  • Adrian@revo

    39

Super.

Felicitari pt alegere, este o masina superba din toate punctele de vedere, care ti se potriveste. Ma inscriu pe lista de test-drive :D

Sa stapanesti sanatos cei 265 cp :D

Offtopic: Se pare ca IN SFARSIT s-au gandit baietii sa faca un "Vorsprung durch Technik" si sa scrie un soft cu MP3 pentru head unit-ul Concert :D

Modificat de alexrosiu
Link către comentariu

sa o stapinesti sanatos si sa o alergi cu placere !!

PS: peter muggianu deja are soft care o duce la 310 cai :D - nu era o sugestie, era doar o remarca, cit de repede se misca piata de tuning vis a vis de o masina foarte noua cum este s3 2006

Link către comentariu

Tati...e mare lucru sa-ti vezi visul cu ochii...de la dotari la culoare...ce sa zic decat.... RESPECT..:D

Link către comentariu

foarte frumos . ZGB tot din asta voia parca dar ajunsese la concluzia ca e pre multi bani.

Cat te-a ajuns ?

Link către comentariu

Felicitari. O masina extraordinara care recunosc ca e un vis de al meu care nu cred ca o sa il realizez. E in doua usi? Eu asa as lua-o pt. ca arata mai sportiv. pAI sa urez: Mai intai sa o fabrice perfect :D , si dupa sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Asa cadou de craciun mai zic si eu. :D

Link către comentariu
Felicitari. O masina extraordinara care recunosc ca e un vis de al meu care nu cred ca o sa il realizez. E in doua usi? Eu asa as lua-o pt. ca arata mai sportiv. pAI sa urez: Mai intai sa o fabrice perfect :sick: , si dupa sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Asa cadou de craciun mai zic si eu. :rolleyes:

s3 a fost si este numai la 3 usi

Link către comentariu

S3 este disponibil doar in doua usi, la fel ca si vechea generatie.

Pretul este de 38.650 euro DDP, cu tot cu discount (pret initial cca. 42.000 euro).

Ma bucur ca va place culoarea. Am ales albastru din mai multe motive: alb, galben si portocaliu sunt greu de intretinut / gri si negru nu scot in evidenta detaliile masinii / albastru inchis si maro nu imi plac / argintiu e cam comun.

Pentru Alexrosiu, da, s-au gandit in sfarsit sa faca aceastra trecere. In detaliu, audi chorus trece acum de la caseta la CD, audi concert trece de la CD la CD mp3, iar symphony ramane la fel (6 CD in bord). In plus, sistemul audio va arata altfel, in genul celui de la golf V (de fapt, aproape la fel).

Link către comentariu

Frumusica si jmechera masina. Audienta o sa ai mai multa decat andrei cu al lui rs4, dar poate nu faci ca el si treci si tu pe la intalnirile saptamanale.

Spor la crosetat( masini in trafic) :rolleyes:

Link către comentariu

Cu adevarat ceva ce nu vezi zi de zi . Sa o stapanesti sanatos & bravo ca ai reusit sa iti indeplinesti un vis.

Volanul cred ca trebuia sa fie in capul listei :rolleyes: Bafta!

Link către comentariu

Mie imi place in general noul A3 , d-apoi S3 !!! :rolleyes:

Felicitari si.... abia astept pozele.

Link către comentariu

Vlad, ma bucur pt tine. stiam de mult de surpriza pe care o pregatesti. era de banuit dupa discutiile si atentia ta pe topicul cu S3 :P. + ca vestile bune cirucla repede !

oricum, ma bucur ca ai ramas la VAG si ca ti se indeplineste un vis. o masina vis. stiu ca vei avea grija de ea si ca va fi tratata cum trebuie. asteptam toti poze, review si alte detalii.

sa o stap sanatos! si stiu ca te vei bucura de ea.

volanul si motorul mai presus de orice sunt opere de arta :vaidecapulmeu: si eu sunt curios cum merge.

sa inteleg ca vechiul A3 MHL visiniu a fost vandut?

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Vlad, ma bucur pt tine. stiam de mult de surpriza pe care o pregatesti. era de banuit dupa discutiile si atentia ta pe topicul cu S3 :P. + ca vestile bune cirucla repede !

oricum, ma bucur ca ai ramas la VAG si ca ti se indeplineste un vis. o masina vis. stiu ca vei avea grija de ea si ca va fi tratata cum trebuie. asteptam toti poze, review si alte detalii.

sa o stap sanatos! si stiu ca te vei bucura de ea.

volanul si motorul mai presus de orice sunt opere de arta :vaidecapulmeu: si eu sunt curios cum merge.

sa inteleg ca vechiul A3 MHL visiniu a fost vandut?

scrie in subsolul paginii lui, masina este de vinzare din 02.2007 deci nu inca

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Nu am vandut inca masina, insa mai merge mama mea cu ea din cand in cand(si-a vandut masina si pana ii vine cea noua o "impartim" pe-a mea). Eu momentan merg cu R32-ul pe care l-am adus atunci la intalnire. Ma "calesc" in ale consumului. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Super tare masina. Felicitari. Pretul mi se pare chiar ok pt un asemenea bolid. Mai ales dupa discount.

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri. :vaidecapulmeu:

Iata si diferentele de design intre vechea generatie de audi concert si cea noua.

diferenteconcertta9.jpg

Link către comentariu

Felicitari tata. Cand ai tu timp liber, vin si io pe la tine cu o surubelnita sa ti-o desfac in bucati sa vad ce turbo, DV, PCV, injectoare, pompa... si alte de-astea ! ;)

Link către comentariu

felicitari! masina e prima in lista mea de visuri asa ca o sa te invidiez! culoarea aleasa e super si cred ca o sa arate bestial! sa o stapaesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai repede pt ca de acum asteptarea e grea hehe!

cum de nu ai ales si scaunele scoica!sunt mai confortabile celelalte?

Link către comentariu

Scaunele scoica, desi pe lista de preturi "provizorie" erau 0 euro, nu le-am ales din doua motive: pretul ulterior de aprox. 3.000 euro si imposibilitatea rabatarii acestora de tip easy-entry, ca la A3 si Golf. Nu stiu exact daca asa vor fi acestea la S3, dar la RS4 cabrio scaunele scoica erau de tipul rabatezi spatarul si apoi te apleci sa tragi de scaun in fata ca si cum ai sta pe el. De la maneta aceea de sub scaun.

Cat despre asteptare, am deja peste o luna si jumatate. Am avut ghinionul sa prind saptamanile de sarbatori.

Link către comentariu

In sfarsit s-a elucidat misterul ;) !!!

Desi ma asteptam la aceasta alegere tot imi scapa un UAU ;)

Felicitari!

Abia astept sa o vad la intalniri sau prin oras.

Sunt curios daca a mai comadat-o cineva la noi. In orice caz sunt f putini care ar plati banii astia pentru masina asta. Nu e pentru toata lumea. Ai toata admiratia si invidia mea pt masina comandata ;)

Just kiddin' !

Momente de neuitat in noua masina man!!!! ;)

Link către comentariu
Felicitari tata. Cand ai tu timp liber, vin si io pe la tine cu o surubelnita sa ti-o desfac in bucati sa vad ce turbo, DV, PCV, injectoare, pompa... si alte de-astea ! :Driver:

da da da :P sa ii lasi si pe fratziorii tai mai amaratzi sa se uite un pic ce si cum este pe sub capota matale :P

felicitari pentru masina....ca ma bate si pe mine un gand...dar mai stau un pic cam am descoperit ceva legat de overboost care m-ar putea ajuta :P

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!