Jump to content

diferenta


ksi_id
 Share

Postare recomandată

Imi spune si mie cineva care este diferenta intre motorul de 1781 cmc cu 90 cai si cel de 1781 cmc 112(nu mai stiu exact cat) cai? Si daca se poate face trecere de la de 90 cai la cel de 112, si ce implica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta este ca cel de 112 cai are injectia diggifant

daca vrei mai am o injectie cu tot cu chiulasa de la vechea mea masina,calculatorul,mi se pare ca am si injectoarele cu tot cu rampa de injectoare,daca esti interesat da un pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta este ca cel de 112 cai are injectia diggifant

incurci putin lucrurile! Motorul de 112 CP are injectie multipunct si poate fi mecanica sau electronica(doar in cazul asta Digifant)-mai exista si de 107 CP (PF) care are catalizator.

Motorul de 1.8 de 90 de cai eu stiu ca are injectie monopunct. Cam asta ar fi in mare diferenta intre cele doua motorizari...bineinteles ca mai sunt si alte "detalii".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul meu are injectie K-Jetronic (injectie multipunct mecanica) si are 112 CP.

Alt motor de 1781 cmc si 112 CP e cel de pe Passat B3 GT, dar injectia e Digifant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si la ce as avea nevoie pe langa injectie si de chiulasa? Vreau sa spun ca motorul merge super bine si nu m-as baga in el. Daca upgradarea consta in modificare ceva la motor nu vreau sa ma complic, cel putin acum cand motorul merge f bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...ai omis ca are un consum de 15% .... ceva tre facut acolo :P :) ...deci nu ti fie frica sa te bagi in el ca tot fier e :P

acu depinde cati bani vrei sa bagi in el....

(si offtopic intrebare ptr serhio....cum are bordu de plastic la o masina din 92 chiar am ramas mirat :P )

Modificat de armando
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arbore cu came si probabil compresia mai mare :), nu conteaza ca e digifant sau k/ke-jetronic :P, si probabil inca ceva piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!