Jump to content

Un sfat generalizat golf 3 vs altele ?


TheMendacious
 Share

Postare recomandată

Am golful 3 cam de o luna si pot sa zic ca eram foarte incantat de el dar mi-a cam disparut cheful ala de a ingriji masina ... problema la mine e ca TRONCANE toate plasticele din interior :P

Am desfacut tot interiorul , am retapisat plafonul , am fixat mai bine plasticele dar degeaba tot troncane fara incetare la cea mai mica denivelare de asfalt ... e adevarat ca am amortizoare si arcuri noi sport dar chiar asa sa faca eu zic ca e prea exagerat , nu stiu ce sa ii mai fac , cred ca am sa torn 2 kg de silicon in plastic ca nu mai suport zdranganeala .

Sincer si cu parere de rau zic ca am avut ocazia sa iau chrysler stratus sau ford mondeo ambele din 96 (ca si golful meu de asemenea) ... inafara de faptul ca au piele merg masinutele alea impecabil ... nici nu stiu ce sa mai zic :(

Modificat de TheMendacious
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca ai si amortizoare si arcuri NOI SPORT .... nu cred k o sa gasesti vreo rezolvare insa poti sa incerci cu mai mult silicon pe la imbinari sa nu se mai frece plasticele intre ele , poate se mai diminueaza zgomutul

. Incearca cu silicon dinala uleios nu spray , este mult mai bun , il gasesti in autovit la sticlute de 100ml ,

Oricum problema generala la masinile hachback : placa si haionul fac galagie mai ales daca masina are ceva ani .

Vezi k in colturile haionului sunt 2 "stuturi" de cauciuc cu un fel de filet pe ele , incearca sa le desfaci la maxim , astfel haionul o sa stea in mai mare tensiune si nu o sa se mai miste la fiecare denivelare .

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!