Jump to content

Portiere modificate la incuietori


elikratos
 Share

Postare recomandată

Domnilor,

Am intalnit - din pacate doar pe net - fotografii ale unor Golfuletze Mk2 modificate - in ceea ce priveste incuietorile / clantzele. Stie cineva cum s-a putut face o asemenea modificare? A incercat cineva? Sunt incuietori "grefate" de pe alte masini? Sunt produse de firme de tuning? Eu cred ca arata f. bine si ca ar fi util ptr. cei interesati sa incercam sa risipim misterul din jurul acestui tip de modificari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde ai dat jos imaginea asta? arata bestial masinutza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut unii pe ceva site-uri nemtesti, nu mai aveau deloc manere.

Se deschideau usile cu telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi plac mai mult clantzele gen Leon. Cred ca sunt identice cu Golf IV sau Skoda !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde ai dat jos imaginea asta? arata bestial masinutza

www/auto-tuning.lt (Lituania?)

si mie imi place...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi, este cineva care sa aiba idee despre cum se poate face o asemenea modificare. Eu cred ca arata mai bine si - poate cel mai important - in felul acesta scapam si de emotiile fiecarei ierni, la deschiderea portierei - se rupe, nu se rupe?

P.S. Intzeleptzii stiu la ce ma refer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

DA...nu mai vreau sa se deschida doar o usa din exterior....

io am centralizata dar o folosesc degeaba....

ca imi incuie doar 3 usi:sofer,hayon si rezervor:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA...nu mai vreau sa se deschida doar o usa din exterior....
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa ma explic:inchiderea centralizata functioneaza excelent...incuie si descuoiie toate usile...insa usile mele de pe spate si usa din dreapta fata nu au nevoie sa fie descuiate sau incuiate.....pentru ca le pot deschide doar din interior...din cauza manerelor din exterior rupte(al 3-lea set).si sincer m-am saturat sa tot cumpar manere...ala de la sofer folosit doar de mine nu s-a rupt niciodata...

sustin ideea de schimbare a manerelor de deschidere a usilor din motive practice...poate nu s-or mai rupe.

sincer nu ma intereseaza cum arata atata timp cat isi fac datoria,lucru care cele de acum(cu exceptia de rigoare)nu o fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu a incercat nimeni. M-ar interesa si pe mine sa schimb sistemul daca nu trebuie facute ceva modificari majore la tabla de la usa. Si eu am manerele din spate rupte si m-am saturat sa le tot schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am "mirosit" eu pe un site oarecare, se pare ca incuietorile de Audi 100 s-ar preta la o asemenea operatiune. Ma intreb: nu cumva trebuie schimbat intreg ansamblul de la inchidere ("clantza", tije etc.) si - eventual - meshterit la tabla???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Apropo de usi fara clante care se deschid din telecomanda.....eu am asa ceva...si merg beton!!! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de usi fara clante care se deschid din telecomanda.....eu am asa ceva...si merg beton!!! :D
Atunci fa niste poze si arata-ne si noua!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AS face poze sa va arat...dar nu am ce pt ca intradevar usile se deschid din telecomanda, dar nu am ajuns la tinichigerie sa indrept si tabla.....daca cineva doreste sa vada cum functioneaza ......ii pot arata...live.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scirocco-ul meu :

http://www.scirocco.ro/mk1/lateral.jpg

o sa-i pun inchidere centralizata, si o sa deschid usa din dreapta doar din interior

am inteles ca se leaga aia de la R.A.R. de chestia asta, cica "in caz de accident ..." :12: :12: :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cum ai facut tu portiera merge sa deschizi usa ca la mine din telecomanda.........si cand esti in masina o deschizi normal din interior....asa imi fac si eu usa dreapta......Nu stiu cum este treaba cu RAR-ul......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Si eu o deschid din telecomanda, dar eu cred Bobo ca nu e bine sa scoatem manerele :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce te faci daca te lasa centrala ? sau nu mai ai baterie ? ramai pe afara !! :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

A trecut ceva timp de cand folosesc acel sistem fara manere pe exterior, am trecut si iarna cu el asa ca totul mi se pare OK. Daca cineva este interesat de asa ceva il pot monta fara probleme.....ar mai fi vorba de ceva costuri pt. materiale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A trecut ceva timp de cand folosesc acel sistem fara manere pe exterior, am trecut si iarna cu el asa ca totul mi se pare OK. Daca cineva este interesat de asa ceva il pot monta fara probleme.....ar mai fi vorba de ceva costuri pt. materiale.

<{POST_SNAPBACK}>

pune si tu niste preturi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu toate cele necesare pt operatie de la mine costa cam 3mil; adica 400.000 motorase si 2.600.000 manopera si modulul pentru telecomenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi, este cineva care sa aiba idee despre cum se poate face o asemenea modificare. Eu cred ca arata mai bine si - poate cel mai important - in felul acesta scapam si de emotiile fiecarei ierni, la deschiderea portierei - se rupe, nu se rupe?

P.S. Intzeleptzii stiu la ce ma refer...

<{POST_SNAPBACK}>

Se pot pune clantze de Audi 80 (gogosar) dar iti trebuie un tinichigiu bun sau sunt pe Ebay clantze model Golf III facute pentru Golf II.

Si eu vreau sa fac modificarea asta si ma atrag mai mult cele de Audi vopsite culoarea masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!