Jump to content

Golf 3


KTA
 Share

Postare recomandată

Salutam,

am descoperit recent forumul acesta. Foarte tare ideea.

Am o problema.

Nu mai pot inchide portbagajul cu cheia. Nu se mai rasuceste cheia in yala. Incuietoarea de sub hayon are plasticul crapat si se misca fata de subansamblele de metal.

Ce e de facut? se mai poate repara sau trebuie sa imi cumpar alta incuietoare?

Este suficient doar incuietoarea sau mai trebuie si mecanismul cu cheie schimbat?

De unde as putea sa cumpar si eu asa ceva la un pret mai decent ?

Merci

Catalin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butuc nou e cam scump (cateva milioane). Mergi la un electrician si iti monteaza in usa un motoras si vei avea deschidere la buton (pus sub bord undeva). Eu asa am, dupa ce mi-au spart hotii portbagajul am ajuns la varianta asta si e mai elegant asa (parerea mea). Succes :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butuc nou e cam scump (cateva milioane). Mergi la un electrician si iti monteaza in usa un motoras si vei avea deschidere la buton (pus sub bord undeva). Eu asa am, dupa ce mi-au spart hotii portbagajul am ajuns la varianta asta si e mai elegant asa (parerea mea). Succes :)

Merci pentru raspuns.

Ideea e ca butucul cred ca este ok, broasca sau mecanismul care blocheaza deschiderea usii este de vina.

O idee unde gasesc asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mai am un singur butuc (cel de pe usa din dreapta).. multumita borfasilor de low level din cartier. am rezolvat simplu: aveam centralizata si am montat o alarma cu deschidere... asa ca nu mai au ce strica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutam,

am descoperit recent forumul acesta. Foarte tare ideea.

Am o problema.

Nu mai pot inchide portbagajul cu cheia. Nu se mai rasuceste cheia in yala. Incuietoarea de sub hayon are plasticul crapat si se misca fata de subansamblele de metal.

Ce e de facut? se mai poate repara sau trebuie sa imi cumpar alta incuietoare?

Este suficient doar incuietoarea sau mai trebuie si mecanismul cu cheie schimbat?

De unde as putea sa cumpar si eu asa ceva la un pret mai decent ?

Merci

Catalin

daca erai din Buc te puteam ajuta eu!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut toata lumea ce mi-a raspuns in forum

Sunt din Bucuresti, locuiesc in zona Unirii daca e cazul sa detaliez :lol:

Problema mea nu este butucul cum cred ca s-a inteles. Chiar nu mi-ar conveni deloc sa am o cheie suplimentara pentru portbagaj.

In oirce caz inchiderea mea centralizata incuia/descuia si portbagajul in cazul in care broasca era pe pozitia inchis. Acum este pe pozitia deschis si pot sa inchid hayonul dar daca apas pe butonul de pe hayon se deschide chiar daca inchiderea centralizata isi face treaba si "inchide" capacul.

Am vazut clar ca broasca de pe hayon are un element de plastic crapat.

Deci imi trebuie alta broasca am impresia.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Catalin ma numesc si raspund la 0722343433 si la codec@xnet.ro

Bafta

Modificat de KTA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin ma numesc si raspund la 0722343433 si la codec@xnet.ro

Colegu, daca ai nevoie de ajutor mi se pare normal sa ma cauti tu pe mine.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut...surpriza nu pot deschide hayonul...cheia se invarte in gol....s-a rupt ceva prin interior cred. Stie cineva cum pot da jos masca de plastic de la hayon in conditiile in care nu pot deschide portbagajul? As vrea sa ma pot uita acolo sa vad ce are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are un surubel acolo unde e manerul de inchis portbagajul (cel de care tragi cand inchizi). Dupa ce il dai jos tragi de ea pt ca nu mai e prinsa decat in cleme (tragi fara grija ca nu se rupe nimic).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!