Jump to content

Nu imi indica temperatura!


sabinescu
 Share

Postare recomandată

:P Inainte de toate vreau sa spun ca am un MK2 din 89 ,motor 2G,1272 cm ,40 kw.Nu imi indica temperatura!Zicea cineva ca ar fi stabilizatorul acela de pe bord !L-am schimbat si nu era acela de vina si am pus si un alt bord de la un prieten dar nici al lui nu indica nimic,deci nu este bordul de vina ,CE SA FIE OARE???????????????????????????????????????????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SAU STIE CAREVA CUM SE MASOARA SENZORII ACEEIA DE TEMPERATURA???????????????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul de temperatura are aproximativ 1000 ohmi la rece si 200 la cald. Verifica daca nu e rupt firul sau papucul de la senzor.

PS. Foloseste butonul Edit mai mult si mai putin Caps Lock.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul de temperatura are aproximativ 1000 ohmi la rece si 200 la cald. Verifica daca nu e rupt firul sau papucul de la senzor.

PS. Foloseste butonul Edit mai mult si mai putin Caps Lock.

am verificat firele,si nu sunt rupte.specific ca senzorii nu sunt montati pe chiulasa,sint montati pe chestia aia unde este montat si termostatul ,care este de plastic si sunt 2 senzori!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul de temperatura are aproximativ 1000 ohmi la rece si 200 la cald. Verifica daca nu e rupt firul sau papucul de la senzor.

PS. Foloseste butonul Edit mai mult si mai putin Caps Lock.

am gasit care era problema ,sonzorul era defect nu indica nimic,multam codres ali pt detalii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!