Jump to content

Golf R32 DSG-B-13-CDT


K

Postare recomandată

Super dotarile.

S-o conduci pana iti vei lua avion.

P.S. tare sunt curios daca mai ri-posteaza vre-un necredincios la dovezile aduse de tine. E o traditie pe forum, ca toti cei noi sa fie luati un pic in balon, asa ca nu-ti face sange rau.

Modificat de Rudy
Link către comentariu
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stefanpaul

    32

  • NetFlow

    14

  • Bogdan_wrc

    12

  • Ice_2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta este jucaria care o recomand tutuoror posesorilor de vw cu conexiune obd.

Transmite prin bluetooth toti parametrii masinii in timp real: ardere, temperatura pe cilindrii, cutie, haldex, timpul optim pentru schimbat viteza,masoara 0-100 ,putere si fff multe.

Link către comentariu
In ziua de azi cat mai costa una? Sunt chiar curios cat de mult isi pastreaza valoarea aceste bijuterii de masini.

http://www.mobile.de/cgi-bin/searchPublic....p;doSearch.y=17

Stefan, se poate o poza mai clara cu interfata si cu device-ul gri conectat la ea? Multumesc!

Modificat de rvacaru
Link către comentariu

Mersi pt link. Mai mici preturile decat ma asteptam. In jur de 16000 pt o masina ca r32 din 2003 nu mi se pare mult deloc. La banii aia cumperi un audi "de duzina" cred.

Link către comentariu

la km mei vad ca este 26.000. nu stiu cat vor fi taxele de numar pentru motorizarea asta

Link către comentariu

TVA nu mai este deductibil pt ca vom fi in comunitate. TVA incepand cu 2007 este deductibil pt tari din afara UE gen Moldova etc.

Link către comentariu

Ma rog. ma refeream acum. Nu mai e deductibil da nici nu il mai platesti la ei, il platesti direct la noi. Deci la o masina de 20000 acolo .. costa cam 24-25 cu toate taxele lu peste si tva. Mi se pare o afacere buna, desi taxa aia e aberant de mare.

Link către comentariu

De accord taxa de numar este o porcarie.In polonia a fost timp de 6 luni o taxa similara iar guvernului i s-a impus de catre UE scoaterea taxei. Nenorocitii o pun ca nu stricam piata de masini noi. Dar asta nu mai este libera concurenta.personal cred ca nu va tine mult

Link către comentariu

visez la o masina ca asta de cand eram in scutec. iti urez sa ai parte de ea, multi km si nici o belea. cand te plictisesti de ea , fie peste 10 ani da-mi un mesaj privat :))

Link către comentariu

Mda,acum urmeaza la masina sa ii pun un haldex-performance controler.

As vrea sa schimb calculatorul de tractiune spate,Haldex a scos o versiune mult inbunatatita si ajuta mult la transferul puterii in caz de slide ,plecari de pe loc si in conditii grele.

http://www.amdtechnik.com/product.details....eferenceID=3257

Am auzit ca un astfel de controler a fost instalat pe s3-ul galben din buc care venea la curse si ca se vede diferenta.

Link către comentariu
Asta este jucaria care o recomand tutuoror posesorilor de vw cu conexiune obd.

Transmite prin bluetooth toti parametrii masinii in timp real: ardere, temperatura pe cilindrii, cutie, haldex, timpul optim pentru schimbat viteza,masoara 0-100 ,putere si fff multe.

cat a costat jucaria asta? de unde se poate achizitiona?

Link către comentariu

chiar de pe site,dar l-am luat de la dealerul din anglia.platesti cu card si iti vine prin posta rapida.

400 de lire controlerul obd cu transmitator bluetooth si soft.

trebuie sa ai un palm cu windows ce 2003 sau 2005.

merge si pe alte masini gen bmw ,ford,renault etc

Link către comentariu
Am gasit una misto http://www.mobile.de/SIDcyg526Q.-tm11XItFT...1234479126& si mai are si tva deductibil. Cred ca taxele sunt in jur de 5000E daca e euro4 motorul pt o masina de 3 ani.

asta e masina de adus acum ca iese mult mai jos la bani decit daca o cumperi in 2007 - aviz amatorilor

Ma rog. ma refeream acum. Nu mai e deductibil da nici nu il mai platesti la ei, il platesti direct la noi. Deci la o masina de 20000 acolo .. costa cam 24-25 cu toate taxele lu peste si tva. Mi se pare o afacere buna, desi taxa aia e aberant de mare.

din 2007, platesti pe masina ca si cum o cumperi de la focsani si nu din germania, adica daca o cumperi de la o firma, platesti acolo TVA si nu mai platesti aici, daca o cumperi de la o persoana privata nu mai platesti tva nici acolo nici aici;

PS: din 2007, tva in germania creste la 19% (fata de 16% in prezent)

Link către comentariu
Am gasit una misto http://www.mobile.de/SIDcyg526Q.-tm11XItFT...1234479126& si mai are si tva deductibil. Cred ca taxele sunt in jur de 5000E daca e euro4 motorul pt o masina de 3 ani.

Da, dar este masina de la privat, adica persoana fizica nu dealer, si nu recomand. Prietenii stiu de ce....

Scuze de offtopic.

Scula de masina, sa o stapanesti sanatos si cred ca te bucuri de ea cum m-as bucura si eu.....

Modificat de GreenBeast
Link către comentariu

Domnule Stefan...ce sa zic.....TOT RESPECTUL....e masina de colectie, sfatul meu ar fi sa o conservi cat mai bine, sai ai grija de ea si daca treci prin bacau....da un mail. superba :D :P :o ...e ceva ce noi (astia cu 1.9 tdi) chiar daca nu o spunem ...doar visam :o .Drum bun si fara evenimente....grija la puncte totusi :o :o

Link către comentariu

Am scos carutza din garaj, de cand a venit frigul parca este fier pe fier. era rigida inainte dar acum este un cosmar, la orice denivelare- cum sunt cele de pe chei din dreptul IDM-din vopsea alba- facea de parca treceam peste buturugi de lemn. Prietena mea nu vrea sa mearga cu mine ca o zdruncina,familia la fel....:hainoroc:(.

Si voiam sa pun amortizoare mai tari. bine ca nu am facut-o !!!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

salut forum,ieri am zis sa-mi platesc darile ,rca-ul si casco-ul la masina:

Lucrurile stau asa pentru cei care au motoare peste 3100 cmc si euro 4 indiferent daca este autovehicul sau jeep :

Impozit catre stat : 19.4 mil.

RCA la BCR Asigurari (cel mai ieftin am comparat cu toate societatile ) : 9,8 mil pe an.

Casco la o masina fara daune anterioare si carnet cu vechime de 8 ani : 3600 Euro.

Concluzie : JAPCA ,Traiasca UE !!!!

Impozitul a crescut de la 2 mil la 19,in conditiile in care motorul este euro4 si este o masina mica nu un Tuareg.

RCA de la 3 la 9 iar casco de la simplu la dublu.

Aveti grija cand va luati masina cu capacitatea de peste 3100.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!