Jump to content

probleme curea transmisie...ajutor


silviupitaru
 Share

Postare recomandată

salutare..

as avea nevoie de putin ajutor....rotita de la cureaua de transmisie care angreneaza pompa de ulei si pompa de vacuum este ciobita pe margini si-mi mananca cureaua rau de tot..as vrea sa o schimb dar am vb la un magazin de piese auto si mi-au spus ca e cam 700 ron........(cam multi bani ptr o rotita :offtopic: ) si problema ar suna cam asa am un strungar bun si sa oferit sa ma ajute..adica sa-mi faca una din fier in loc de aluminiu(sau antimoniu).Intrebarea este.....as avea probleme cu cea din fier?sau trebuie neaparat sa fie din aluminiu....ce-as putea strica?.....sau va rog poate reusiti sa-mi dati ceva solulutii in leg cu rotita..

multam mult...astept sugestii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu se potriveste si de la un motor de 1.6 d?..ptr ca numai piese de 1.6 se gasesc...de 1.5 mai putin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca mai bine la sh-uri. strungarul o fi bun dar ce precizie are strungul?; daca materialul are impuritati nu stiu cat de echilibrata va iesi piesa si gandeste-te la o dezechilibrare sa zicem de un gram la cateva mii de ture ce efecte poate avea in timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roata mea are niste ciupituri pe margine si-mi mananca cureaua...am intrebat la un sh de piese si a dat o solutie ceva de genul

`polizeaza am bele laturi pana la nivel si nu o sa mai ai probleme...eu am facut proba pe un motor de 1.9 d si mergea ca uns`

intrebare ...??..e posibil sau nu? a mai facut cineva chestia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!