Jump to content

urma pe parbriz lasata de stergator.........


gabimok
 Share

Postare recomandată

Stergatorul din dreapta este mai mare si face o cursa pana in dreptul vizibilitatii soferului,si lasa o urma deranjanta la condus,iar stergatorul din stanga nu o sterge,stergatoarele mai fac o cursa dupa cca. 15 secunde,dupa cum stim.Am mai vorbit cu alt posesor de o2 si are si el acest inconvenient.Lamelele sunt noi de silicon,deci nu se pune problema imbatranirii.Gasim o rezolvare sa nu mai ramana murdarie chiar in dreptul vizibilitatii maxime a soferului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

solutia este urmatoarea

se ia una bucata carpa umeda

se ridica lamela de stergator

se curata bine partea de contact cu parbrizul. O sa te ingrozesti cata mizerie e.

se pune la loc lamela pe parbriz.

La mine a avut succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[mai trebuia completat :

si se repeta operatia :) iar si iar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am avut niciodata probleme de genul asta. nici cand erau stergatoarele noi, si nici acum cand au un an si 3 luni. :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine se comporta bine lamele....la masina veche ( megane 1 ) am schimbat de vreo 2 ori lemelele, dar alea erau de cauciuc...astea de silicon se comporta bine...da sa nu cobesc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si la mine ramane acea urma cand masina este f murdara.....cauza este ca ducele nu stropesc cu lichid pana sus si stergatorul din stg cand revine peste urma lasata de cel din dreapta e uscat si nu mai are efect de curatare......ori stergi lamelele alea iar si iar sau incerci sa reglezi duzele sa stropeasca cu lichid putin mai sus....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine dupa ce trec stergatoarele ramane parbrizul umed si luceste in lumina. Acolo unde se opreste stergatorul din dreapta ramane o urma in pelicula de umezeala. Dupa cateva secunde se usuca umezeala si se vede bine.

Cum pot sa scap de pelicula de umezeala care luceste dupa trecerea stergatoarelor?

Modificat de vladp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau se scot lamelele de stergator si se spala bine cu sapun dupa care se monteaza la loc .

Vezi si ce fel de lichid de parbriz folosesti . Cel mai bun lichid de parbriz care l-am avut a fost unul RainX sau ceva de genul asta .Pata aia de care vorbesti ramane acolo in principal din cauza lichidului prost de parbriz .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afirmativ ..... depinde mult de calitatea lichidului de parbriz si de cat de curate sunt lamelele. Pe mizeria asta din Bucuresti .... eu le sterg la 2-3 zile de mizerie si parca am mers pe noroi 100% asa sunt de murdare la curatat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!