Jump to content

Montare Xenon Aftermarket Pe B6


laur
 Share

Postare recomandată

Cred ca o sa merg la risc si le montez totusi,pana la urma doar nu oi fi eu asa de ghinionist.nu am inteles cum au pus becurile baietii in plasticul ala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie mare.... daca sunt cu belea, te va costa mult sa remediezi problemele.

 

Mai bine cumperi un kit nou, de la colegii de pe forum care se ocupa cu asa ceva. Cauta in aria Vanzari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce sa cumpar unul nou daca am deja unul?Asta pe care il am a mers aproape 2 ani fara sa am nici o problema nici un bec nu mi sa ars si parca mai degraba am incredere in el decat in altul nou cine stie cum...nu inteleg ce naibii are de se defecteaza stergatoarele  :tuktuk:  au facut-o dinadins sa iti pui originale de la ei dar nu merita pentru ca e prea mare investitia.Sper sa nu fie probleme dupa ce montez kitul pentru ca pana la urma nu-i fabricat in China ci in Spania si sper sa fie un pic de diferenza in bine ca doar nu degeaba am platit dublu pe el.

Modificat de manyx86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in timp.... se ard din cauza spike-urilor de tensiune pe care le da pe instalatie.

 

E in jurul la 250 lei (parca) un kit care nu o sa iti dea batai de cap... acum, decizia e a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa fie fabricat in Spania cand folosirea lor in UE este ilegala? Pe eticheta poate sa scrie orice, inclusiv vaca si sa fie cal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul CLAR nu recomand csenon AM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin, mi-a placut gluma cu vaca si calul :)) e originala romaneasca chestia :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa fie fabricat in Spania cand folosirea lor in UE este ilegala? Pe eticheta poate sa scrie orice, inclusiv vaca si sa fie cal.

 

corect.... toate sunt in China.... inclusiv calul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca-i fabricat in Spania pentru ca asa scrie pe site-ul lor oficial,nu stiu ce sa mai cred e logic pe de alta parte pentru ca in UE sunt interzise.FLORIN dar tu de ce spui ca ala la 250 lei nu mi-ar creea nici o problema?ce fel ii kitul ala sau mai bine zis ce are in plus fata de al meu?va multumesc pentru raspunsuri

Modificat de manyx86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niciun kit after-market nu e garantat 100% ca nu o sa iti faca probleme - mai devreme sau mai  tarziu.

 

Sfat-ul meu e iei legatura cu unul dintre colegii care comercializeaza asa ceva - si o sa iti dea mai multe detalii.

 

cele numite Can Bus Pro - sunt dedicate masinilor mai noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simplu, a fost testat de mai multi colegi de pe forum :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca eu nu sunt prin tara noastra draga si in nici un caz nu as putea sa imi iau un kit de la colegi.Am sa le cer totusi niste sfaturi,multumesc frumos pentru raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa dea probleme balasturile slim?ma faceti chiar sa nu mai pun instalatia pe masina :tuktuk:  sincer nu prea imi plac modificarile astea dar chiar e de tot rasul vizibilitatea care o am acum,nu vad nimic noaptea si mai ales ca am dat 130 euri pe kitul ala si sa il tin asa...nici nu stiu ce sa zic.

 

Daca lai cumparat si lai folosit mai bine de un an fara probleme parerea mea (repet parerea mea) e ca ar trebuii sa fie ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am zis si eu,le-am avut pe Mondeo mk2 la care nu se arde motorasul de la stergatoare daca schimbi becurile.Oricum mi se pare aiurea treaba,e ca si cum tragi apa la WC si se deschide geamul :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aiurea? pai tu pe masina ai mai multe instalatii electrice? ai mai multe circuite independente? mai multe surse de curent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt de parere ca deja s-a exagerat cu sfaturile...... si degeaba. Manyx, fa lumina - avem TJA-uri, daca ti-oi arde ceva.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca problema s-a tot discutat, propun sa incheiem aici!

Daca sunt ALTE probleme tehnice atunci este ok, daca nu ...

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce va "nervati?eu am sa montez kitul asta-i clar dar nu stiu cum sa pun becul de csenon :D  in soclu,eu de fapt asta voiam sa aflu...va salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce va "nervati?eu am sa montez kitul asta-i clar dar nu stiu cum sa pun becul de csenon :D  in soclu,eu de fapt asta voiam sa aflu...va salut

fa`ne niste poze cu tot kitul: mufe becuri balasturi sa vedem si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am promis revin cu niste poze cu/dupa halogene philips non philips (osram)  blue vision ultra.

 

Voi pune si niste poze doar cu faza scurta, becuri halogen.

 

 

 

 

post-59646-0-92641100-1363726389_thumb.j

post-59646-0-16947200-1363726406_thumb.j

post-59646-0-39055000-1363726472_thumb.j

post-59646-0-37029000-1363726518_thumb.j

post-59646-0-93006700-1363726583_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos...sa inteleg ca prima poza era xenon, faza lunga din fabrica si pozitii din fabrica? iar restu de poze sunt cu xeon si osram blue vision ultra?

 

Abia astept sa montez si eu "csenon" la vara :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos...sa inteleg ca prima poza era xenon, faza lunga din fabrica si pozitii din fabrica? iar restu de poze sunt cu xeon si osram blue vision ultra?

 

Abia astept sa montez si eu "csenon" la vara :D

 

prima poza xenon si osram(nu stiu ce model) iar urmatoarele xenon si philips blue vision ultra + philipsuri pe pozitii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma iam montat si DRL-uri (puse pe luminile de pozitie) + pozitii cu smd-uri canbus. Ce a iesit vedeti mai jos:

post-59646-0-75812000-1363978372_thumb.j

post-59646-0-42436600-1363978398_thumb.j

post-59646-0-32498200-1363978515_thumb.j

Modificat de EaglePk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos, imi vine sa anulez si eu proiectoarele de ceata pentru asa DRL-uri....:D

 

Pozitiile cate leduri au?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos, imi vine sa anulez si eu proiectoarele de ceata pentru asa DRL-uri.... :D

 

Pozitiile cate leduri au?

 

Drl-urile sunt ca o banda de silicon flexibila cu 5 grupuri de cate 3 smd-uri. (Nu sunt foarte indense- deci nu orbesc desii parca intensitate putin mai puternica nu ar strica ) Au fost 10 lire pe ebay. Leam montat pe firele de la pozitii ( cand aprind pozitiile se aprind DRL-urile). poza cu drlurile mai jos.

 

Cat despre becurile de pozitii - sunt can -bus au cate 8 smd-uri 1210 cool white. De asemenea nu ar strica daca ar avea intensitate mai puternica.

 

Poate in viitor imi voi cumpara grije cu proiectoare de ceata si DRL-uri incorporate (ultima poza)

post-59646-0-19774100-1363983658_thumb.j

post-59646-0-86564500-1363983671_thumb.j

post-59646-0-24418100-1363983709_thumb.j

post-59646-0-90899900-1363983853_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!