Jump to content

Golf R32 DSG-B-13-CDT


K

Postare recomandată

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stefanpaul

    32

  • NetFlow

    14

  • Bogdan_wrc

    12

  • Ice_2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

unde ai facut casco? Allianz cumva?

am vrut sa fac la allianz si acum vreau sa vad la celalte societati.acoloeste super cand ai o problema dar si tariful este dublu fata de anul trecut.

sambata, vii si tu la AMCKart? ca sunt curios sa vad si masina...

adica aici

http://vwforum.ro/index.php?showto...8379&st=240

scuze dar nu stiu unde vine asta si la ce ora... de venit am sa vin cu golful sau cu cealalta

Link către comentariu
salut forum,ieri am zis sa-mi platesc darile ,rca-ul si casco-ul la masina:

Lucrurile stau asa pentru cei care au motoare peste 3100 cmc si euro 4 indiferent daca este autovehicul sau jeep :

Impozit catre stat : 19.4 mil.

RCA la BCR Asigurari (cel mai ieftin am comparat cu toate societatile ) : 9,8 mil pe an.

Casco la o masina fara daune anterioare si carnet cu vechime de 8 ani : 3600 Euro.

Concluzie : JAPCA ,Traiasca UE !!!!

Impozitul a crescut de la 2 mil la 19,in conditiile in care motorul este euro4 si este o masina mica nu un Tuareg.

RCA de la 3 la 9 iar casco de la simplu la dublu.

Aveti grija cand va luati masina cu capacitatea de peste 3100.

imi pare rau sa aud ca , tocmai ai fost "jupuit" de citeva mii de euro dar, din tot ce ai spus, nu cred ca polita casco are ceva de a face cu integrarea in UE, daca era vorba de alianz pot sa ti spun ca au crescut prima de asigurare din cauza ca anul trecut au iesit pe pierdere si in loc sa creasca prima doar la cei cu daune, au crescut la toata lumea (sint si eu patit, am avut 3 polite la ei fara dauna si la a patra, au vrut sa mi creasca de la 1200 la 1500 euro); cred ca la tine conteaza si anul + valoare mare a masinii , dotarile, etc

dar ca sa revin on topic, masina ta cred ca este unicat in ro (r32 cu dsg) si dupa cum vezi, si "tratamentul" de care beneficiezi este pe masura dar ce poti face? sa mergi cu daewoo tico doar ca ai casco 130 euro pe an si 2 mil rol vechi polita RCA?

Link către comentariu

incearca la altii, si mie mi-au cerut cei de la allianz ceva gen 3500E pt anul asta... au luat-o razna.

Link către comentariu
incearca la altii, si mie mi-au cerut cei de la allianz ceva gen 3500E pt anul asta... au luat-o razna.

si nu l ai intrebat "nene, te droghezi?" ?

Link către comentariu

:P mi-a explicat el ca vezi domne s-a schimbat acum conteaza varsta, marca (se pare ca vw e o marca "cu risc mare de accident"... :beerchug: ) si dup-aia face "credeti ca ajungeti azi sau va asteptam maine" :P :P :P

Link către comentariu

Mda cum sa fie casco asa mult... eu am firma de camione... si a scazut casco la ele cu 40% adik in loc de 600eur acum e 340 eur... cum naiba e la masini mici ?!

Link către comentariu

19 mil impozit anul asta?

eu am 1.6 si am 520.000. cum naiba e calculat impozitul asta? unde gasesc tabel cu el?

Link către comentariu
19 mil impozit anul asta?

eu am 1.6 si am 520.000. cum naiba e calculat impozitul asta? unde gasesc tabel cu el?

codul fiscal valabil de la 1.01 .2007 sau mai exact legea 85/2006

Link către comentariu
scuze dar nu stiu unde vine asta si la ce ora... de venit am sa vin cu golful sau cu cealalta

pe centura de N a Buc. veiz pe topic ca se explica. si poate fi cu R32, ca sa il vedem si noi... nu ca Passatul nu ar fi inteersant, dar, no offence, nu se compara cu r32 :lol:

Link către comentariu
:) mi-a explicat el ca vezi domne s-a schimbat acum conteaza varsta, marca (se pare ca vw e o marca "cu risc mare de accident"... :) ) si dup-aia face "credeti ca ajungeti azi sau va asteptam maine" :D :) :lol:

:P Este o suma aberanta, cred ca l-ai prins imediat ce prizase ceva. Eu am facut CASCO la masina mea, am inclus absolut tot tuning-ul optic operat in 2006 plus alte cateva dotari suplimentare si platesc la Allianz "numai" 2700 RON. Ceea ce e departe de suma inaintata de brokerul tau... :P

Link către comentariu

ai cumva leasing? la masinile in leasing nu se aplica. Am fost la mai multi, nu era doar ala... si pe site-ul lor la fel dadea...

Link către comentariu

de R32: ce scaune...vissss! -m-am suit azi in ea putin..., cu permisiunea proprietarului-

ce feeling.... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Am vazut-o si eu azi. Ce sa zic? Impecabila. Incepand de la ce fel de vopsea avea pe ea, continuand cu scaunele acelea superbe si...asa pot continua mult si bine, super...

Sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salutare la toti.

Voiam sa aflu parerea voastra in 2 chestiuni. . As vrea sa-mi pun bara de torsiune la ea,dar asta implica gaurirea in 3 puncte a oalelor de la amortizoare si apoi daca este ceva de servisat de fiecare data sa o dau jos.Merita?

Stie careva alta metoda de a face geamurile fumurii in afara de folie?

Merci.

Link către comentariu
Voiam sa aflu parerea voastra in 2 chestiuni. [...]

Stie careva alta metoda de a face geamurile fumurii in afara de folie?

Exista varianta ionizarii lor in cuptor...dar numai pt geamurile laterale din ce stiu, nu si luneta spate.

Link către comentariu

am vazut`o si eu la amc kart... ce pot sa zic vis ...

r32:X

cateva poze nu am apucat foarte multe sa fac deoarece a plecat propietaru :)

post-6105-1170404676_thumb.jpg

post-6105-1170404704_thumb.jpg

Link către comentariu

auzi folia e cea mai sigura... nu iti da nimeni geamuri jos si plus cand vrei o dai jos rpd de pe geam... la ionizat trebuie sa iti dezlipeasca si luneta

Link către comentariu

cum sa iti dezlipeasca luneta?? se sterge cu o solutie caci nu este decat un negru de la o reactie chimica...este ca o cenusa care acopera geamurile. se pot ioniza si la tine dar in timp (1 an,2) se sterge pe la firele de dezaaburire, iti zic din proprie experienta...e cam aiurea.

Link către comentariu

Nu stiu cine ti-a zis ca asa se face ionizarea dar eu confirm ca trebuie date geamurile jos. Si eu sunt tot pentru folie, daca e pusa bine nu se compara cu ionizarea. Auzi dom'le sa imi dea geamurile jos... eu nu am ajuns la nivelul asta de incredere in serviciile romanesti si in experienta celor de la noi. VOTAT FOLIE

Link către comentariu
  • 9 months later...

Desi e vechi topicul, se p[ot pune niste poze "noi" cu aceasta masina? Nu prea am avut ocazia sa vad una "romaneasca" . Merci !

Link către comentariu
  • 2 months later...

poza cu sora mai mica.

aceleasi poze o sa apara si in revista vw spirit pe luna martie:))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!