Jump to content

NOU! Angel Eyes pt Passat B5.5


Preparatoru'
 Share

Postare recomandată

Eu personal montez asa ceva... Pt cei interesati astept intrebari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic de comentat... Si sa-ti mai spun un secret, eu si hid suntem prieteni foarte buni. Lui KMZ eu i le-am montat la fel si lui chris si or mai fi si altii pe care nu-i mai stiu.

Apropo de desfacut faruri... nu este nevoie de decapsare ci numai de putina indemanare. Cand voi face urmatoru' passat o sa pun si cateva poze sa vezi cum arata un far desfacut de mine.

Oricum ms pt post...

Modificat de Preparatoru'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceea ce am facut eu a fost in nestiinta de cauza la vremea aia, dar acuma stiu ce si cum si pot f frumos sa fac un divice care le desface

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E.... Nu-i problema vor mai fi passat-uri de facut. :P Poate multi se sperie de ceea ce fac cu farurile lor... Cine nu ma crede te poate intreba pe tine, ca doar si tu faceai la fel :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va sfatuiesc sa nu incercati singuri .. eu cel putin ptr 100 E cat am dat nu ma bagam sa imi pun singur .. plus de asta ca dureaza f mult .. in jur de vreo 6 ore .. m-am plictisit cand am stat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai:

1. Se da bara jos.

2. Se dau farurile jos.

3. Se desfac farurile. Pt asta trebuie incalzite si desfacute cu o surubelnita.

4. Se lipesc inelele cu poxipol transparent.

5. Se fac conexiunile pt inele.

6. Se curata marginea farului si cea a geamului de siliconul cu care au fost lipite.

7. Se lipeste geamul cu silicon.

8. Se monteaza farurile pe masina.

9. Se monteaza bara.

10. Gata!!! :(

Modificat de Preparatoru'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai frate ca aici in primul rand ne ajutam si dupa aia ne oferim serviciile celor care nu au dorinta sa le faca singuri.

baga si tu detalii in genul celor puse la dispozitie de cipos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adi daca vrei sa-ti pui te ajut eu, numai ca vine frigul, deci granestete :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cipos vreu eu sa-mi pun... daca te pricepi sa le montezi, mai bine iti dau tine banii decat la un service...

Modificat de ratonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ratonu.. adi(abc) e un caz mai special :P deci pt el as mai face odata sacrificiul asta de a monta, dar pt alul.. nu cred, oricat mi-ar da

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi unde imi montez si eu angel eyes (ina afara de cta) ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt o ibiza noua cat ma costa montarea si tot ce-mi trebuie pt ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si eu interesat pentru passatul din semnatura. Cat ma costa deranjul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu un passat 3bg(b5.5) si mi-am cumparat un kit de angel eyes problema ar fi ca nu stiu exact cum se deslipeste farul am vazut aici pe cineva care zicea ca monteaza dar in Constanta , eu sunt din Sibiu deci slabe sanse pana sa ajung eu la constanta :lol: as vrea sa stiu daca e cineva din sibiu sau din apropiere sau daca nu doar cum se incalzesc farurile ca sa le deslipesc ca ma descrc eu sa fac rost de scule ... multumesc :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu da nimeni un raspuns in legatura cu metoda de deslipire a sticle de pe far ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu prea te sfatuiesc sa faci aceasta operatiune .. e delicata din cate am vazut cand mi-a montat si mie angel eyes .. farurile trebuies incalzite si cu o unelta se scoate masticu din sticla si platic

e cam riscant zic eu .. eu ptr 100 de E nu as face asa ceva ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea e ca nu suta de euro e problema ci distanta pana in Constanta sau la bucuresti e mare daca ar fi vreunu in sibiu sau aproape de sibiu oricum as face acolo daca nu ma chini eu cumva mersi de rasp mi-a spus si preparatoru cum si ce si pot sa fac sa-l incalzesc ... oricum mai intai o proba pe un far ca am unu de rezerva :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea e ca nu vreau sa fac vreo boacana asa ca mai intai testez pe ala vechi si daca mere bine ma apuc de ale mele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

as vrea si eu sa vad o poza ceva sa mi dau seama cam cum s ar vedea...ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit eu poza, doar ca montajul l-am facut eu, dar marfa e aceeasi :lol:

post-3905-1169882427_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de poza eu saptamana viitoare le pun sa vedem ce iese .Am facut rost de pistol de incalzit cum a zis preparatoru om vedea atunci

Modificat de nono
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!