Jump to content

Piese schimb Golf 2


fchitu
 Share

Postare recomandată

antena de plafon de care este si de unde ai cumparat-o?

te rog sa-mi spui si mie de unde ai luat bandourile pentru aripi. e vorba de toate 4?

au la' Auto Mega Star '

de pe sos. fundeni nr.53 ,tel-2410815/0721.290.576.

vezi ca vand numai la firme.daca vrei suna-ma(0723454571) si te pot ajuta sa le iei.prima data vezi daca mai au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fchitu

    32

  • Viorel C

    28

  • Angel_Dust

    21

  • Golfuletz

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

...capete de planetara a cumparat cineva recent...si daca da cu cat? pls... 1.6 diesel daca se poate

Modificat de Golfuletz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...capete de planetara a cumparat cineva recent...si daca da cu cat? pls... 1.6 diesel daca se poate

eu am luat toata planetara... defapt le-am luat pe amandoua!

.. de la dezmembrari si au costat 200 lei (ambele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat toata planetara... defapt le-am luat pe amandoua!

.. de la dezmembrari si au costat 200 lei (ambele)

....cu planetarele SH m-am lamurit, vreau sa pun capete noi...m-am interesat pe la diferite firme iar preturile variaza prea mult, zic eu. De la 1,4 mil la 2,8 mil. Daca stiti oferte mai bune....pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....cu planetarele SH m-am lamurit, vreau sa pun capete noi...m-am interesat pe la diferite firme iar preturile variaza prea mult, zic eu. De la 1,4 mil la 2,8 mil. Daca stiti oferte mai bune....pls

eu am luat acu 3 luni maxim capete de planetara pt benzinara mea si au fost cam 1,5 mil bucata noi noutze. Deocamdata nu ma plang de ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baterie Caranda 75Ah 640A - 165RON - de la un magazin "din capul strazii" ! Are garantie 2ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...pana la urma am gasit cap de planetara la 1.210.000 lei de la AUTOPLUS ...aceeasi marca ca si cele cu 1.700.000 lei... :) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Placute frana - 76 ron.

Furtun combustibil - 18 Ron/m

Furtun combustibil retur - 15 ron/m

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am ajuns la mecanic am descoperit k trebuie sa mai cumpar urmatoarele piese, drept care am si ajuns la magazin:

- semering ax cu came - 15 Ron

- garnitura capac - 12 ron

- pivot - 41 ron

- cupla termica ventilator-radiator - 65 ron

:offtopic:

Van dcalorifer cumparat in decembrie (vedeti mesajele anterioare) cu 50 ron. In cutie, nefolosit.

Modificat de Micutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fulia de pe pompa de servo, de la Auto Power din Arad: 850.000 lei vechi.

Ei zic ca-i piesa originala, din Germania (nu ca m-ar interesa in mod deosebit, pare destul de solida si daca asta care a fost a tinut aproape 15 ani, cea noua o sa moara odata cu masina).

Modificat de calinTM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumparat placute frane fata italienesti – 40 Ron de la Olmedo Bv. Le-am pus imediat pe masina. Tot acolo aveau si unele nemtesti cu 50 Ron. La alt magazin aveau Lucas cu vreo 70 Ron!

Cand am schimbat uleiul (acum vreo 2 sapt) am luat Valvoline 15W-40 la 5l cu 44 Ron (la promotie).

Urmeaza amortizoare! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

capac delcou bosch -- 25RON

Ulei Mobil 15w40 -- 60RON/4L

Sonda ulei(la racitorul de ulei) -- 25RON

Sonda ulei(chiulasa) -- 13RON

Filtru ulei -- 8RON

Garnitura racitor ulei - 1RON :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu le-am cumparat inca, dar m-am interesat de preturi. preturile sunt afisate in ron, nu contin tva si au aplicata o reducere de 20% din partea magazinului. locatia - constanta

- cuzineti palier: 404+118=522

- tacheti: 762 (762=toate cele 8 bucati)

- cuzineti axiali: 54

- semicuzineti bieleta: 275

- garnitura baie ulei: 103

- garnitura capac fata: 8

- semering arbore cotit fata: 50

- semering ax came: 50

- segmenti piston: 938

- pompa ulei: 380

- kit distributie (+ rola): 90+138=228

- curea servodirectie: 31

- curea alternator: 29

- arbore cotit: 3000

- bieleta: 600x4=2400

- bucse punte spate: 159

- bucse bascula fata: 131

- semering cautator cutie viteze: 17

- pompa servodirectie: 2000

- furtun presiune servodirectie: 680x2=1360

... in stilul acesta, cred ca voi reveni la bicicleta ;)

Modificat de cristivw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca unele preturi sunt gresite, trebuie cumva impartit la 10?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca unele preturi sunt gresite, trebuie cumva impartit la 10?

serios ca astea sunt preturile. in lei noi. fara tva si cu discount 20%. daca stie cineva vre-un magazin care aduce piese mai ieftin de atat, va rooooooog ajutati-ma si pe mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu din ce-am cumparat eu:

- cuzineti biela : 50

- tacheti : 25 bucata

- garnitura baie ulei: 13

- segmenti piston: 250 Goetze (pt toate pistoanele)

Si restul par cam scumpe, dar nu mai stiu 100% sigur pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bujii NGK VX cu electrod de platina -350 mii bucata Volksparts

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serios ca astea sunt preturile. in lei noi. fara tva si cu discount 20%. daca stie cineva vre-un magazin care aduce piese mai ieftin de atat, va rooooooog ajutati-ma si pe mine...

In Bucuresti gasesti piese mult mai ieftine decat in Constanta. Pt. o comanda putin mai serioasa merita sa te duci, pt. ca in C-ta astia au preturi tare nesimtite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti gasesti piese mult mai ieftine decat in Constanta. Pt. o comanda putin mai serioasa merita sa te duci, pt. ca in C-ta astia au preturi tare nesimtite.

tocmai asta vreau sa te intreb, vad ca esti tot din constanta. ti-am dat si pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Filtru aer (made in Italy)- 130.000 lei de la Volksparts.

Si va rog inca o data; fara discutii inutile aici. Folositi ptr asta pm sau email. Multumesc

Modificat de fchitu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

**** AVETZI GRIJA CA LA DEZMEMBRARI SE TRAG TZEPE MARI *****

am mai patzit faze ca sa gasesc pretz mare la dezmembrari dar ce am patzit azi sare totzi caii.

mi-a rupt cineva maneru de la o portiera spate. si m-am dus sa caut un maner. am fost la un parc dinasta de mashini cu numere straine si aveau cu 60 RON. alaturi la un alt parc nu mai aveau, dar cica unu e 50 RON. mi s-a parut si mie prea scump si m-am dus la magazin. avea cu 20 RON manere noi noutze. mi le aduce maine ca pe stoc aveau numai cu gauri de butuc si eu vreau fara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

**** AVETZI GRIJA CA LA DEZMEMBRARI SE TRAG TZEPE MARI *****

am mai patzit faze ca sa gasesc pretz mare la dezmembrari dar ce am patzit azi sare totzi caii.

mi-a rupt cineva maneru de la o portiera spate. si m-am dus sa caut un maner. am fost la un parc dinasta de mashini cu numere straine si aveau cu 60 RON. alaturi la un alt parc nu mai aveau, dar cica unu e 50 RON. mi s-a parut si mie prea scump si m-am dus la magazin. avea cu 20 RON manere noi noutze. mi le aduce maine ca pe stoc aveau numai cu gauri de butuc si eu vreau fara.

mai, dar asta nu e noutate! e bine macar ca nu te-ai aruncat...

stan patitu™

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

**** AVETZI GRIJA CA LA DEZMEMBRARI SE TRAG TZEPE MARI *****

am mai patzit faze ca sa gasesc pretz mare la dezmembrari dar ce am patzit azi sare totzi caii.

mi-a rupt cineva maneru de la o portiera spate. si m-am dus sa caut un maner. am fost la un parc dinasta de mashini cu numere straine si aveau cu 60 RON. alaturi la un alt parc nu mai aveau, dar cica unu e 50 RON. mi s-a parut si mie prea scump si m-am dus la magazin. avea cu 20 RON manere noi noutze. mi le aduce maine ca pe stoc aveau numai cu gauri de butuc si eu vreau fara.

Daca te uitai putin mai sus observai ca am dat si eu preturi din magazin, mult mai ieftine decat in SH-uri. Toata problema ii ca-s cam de kkt cele noi. Eu deja am schimbat una cumparata de vreo 7 luni. Asa ca ii cu doua taisuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca la orice cat platesti atat primesti! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!