Jump to content

Farurile lumineaza slab


Executron
 Share

Postare recomandată

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Executron

    9

  • klausu25

    7

  • Borisake

    6

  • l@u

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai poti sa cauti in far intreg fara partea electrica... .....eu l-am luat cu 1 mil, facut in turcia.

Modificat de ex_zordium
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OOps credeam c-am reply...

1 mil?... Ma gandeam s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am gasit in Vitan , le-am gasit pe Mihai Bravu cum cobori spre Tineretului pe parte dreapta unde sunt mai multe magazine de piese, unde are tranvaiul statie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza ca farurile mi se inegrisera,anul trecut am schimbat ambele faruri cu faruri Hella(110 E/bucata).Mai tarziu am dat de un magazin care comercializa faruri de Passat B5,(cred ca erau de provenienta chinezeasca),care aratau destul de bine la numai 40 E.Daca ai cumva drum prin Istanbul iti recomand zona magazinelor cu piese auto,cartierul Aksaray(in general de la Ucel Otomotiv-site-ul este in dezvoltare-http://www.ucelotomotiv.com.tr/- sau zona Taksim,aproape de consulatul Romaniei.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai exista varianta Full Casco. Il spargi pe cel care nu-ti convine... si zici a l-ai pocnit de'o balustrada or so... :( asta mi-a recomandat mecanicul.. mie imi bate oglina la farul din stanga. Urmeaza sa-i dau ciocanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehehhe M-am gandit la asta evident dar n-am timp de stat la politie sau la constatare casco... Inca mai sper ca gasesc la un magazin :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie la schimbat de geam far.

Am fost in Militari la aia care se ocupa de faruri si mi_au zis ca este imposibil sa le scoti sticla(SUNT LIPITE SI AU CLEME)

Mai bine ii dai cu polish daca este problema de suprafata exterioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehehhe M-am gandit la asta evident dar n-am timp de stat la politie sau la constatare casco... Inca mai sper ca gasesc la un magazin :)

la magazin nu gasesti sigur,

poate doar la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine ii dai cu polish daca este problema de suprafata exterioara.

Hmmm... Pai cum imi dau seama ca e doar supr exterioara?.. Farul e pur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Deci: B5.5 din dotare avea becurile standard pe el, care faceau o lumina galbuie, becul din dreapta se arsese asa ca am hotarat sa iau masuri. Am polishat geamul farului - rezultate super, arata ca noi - si am decis sa montez un set de BlueVision H7.

75 NOR cu ce ai polishat farurile ca si ale mele sunt obosite ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mers la spalatorie si am cerut un polish pentru faruri si stopuri. M-a costat 5 RON serviciul si 5 Ron la baietul care a facut operatia, ca sa fie motivat sa o faca bine.

exista o pasta speciala pentru policarbonat - plasticul din care e facut geamul farului. Atentie sa nu dea bizonii cu polish pentru caroserie ca le fac praf.

Ale mele erau foarte zgariate si erau mate. Rezultatele sunt spectaculoase, am ramas paf de cata lumina am acum. Stopurile erau parca incetosate, blurate pe exterior, dar acum arata ca noi.

Merita facuta operatia.

Imi pare rau ca pe proiectoare nu se poate da, caci sunt mici, rotunde si sunt si adanc bagate in ornamente...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry, n-am vazut. era o pasta alba. au dat 3 dungi de pasta pe fiecare far si stop, au pus masina de polishat la turatie minima si au polishat vreo 5 minute la fiecare far. La faruri a trebuit repetata procedura de 2 ori pentru fiecare, caci erau atat de mate si zgariate ca abia se vedea lupa de faza scurta cand te uitai ziua prin far. Asa cum spuneam rezultatele sunt spectaculoase, eram pe punctul sa imi cumpar alte faruri :) Sincer sa fiu, eu nu stiam ca se poate asa ceva, dar mi-au propus chiar ei sa faca asta.

Pot intreba data viitoare cand merg la ei, doar la ei spal.

Daca ai drum prin BV e spalatoria Liquid, e cea mai mare din oras

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

75NOR

merg destul de des prin bv dar spune-mi exact unde este spalatoria LIQUID sau pe langa ce este sau in ce cartier oricum astept vesti si spune-mi cat au costat polisarea farurilor ca sapt ce vine trebuie sa vin pana in bv si poate rezolv problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe strada Codrul Cosminului.

De la Ceasul Rau faci dreapta, (reper- vezi OMV pe stanga ta) intri pe un bulev mare cu 4 benzi si mergi pana treci linia de tramvai si ajungi langa un pasaj de cale ferata. Faci stanga pe strada de dinainte de pasaj, mergi 200m si vezi pe stanga

Polishat Faruri + Stopuri: 5ron

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da totusi 75NOR.. te rog spune-ne si noua solutia cand afli cum se numeste.... sa incercam sa o cautam si noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare s-o fi gasind si pe plaiurile bucurestene vreo spalatorie care sa stie sa faca aceasta manopera? ca foarte tare m-ar interesa la B5 meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

75NOR

multumesc cred ca am sa gasesc dar totusi mai am o intrebare stii cumva si programul? ca eu vin in weekend si .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bog49 - au program si in week-end.

Mai indicat sa ajungi undeva sambata ca atunci au programul pan la 18 sau asa ceva.

Duminica inchid pe la 13-14.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crista_Silviu

In legatura cu solutia de polishat faruri cred ca este Concept deoarece spalatoria foloseste numai produse Concept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ajuns in brasov sambata si am fost la spalatoria care mi-a zis 75NOR si am slefuit stopurile si farurile au iesit extraordinar merita toti banii

multumiri 75NOR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Hmmm... Pai cum imi dau seama ca e doar supr exterioara?.. Farul e pur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!