Jump to content

Passat recall


Tzeposul
 Share

Postare recomandată

am auzit si eu de acest recall, si am vorbit la Cardinal Motors Ploiesti, si mi-au spus ca pe seria masinii mele nu este nici o actiune, motor BMP, 2005, m-am interesat de pretul pieselor si este undeva pina in 100 E, cele care beneficiaza de acest recall, se inlocuieste sistemul cu lant cu unul cu pinioane, schimbare care ar costa undeva pe la 6000 roni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GRooVe

    16

  • OviDU

    13

  • Mama Omide

    11

  • imircea

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce se mai aude de acest recall? A trecut cineva de cur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cand am fost in service PBN pt "o verificare de primavara" mi-au spus ca e un recall; au baiguit ceva tot de pompa ulei; etc; cum spune colegul ecos. Nu ma pricep. am lasat masina dim si la 3 era gata. (verificarea de primavara a fost un vax; adica nu au verificat mai nimic-au tinut insa sa ma sune sa-mi spuna ca e trusa med expirata si daca vreau sa cumpar una de la ei :( !).

Printre altele mi-au aratat si o schema a reperului schimbat (curea; lant; ce naiba o fi fost in lg cu pompa ulei). Sunati sa intrebati ca altfel nu te contacteaza nimeni sa-ti semnaleze recall-ul

Modificat de catanexus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Actiunea VW nu este pentru toate motoarele BKP - am vorbit chiar azi cu cei de la PBV, iar pentru seria mea de caroserie nu este prevazuta (masian e fabricatie 2005/ inmatriculata 2006, cod motor BKP). Mi-au spus insa, ca daca suspectez ceva in neregula cu functionarea pompei, sa vin pentru constatare. Acum, fiecare interpreteaza cum doreste afirmatiile celor de la PBV. Eu unul, nu am probleme cu pompa de ulei (cel putin nu pana acum).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca numai BKP-urile 4motion sunt fericitele beneficiare al acestui recall. Și eu am sunat la reprezentanță și mi-au spus că nu am nicio acțiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca desi masina mea are 3 ani ma pot duce la service cu ea pt acest recall? Unde? neaparat de unde am luat masina? sau tb sa ma contacteze ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te aștepta să te caute ei. Sună la orice reprezentanță (indiferent de unde este cumpărată mașina) și

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

confirm aceasta actiune si la Quark in Timisoara,posesor al unui passat b6 bkp din 2006,sunati la reprezentanta si intrebati daca masina are vreo actiune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salutare stie cineva daca acest recall are vreo valabilitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna Ziua,

De curând am cumpărat un Passat 2.0TDI, automatic DSG,motor BMP, din 2006. Am observat ca se aude o bătaie de la volant si trebuie sa schimb si garnituri de chiulasa. Stiti sa existe vre-un recall pt aceste defectiuni? Daca masina a fost cumpărată din Germania, si sunt unele recall-uri care nu au fost efectuate acolo, pot sa le fac eu aici fără a plăti ceva? Va multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la defectiunile astea nu ai nici o sansa!!! maxim daca ai probleme cu injectoarele si asta cu conditia sa nu se fi intervenit la ele intre timp.adica sa fie cele originale.de curiozitate cind ai luat masina nu ai fost la un tester sau un service?nu se auzea bataia volantei? iar lichidul antigel era curat in vas?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am sunat acum la TESS Braşov să văd dacă am vreo acţiune de rechemare la care tipa de acolo îmi spune că nu există acţiuni de rechemare că ei nu fac acţiuni de rechemare :| Când i-am spus că atunci când producătorul obserbă probleme la unele piese face aşa numitul recall şi-a adus aminte de ce este vorba şi mi-a zis că trebuie să fiu cu maşina acolo pt a vedea dacă s-au făcut. Totuşi a fost domnoasă de a acceptat să-i spun prin telefon seria de şasiu şi mi-a zis că am beneficiat de toate recall-urile inclusiv de schimbul pompelor de injecţie din ianuarie 2013 (eu le-am schimbat în octombrie 2012 dar apare acţiunea ca efectuată)
Deci cine are probleme cu pompele duze se poate duce să vadă dacă i se vor schimba gratis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Imi cer scuze dar nu stiu la ce topic sa adresez o intrebare ,cu scuzele de rigoare dar am sa cer aici acesta info cu spranta ca voi primi ceva raspunsuri.

Deci anul trecut am luat aceasta masina passat berlina hl 140 cai dpf 110 000km .

In concesionarie mi-a aratat in spate cateva etichele precum masina a fost chemata in wv ptr modificari avand in vedere ca este primul model care l-au facut in aprilie 5005 .

Asadar etichetele sunt asa  24J8      20M5    21B9   92B6    26D3    23C4   13D2                                

Stie cineva ce oare a fost schimbat ,inlocuit?ce probleme a avut ?

Inca odata imi cer scuze daca am gresit topic-ul 

O seara buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

K.ms ,am aflat de cele 2 recall-uri ,de celelalte sti ceva ? Multzam !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si al meu tot in aprilie 2005 are prima inmatriculare dar nu am decat 92B6 23C4 lipite in portbagaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!