Jump to content

Golf R32 DSG-B-13-CDT


K

Postare recomandată

Man.. felicitari pt masina.. da fii multumit de ea, si atat. Nu mai face comparatii cu noul r32 ca iti arata ceva de iti vine sa plangi :lol:

Link către comentariu
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stefanpaul

    32

  • NetFlow

    14

  • Bogdan_wrc

    12

  • Ice_2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum imi poate arata acelasi motor,aceeasi tractiune,aceeasi cutie ,alta greutate? cum poate sa-mi arate?

Link către comentariu

cifrele sunt pe hartie, realitatea este cea care vb,nu are rost sa intram in polemica,nu stii masina mea ,nu stii ce am pe ea ,nici putere,nici nimic ,deci nu are rost. atat iti spun bat orice golf 5 R32 cu sau fara DSG .Am sa postez niste poze maine ca sa te edifici.

Link către comentariu

Pai eu vb de un r32 stock pe platforma lui golf 4. Normal ca daca e modificat poti "bate" un r32 nou.

Cred ca ai inteles ce am vrut sa zic, inca o data sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

imi cer scuze ca ma bag ca musca in ......t dar cred ca aici ne dam cu parerea despe masinile colegilor de forum si nu batem care e mai tare r32 vechi sau nou.

Deschideti si voi un topic nou in alta parte si "discutati "acolo.

Personal vreau mai multe poze cu masina si detalii cit mai multe.

Link către comentariu

foarte frumos exemplar ... albastrul special ptr r32, dotarile si performantul v6 vag .. chiar nu am cuvinte, si ori ca ar fi Golf 4, 5, 6, 7 .. 20 tot R32 ramane, si fiecare model e individual in felul sau !

daca ne legam de secunde, detalii si alte porcarii .. si audi quattro de acum 20 de ani era vazut ca fiind odios si fara viitor tehnologic (toti criticau tractiunea 4 x 4 pe berline) si acum voila, toate audi-urile mai rasarite trebuie sa aiba quattro :salut:! Revenind la acest frumos G4 R32 DSG .. vorba reclamei "Numai respect !!!|"

Link către comentariu

Super tare masina!!! ce sa mai zic visul meu este sa am un r32 ,sa o conduci sanatos :salut:

Link către comentariu

super masina :)

sa ai grija de ea si ea de tine ;)

;) zGb: pune-ti la semnatura "astept suspensia aia.." :)

Link către comentariu

Nu am zis ca nu e o masina performanta. In nu cred in ruptul capului ca un r32 de pe golf 4 stock bate un r32 nou. Cele 3 secunde sunt clare pe circuit, nu e vorba de nici o "teorie".

Oricum masina e bestiala, si in europa sunt extrem de putine exemplare. Tot raul e spre bine se pare.. ca sunt foarte putine masini r32, probabil cu dsg infim, pe drumuri in ziua de azi.

Daca tot zici ca nu e stock, putem sa vedem si noi ce i-ai facut, eventual un filmulte cu sunetul "bestiei" nu ar fi rau. :)

Link către comentariu

Cred ca vorbiti de 2 chestii diferite. StefanGolfR32 spune ca il face la o *** iar tu spui ca nu il face pe circuit.

Link către comentariu

Masina este exact cum trebuie, si chiar un pic mai mult (DSG). Felicitari. Iar in ceea ce priveste comparatia .:R32 MkIV vs MkV, primul este cu totul altceva.

Link către comentariu

:lol: :lol:

mai dispar multe posturi de pe threadu asta???? care e problema daca am provocat un r32??

am facut ceva ilegal pana acum sau ce??? credeam ca este democratie nu cenzura!!!!

daca cerea omu sa fie sterse posturile sau ca nu are rost zicea aici si gata!!

nu va mai luati puterea sa stergeti posturi asa fara macar sa avertizati , si inca odata NU E NIMIC ILEGAL IN A INTREBA CEVA :)) :D

RUSINICAA

Modificat de mask2k
Link către comentariu

Cata inversunare. Nu stiu cine ti-a sters posturile, dar sunt sigur ca a facut-o datorita faptului ca vwforum.ro nu instiga la curse si alte chestii ilegale. Oricum, iti cunosc masina de prin oras, se aude foarte bine si cred ca as paria pe tine in fata R32-ului. Doar cu plecarea vei avea ceva probleme.

Link către comentariu

dupa cum a explicat si DORU (si posturile lui au fost ascunse, impreuna cu toate celelalte) nu vrem sa fie plin forumul de provocari la liniute (care sunt ilegale) si altea d-astea. Pentru treaba asta puteti folosi cu incredere PM-urile. Daca nu intelegeti de ce nu se vor chestiile astea pe partea publica a forumului, imi pare rau.

P.S. De asemeni, avand in vedere natura mai "speciala" a discutiilor din aceasta arie, moderatorii isi rezerva dreptul de a sterge orice post fara explicatii suplimentare. Eventualele reclamatii pe aceasta tema nu vor fi luate in considerare.

Link către comentariu

Da de cand cursele de masini sunt ilegale in romania???

Hai ca sunteti ciudati cu regulamentu ala.. exista curse legale de drag pe 400m in romania.

Link către comentariu

frumoasa masina R32, varianta de pe Golf IV chiar rara si speciala, dar personal nu ma impresioneaza decat ca look....

si acum vb de liniute, sincer cred ca il bate ZgB del rupe...

Link către comentariu

ce ma distreaza cum ma bate unul si altul de ma rupe.

ma bucur ca sunt masini mai bune ,imi place sa le admir si sunt fericit ca unii oameni au reusit sa-si faca masini tari.

Stiti ce m-a intrebat neamtul cand am cumparat masina? De ce o cumpar?De ce dau atatia bani?Ce vreau sa fac cu ea?I-am zis ca vreau sa am o masina puternica,tare,ceva special cu care sa fiu in frunte.A ras, a zis complet gresit, putearea este pentru confort. De o perioada buna incoace am renuntat la prostii, curse,liniute etc. Masina ma ajuta cand merg la munte enorm, mai ales cand este incarcata ,pe autostrada,in depasiri etc. Daca m-as trage cu unul sau altul ce as demonstra? Ca e mai buna ca x si mai slaba ca y la un drag,si? whats the point? benzina aiurea, uzura si figuri, nu mai ma pasioneaza asta.Mi-ar placea sa vin la intalniri sa discutam despre masini dar cu liniutele am pus punct.

Link către comentariu
Da de cand cursele de masini sunt ilegale in romania???

Hai ca sunteti ciudati cu regulamentu ala.. exista curse legale de drag pe 400m in romania.

Toata lumea stie ca nu asta avea in intentie (cursa legala); acum putem sa ne ascundem dupa deget sa zicem ca la curse legale se gandeau.

Cred ca nimeni nu este absurd din moment ce se poate discuta pe PM.

Au mai fost topicurile cu viteza maxima (a mea merge cu 200, ba a mea cu 240 ba a mea cu 220 etc)

O sa zici acum ca toti au mers in germania si au stabilit top speed-urile alea legal / sau la concurs undeva in cadru organizat.

Stim bine cum se stabilesc in realitate. Si consider normal sa nu fie tolerate / incurajate public. (nici liniutele nici top speed-urile). Ce se intimpla in particular ... :) e decizia fiecaruia.

Daca m-as trage cu unul sau altul ce as demonstra? Ca e mai buna ca x si mai slaba ca y la un drag,si? whats the point? benzina aiurea, uzura si figuri, nu mai ma pasioneaza asta.Mi-ar placea sa vin la intalniri sa discutam despre masini dar cu liniutele am pus punct.

Daca forumul te-a ajutat - fie si cu f. putin - sa iei aceasta decizie atunci are o mare bila alba.

Link către comentariu
Daca m-as trage cu unul sau altul ce as demonstra? Ca e mai buna ca x si mai slaba ca y la un drag,si? whats the point? benzina aiurea, uzura si figuri, nu mai ma pasioneaza asta. Mi-ar placea sa vin la intalniri sa discutam despre masini dar cu liniutele am pus punct.

Intrutotul de acord cu tine. Respect.

Link către comentariu
.Mi-ar placea sa vin la intalniri sa discutam despre masini dar cu liniutele am pus punct.

speram si noi...

ideea cu cursele e alta. dar asta nu e forumul corect. :)

doar ca unii sunt curiosi cum sta masina ta fata de altele mai nou sau mai puternice..atata tot. nu o lua in nume de rau... :)

Link către comentariu
ce ma distreaza cum ma bate unul si altul de ma rupe.

ma bucur ca sunt masini mai bune ,imi place sa le admir si sunt fericit ca unii oameni au reusit sa-si faca masini tari.

Stiti ce m-a intrebat neamtul cand am cumparat masina? De ce o cumpar?De ce dau atatia bani?Ce vreau sa fac cu ea?I-am zis ca vreau sa am o masina puternica,tare,ceva special cu care sa fiu in frunte.A ras, a zis complet gresit, putearea este pentru confort. De o perioada buna incoace am renuntat la prostii, curse,liniute etc. Masina ma ajuta cand merg la munte enorm, mai ales cand este incarcata ,pe autostrada,in depasiri etc. Daca m-as trage cu unul sau altul ce as demonstra? Ca e mai buna ca x si mai slaba ca y la un drag,si? whats the point? benzina aiurea, uzura si figuri, nu mai ma pasioneaza asta.Mi-ar placea sa vin la intalniri sa discutam despre masini dar cu liniutele am pus punct.

Stefane esti pe gustul meu,gandesti corect si matur , cum nu o fac multi de pe acest forum. :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!