Jump to content

Probleme cu turatia


alexandru16
 Share

Postare recomandată

Salut !

De curand mi-am cumparat si eu un golf III 1.8i 90 cp motor tip ABS cred nu ma pricep foarte bine .Mie mi se pare cam mare turatia si viteza cam mica de exemplu la 120 km\h am turatia cam 3600 rot \min mie mi se pare cam mare voi ce parere aveti .O sa incerc sa pun si niste poze pe autostrada facute sa vede-ti .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Precizeaza si tu in ce viteza te aflai ?! Daca erai in V inseamna ca ai ceva probleme.Probabil ambreiajul patineaza.

Cosmin P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca ai probleme; oricum, verificarea ambreiajului, daca e s-o luam asa cum spune @P_C_D, se face in treapta a IV-a (din cate stiu eu), ca raportul de transmisie sa fie ~=1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa merge si la mine nu-ti fa probleme; nu-ti place cand o calci la 130 - 140 si inca mai fuge :)) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da imi place cui nu ii place ? :D dar mi se pare totusi turatia cam mare la un motor relativ mare de 1.8i si cam zgomotos .De exemplu eu am avut un cielo inainte si la 120 km\h aveam cam 3000 3200 rot \min la un motor de 1.4 de aceea mi se pare ciudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi dimineata am incercat si eu , expres pentru ati spune tie, eu in vit 4 la 3600-3700 am 120 km/h :( , deci ceva buba ai acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cam ce ar putea sa fie aveti indee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!