Jump to content

nu-mi mai functioneaza becurile pe frana


dbmaster
 Share

Postare recomandată

Salutare,

am o problema mare... nu-mi mai functioneaza becurile pe frana. am verificat sigurantele 20 si 16 si becurile si sunt ok. celelalate becuri functioneaza (semnale, pozitie, marsarier, ceata).

poate fi de la comutatorul (sau ce-o fi acolo) de la pedala!? care este sistemul de functionare!?

mercic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Limitatorul pedalei de frana este defect. Se pare ca intra in categoria consumabilelor. Este localizat la pedala de frana. Eventual incearca sa misti conectorul in ideea ca nu face contact... dar eu inclin spre limitator defect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa a fost... multumesc mult

l-am desfacut si l-am uns/curatat contactele care sunt cam duse.. acum merge dar imi comand alta piesa ca sa nu ma lase cu ochii in soare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

o idee va rog cum sa scot limitatorul pedalei de frana, mi-e sa nu rup ceva pe acolo sa fac si alte prostii. multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare tuturor, nu trebuie sa cumparati neaparat un limitator de Golf/Vento daca vi se strica candva, se potriveste perfect unul de la Dacie, si este cu mult mai ieftin, eu asa am facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la dacie merge perfect

:lol: :lol: :lol:

oare asa am ajuns, sa adaptam piese de Dacie cand spre exemplu un limitator AM VW este 21 ron.

Nasol................. :icon_redface:

Cine stie ce vom mai adapta in conditile astea.........................

Modificat de alex_87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!