Jump to content

ceas bord


Ratzoiu
 Share

Postare recomandată

Salut ,

mi-a picat bateria si in urma acestui eveniment mi s-a dereglat ceasul din bord .Acum nu prea stiu cum sa-l schimb ptr a arata din nou ora exacta. Problem e ca eu la masina mea un Leon 2002 1.9 TDI nu am computer de bord si nu prea stiu cum pot remedia aceast mic incovenient . Daca mai e cineva care a trecut prin asta va rog sa ma ajutati cu o informatie utila

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misti misti da tre sa tii apasat inainte pana se reseteaza km. apoi ridici si apesi iar si misti in stanga si in dreapta da usor, sa nu il rupi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e adevarat. ceasul se seteaza din pozitia normala a acelui buton: rotind spre stanga se fixeaza orele, rotind spre dreapta se fixeaza minutele.

nu trebuie resetat kilometrajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine asa e si am banuit ca asa e si la seat... daca nu e asa scuze dar la mine nu pot sa schimb ora fara sa resetez km...important e ca schimbi ora, km se fac ei la loc :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum am am spus si eu,doar rotesti dreapta si stanga!! :D

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sau mai simplu scoti borna la noapte la fix 00:00 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

scuze ca trag din mormant un topic ce nu mai necesita comentarii, dar am o problema enervanta (relativ la subiectul acestui topic) si alta solutie nu am, avand in vedere ca nu pot deschide altul nou...

ceasul meu de bord gandeste prea repede, cu alte cuvinte o ia inainte vreo 10 minute pe saptamana, iar kilometrajul mi se reseteaza - nu sunt 100% sigur ca nu l-am atins, dar am fost destul de atent si se intampla destul de des (nu cred ca am trecut de 2000 km cu el vreodata)

a intampinat cineva problema asta, cunoaste vineva vreun test/setare la computer de bord pentru rectificare? ma poate ajuta cineva...e chiar enervant

la service in afara sa-mi seteze ceasul mi-au zis ca nu au ce sa-mi faca :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

kilometrajul mic se reseteaza la 2000 de km..cu ceasul nu vad care sa fie problema..s-a dus cuartul:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

scuze ca trag din mormant un topic ce nu mai necesita comentarii, dar am o problema enervanta (relativ la subiectul acestui topic) si alta solutie nu am, avand in vedere ca nu pot deschide altul nou...

ceasul meu de bord gandeste prea repede, cu alte cuvinte o ia inainte vreo 10 minute pe saptamana, iar kilometrajul mi se reseteaza - nu sunt 100% sigur ca nu l-am atins, dar am fost destul de atent si se intampla destul de des (nu cred ca am trecut de 2000 km cu el vreodata)

a intampinat cineva problema asta, cunoaste vineva vreun test/setare la computer de bord pentru rectificare? ma poate ajuta cineva...e chiar enervant

la service in afara sa-mi seteze ceasul mi-au zis ca nu au ce sa-mi faca :icon_thumright:

si mie mi-o ia inainte ceasul de bord. Cam 5-7 minute / luna. Cred ca e ceva normal sa se reseteze kilometrajul afisat pe cadranul mic din dreapta. Cred ca iti scrie si in manual ca se reseteaza cam in jurul valorii de 2000km, sau cand se depaseste un anumit nr. de zile. Nu mai tin exact minte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am computer de bord..la mine oare tot asa se regleaza ceasul..ca il am cu o ora inainte :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat,invart putin de tumburusul cu care se resetea kilometrajul si merge...la stanga se modifica orele si la dreapat minutele,nu s-a resetat si kilometrajul. multan ! :icon_thumright: :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!