Jump to content

beta service golf Timisoara


GTiMark1
 Share

Postare recomandată

Va salut pe toti, ma bucur ca exista un astfel de forum ca uite asa ne putem ajuta unii pe altii in pasiunea comuna :(

Tocmai mi-am cumparat un Golf I GTi cu motor de 1.6 pe injectie (e din 1983). Am dat 1500Eur pe el. O sa pun si o poza la sectiunea aia cu "o poza daca se poate".

Intrebarea mea e (daca nu v-ati dat seama din topic) unde as putea gasi un mecanic serios, care sa stie meserie, pentru ca vreau sa imi faca un tune in la motor. Nu e reglata injectia, si chestia asta nu imi place. Plus ca as mai vrea sa imi schimb rulmentii, telescoapele, placutele de frana, si alte cateva lucruri pe care vreau sa le inlocuiesc (nu ca ar fi neaparata nevoie dar nu vreau sa imi tot pice una alta pe rand ci le schimb acuma si -sper- nu mai am probleme o vreme )

Am fost pe la BC Golf si sunt tentat sa o duc acolo da nu vreau sa iau o decizie pana nu vad ce ziceti si voi cei care stiti... e bine sa inveti din greseli, da cel mai bine din greselile altora.

Fobia mea e ca o sa o dau undeva si o sa o "violeze" mecanicii. Nu vreau sa ii dispara de pe ea chestii si cum nu ma pricep o sa ma prind mai greu sau deloc daca ma fura cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BC Golf sunt buni la aprovizionare piese. Aduc cam orice piesa si la comanda din Germania daca trebuie. Piesele sunt parca un pic mai scumpe decat in alte locuri .. deh ca-n service.

La partea de service nu am fost incantat de prestatie. Au fost ... mediocri sa zicem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

202890 sau 452565

il cauti pe gelu

multumesc. am sa il sun de indata ce e cazul.

deocamdata am gasit un site cu piese

ii zice gsf carparts si e in UK http://www.gsfcarparts.com/

au un online shop,...cu un dictionar tehnic cei care nu au cunostinte despre limba pot gasi orice piese mai vechi. si chiar nu sunt scumpe !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!