Jump to content

Control electronic al motorului


DanR
 Share

Postare recomandată

Salut,

Aceeasi problema si eu cu un VW Polo 9N 1.2 2002, martor de catalizator aprins.

La scanare cu VAG-COM:

2 Faults Found:

16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 35-00 - -

16514 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P0130 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

O fi catalizatorul (1000 EURO), o fi sonda lambda (care din ele) ....? O fi altceva?

Daca e sa schimb catalizatorul, si sa pun unul universal o sa trec ITP-ul? La primul ITP au tb interventii ca sa treaca gazele, de atunci banuiam ca e problema de gaze ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EDYY

    6

  • xxnelu

    5

  • DanR

    5

  • Fane_05

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am avut-o si eu pe asta si a fost catalizatorul. Am gasit ceva american, bun, si am trecut itp fara probleme cu el si e cam la 1/3 din pret fata de cel original. Se potriveste perfect fara alte modificari. Au modele pentru fiecare motor in parte. MAGNAFLOW se numeste firma. Se ocupa cu evacuari tuning. Cauta pe net ca au niste distribuitori prin Oradea si de la ei am luat si eu. Am fost si sunt in continuare supermultumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

si mie mi se aprinde acel martor in bord, au zis mecanicii ca din cauza benzinei de proasta calitate, ca erori cand am pus-o pe tester nu au aparut. Insa problema e ca la mine nu se mai stinge. Alimentez de la OMV dupa ce la MOL mi se aprindea tot timpul. Si nu, nu e sonda lambda. Ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!