Jump to content

Combinare Antigel G12 Cu Antigel Clasic


kubera
 Share

Postare recomandată

Pierd antigel pe la pompa de apa,si sunt aproape de perioada de schimbat distributia,cand voi schimba si pompa de apa.Pana o voi schimba pot sa completez pierderile de antigel cu ceva mai ieftin decat antigel de tip g12?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

g12 fara silicati si antigelul clasic nu afac nici un fel de reactie , poti sa la amesteci fara nici o problema. totusi nu iti recomand sa faci asa! \cat mai ai pana schimb ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1,5 litri antigel g12 hepu costa vreo 240 000 lei. fa un calcul cam cat pierzi si vezi daca nu cumva merita sa te grabesti cu FOARTE PUTIN si sa iti schimbi distributia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la MC Motoros Baneasa. Au acolo G12 ARAL 800mg 230.000 sau alta firma, tot bun (testat) 1.5 L la 240.000. Mai bine schimba si tu distributia mai repede, ca e 10 mil. Nu cred ca e o avere :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

hmmm, am citit in manualul de la passat ca daca se amesteca G-urile, antigelul din vasul de expansiune da culoarea maro.. Eu am masina de 3 saptamani.....si se pare ca antigelul meu are culoarea maro, deci au fost amestecate.

Imi recomanda si mie cineva un antigel bun? :) Antigelul se schimba cand imi schimb si distributia?

Modificat de radduu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neaparat sa cumperi G12, e roz la culoare. Iar la distributie sa stii ca ai sa pierzi nitel antigel, deci ar fi indicat(la cat de mult dai pe distributie) sa-ti schimbi si antigelul, eu unul asa am facut! Multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat antigel sa cumpar cand imi schimb distributia, pentru ca vreau sa il schimb pe tot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iei 3 litri de concentrat si 3 litri de apa distilata e perfect. Atata intra in instalatia de Passat. 6 litri. Sa nu pui apa de la robinet sau de la fantana ca rugineste si ti se face maro tot antigelul.

Te costa cam 45 de roni - 3 litri de antigel (vezi ca e si ambalat la bidoane de 1,5l si e mai ieftin asa) + vreo 9 roni - 3 litri de apa distilata.

Sa ai grija sa dai drumul si din bloc, ca mai ramane vreo 1,5 litri si acolo. La reteta asta, mie mi-a iesit la -35 de grade. Mai jos nu cred ca vom avea. :lol:

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

sal am un passat 1.9 tdi 130 cp din 2002. si vreau sa schimb antigelul si nu stiu cum.ma indruma cineva......?

vreo idee...multzam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!