Jump to content

problema geamuri electrice


bastianul
 Share

Postare recomandată

am o mare problema, geamurile de pe partea soferului nu mi merg si nici trapa. masina abia am cumparat o, fostul proprietar spune ca trebuie schimbate ambele motoare si regulatoarele, am dat jos tapiteria portierei dar nu stiu cum sa dau jos geamu ca e blocat, nu exista o cale de actionare manuala? ca am vazut ca la trapa exista o varianta de rezerva. trebuie sa dau in jos geamu ca apoi sa l scot din portiera si dupa aia sa scot macaraua. am observat ca la macara o sufa este strunita iar una sta balalau. cine a avut probleme asematoare sau cine are documentatie ceva despre aceasta problema. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel sunt 4 suruburi care sustin tijele pe care culiseaza geamul.Problema ca daca geamul a ramas blocat sus trebuie sa-l cobori putin pentru a desface 2 suruburi care strang niste cleme ce tin geamul.Dupa ce desfaci suruburile te inclini intr-o parte sau alta,cum iti permite pozitie cele 2 brate si poate asa reusesti sa-l cobori.Pt a scoate geamul trebuie sa scoti si chederul sau.Daca o sufa sta "balalau" inseamna ca e rupta si de aceea nu mai functioneaza geamul electric.Oricum trebuie sa dai mec.afara.Sper sa nu fi patit ceva motorul, cu sufa se poate rezolva la un atelier de lacatuserie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!