Jump to content

Montare Xenon Aftermarket Pe B6


laur
 Share

Postare recomandată

Mai e varianta sa codeze cu xenon nu mai stiu exact daca cu shutter sau fara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sa cumpere un kit bun, can bus, can bus pro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut tuturor,Cine ma poate ajuta cu niste informati legate de hid xenon h7 la passat referitor la faptul ca eu am montat instalatia si cand schimb faza scurta pe lunga se opreste scurta de tot.Imi trebuie ceva aparte pe langa instalatie instalatia de kit este de 10000 k comandata din england. Astept ras.

Merci!

Salut tuturor,Cine ma poate ajuta cu niste informati legate de hid xenon h7 la passat referitor la faptul ca eu am montat instalatia si cand schimb faza scurta pe lunga se opreste scurta de tot.Imi trebuie ceva aparte pe langa instalatie instalatia de kit este de 10000 k comandata din england. Astept ras.

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10000K ???  e spre violet rau, nu? Pe ploaie ce o sa mai vezi cu ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor,Cine ma poate ajuta cu niste informati legate de hid xenon h7 la passat referitor la faptul ca eu am montat instalatia si cand schimb faza scurta pe lunga se opreste scurta de tot.Imi trebuie ceva aparte pe langa instalatie instalatia de kit este de 10000 k comandata din england. Astept ras.

Merci!

 

 

eu zic sa-l dai jos urgent, pana nu-ti arde altceva..... daca tot vrei sa ii pui xenon AM, alege macar un kit asa zis Can Bus Pro, Terminator, etc,

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este "din England" Al Bundy. Serious stuff going on there! :ceuameni:

Serios acum, in situatia asta cred ca orice bec sub 6000k este OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, dar nu de 10000k .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu il am pe asta de 10 k eu sunt din Dublin si am dat pe instalatie destul de scump atata ma interesa de ce cand comut pe lunga se opreste si iar trebuie sa opresc farurile si se aprinde scurta mentionez ca ele merg tot timpul nu merge doar cand comut pe lunga . Rog cine stie sa ma indrume cu niste sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut tuturor,Cine ma poate ajuta cu niste informati legate de hid xenon h7 la passat referitor la faptul ca eu am montat instalatia si cand schimb faza scurta pe lunga se opreste scurta de tot.Imi trebuie ceva aparte pe langa instalatie instalatia de kit este de 10000 k comandata din england. Astept ras.

Merci!

 

 

eu zic sa-l dai jos urgent, pana nu-ti arde altceva..... daca tot vrei sa ii pui xenon AM, alege macar un kit asa zis Can Bus Pro, Terminator, etc,

 

 

nu e obligatoriu ca un lucru scump, sa fie si bun.... din pacate. Un kit AM bunicel, nu ar face asa.

 

iti face figura asta, deoarece ceva nu-i place masinii.... scaneaza sa vedem daca nu ai stocate erori pe centrala electrica.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa imi facea si mie cand aveam un AM de 2 lei.. Schimba kitul cu altul mai bun :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta de 2 lei inseamna 100€ in fine aiki nu vb de cati bani am scanat tot nici o eroare nu pot sa-mi dau seama ce are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu vag-ul nu rezolvi nimic Passat-ul are foarte multa electronica,daca kitul xenon consuma mai puțin de 55w intra in protecție adica nu mai da curent pe xenon,nu contează cati bani ai dat pe kit ul xenon cauta alt kit,daca citește 2 3 pagini in urma era un coleg cu aceeași problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta de 2 lei inseamna 100€ in fine aiki nu vb de cati bani am scanat tot nici o eroare nu pot sa-mi dau seama ce are.

 

nu are nicio importanta cat ai platit pe el..... nu lucreaza cum trebuie si daca vrei sa iei de bun sfatul si experienta noastra - bine - o sa te trezesti in ceva timp, ca o sa iti arda unul sau mai multe module - centrala electrica, motoras de stergatoare sau senzorul de lumina (la cine are) -, de la masina..... nu esti primul, in situatia asta.

 

Cu vag-ul nu rezolvi nimic Passat-ul are foarte multa electronica,daca kitul xenon consuma mai puțin de 55w intra in protecție adica nu mai da curent pe xenon,nu contează cati bani ai dat pe kit ul xenon cauta alt kit,daca citește 2 3 pagini in urma era un coleg cu aceeași problema

 

mai mult ca sigur nu este o problema legata de un consum mai mic.... ci de spike-uri de tensiune, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te contrazic Florin pentru ca tu esti cel mai bun,asa imi făcea mie pe ledurile din far,era consumul prea mic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la leduri si alte becuri monitorizate - da - acolo se rezolva cu asa zisele becoleduri can bus.... cine vrea leduri.

 

la xenon problema poate sa fie mult mai grava, dupa cum am zis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare baieti!

Tocmai am observat o nuanta de violet a farului din dreapta....dupa ce am citit pe forum pare a fi un bec pe duca....eu am bixenon adaptiv oem, si dupa niste discutii cu niste baieti care vand xenoane concluzia e urmatoarea: 1 bec d1s xenon original philips sau osram e peste 350 ron......cei ce vand asemenea chestiuni la 150-200 ron sunt facaturi cu abtipilduri lipite.....iar cele de 100 ron chinezesti ar suferi doar de lipsa de marketing, ca in rest ar fi super ok......voi ce parere aveti???ati pus becuri chinezesti de 4300k? cum se comporta?Oricum, ca idee nici 100 Ron nu voi da pe ele, am gasit la chinezi un set de doua cu 16 dolari(nu va zic unde ca se supara aliexpresspunctcom pe mine) :) !!!

Astept cu nerabdare parerile voastre!

Cu stima,

Dragos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Csenon mai ieftin decat un bec cu incandescenta bun.

Parerea mea e ca iti bati joc de banii tai, de dotarile masinii de masina pe care o ai.

Multi nu stiu cum sa faca retrofituri sa ajunga la un sistem decent oem si tu ii pui cea mai iefteneala chestie pe motive pur economice.

Nu comentez mai departe dar ai grija ca de obicei lucrurile ieftine costa scump!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te risca, nu sufera doar de marketing.... sunt proaste si nu se compara cu cele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.....va foarte multumesc pentru raspunsuri....voi face un sacrificiu si voi lua 2 bucati noi...va tin la curent dupa ce le schimb.

merci fain inca o data!


Csenon mai ieftin decat un bec cu incandescenta bun.
Parerea mea e ca iti bati joc de banii tai, de dotarile masinii de masina pe care o ai.
Multi nu stiu cum sa faca retrofituri sa ajunga la un sistem decent oem si tu ii pui cea mai iefteneala chestie pe motive pur economice.

Nu comentez mai departe dar ai grija ca de obicei lucrurile ieftine costa scump!

Cu tot respectul, insa 800 ron sunt cam multi bani.....inca tot nu cred ca se justifica pretul pentru 2 BECURI.....si raportat la cat a costat masina(sh evident) reprezinta aprox 3% din valoarea ei......zic si eu....daca gresesc corectati-ma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se presupune ca atunci cand iti achizitionezi o masina, indiferent de marca/model iti faci si niste calcule cu intretinerea. 800 de ron nu sunt multi bani raportati la perioada de utilizare si la beneficiile aduse. Cel mai probabil nu o sa ti tu masina atata timp cat or sa tina becurile noi.

 

Cu tot respectul, daca nu iti permiti sa intreti o masina indiferent de marca/model atunci poate ca ar trebui sa ti reconsideri valorile. Poate plapuma e putin cam scurta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

800ron 3% din valoarea masinii?

 

Adica vreo 5900euro valoreaza masina? 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact atat am dat pe ea....6000 euro(e break)....sh....daca o luam noua in 2006 si dadeam 30k sigur acum nu mai discutam pe forumuri despre 200 de euro........

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumpara ceva bun - Osram, Philips, etc.... nu e obligatoriu sa fie OEM.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. tocmai am cumparat 2 becuri Philips Xenstart noi, originale. Manopera pe aici pe la noi prin Brasov, unde plapuma e mai mica decat picioarele, este 100 de Ron, la un service multimarca.Va multumesc pentru pareri si idei.

Cu stima

Modificat de dragos1985
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

dragos1985 esti suspendat pentru 4 zile si 2 puncte de penalizare.

Atat timp cat ai intrat pe vwForum, REPET vwForum, si ai cerut opinia despre anumite repere sau inlocuitoare, te rog sa afisezi un minim de respect celor care isi "rup" din timpul lor si iti raspund, chiar daca nu sunt in asentimentul tau.

 

PS: Ultimele posturi au fost sterse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!