Jump to content

Montare Xenon Aftermarket Pe B6


laur
 Share

Postare recomandată

In cazul acesta renunt la idee, cu greu, dupa ce m-am despartit de vechiul B5 cu instalatie aftermarket montata de un coleg de pe forum, fara nici o problema in 3 ani.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Variante - o instalatie originala cu balasturi Hella, Valeo - de pe o alta masina - sau o instalatie Can Bus Pro - sunt colegi pe forum care vand asa ceva si nu sunt probleme cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instalatia originala Xenon presupune si o centrala electrica highline, nu-i asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie vazut ce centrala e pe masina..... intra in LC si vezi daca suporta xenon. Trebuie sa suporte si cornering, etc. De regula, la highline gasesti functiile astea.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instalatia xenon oem presupune multe piese. Chiar prea multe!

Daca vrei neaparat xenon, cauta in aria comerciala colegi cu feedback bun si cumpara de la ei. Nu o sa ai probleme cu acele kituri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, eu stiu ca daca masina are proiectoare are centrala highline. Gresesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde din ce an, cred. Am gasit mai multe din 2005-2006 cu proiectoare si care nu au highline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centrala de highline permite codarea pentru cornering?

Eu am proiectoare si nu pot activa functia cornering ... Echiparea masinii este comfortline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelul tau, nu.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot comfortline am si nu pot coda cornering pe proiectoare. Banuiesc ca trebuie schimbata centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dany, eu (si Florin, banuiesc) vorbim de tipul de centrala, nu de echiparea masinii. Ele nu corescpund, poti avea echipare CL si centrala highline, cum am eu de exemplu. Dar Florin are dreptate, in 2006 nu cred ca era disponibila functia pe centralele highline, cum ai tu, presupun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact - vb de centrala, nu de varianta de echipare a masinii.

incepand cu 2008... parca, s-a schimbat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am centrala conform scan-ului de mai jos:

Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl

Part No SW: 3C0 937 049 AJ HW: 3C0 937 049 AJ

Component: Bordnetz-SG H54 2202

Revision: 00H54000 Serial number: 01000005232659

Coding: E1800F0700041A00470A00000F00000000095D435C000100000000000000

Shop #: WSC 00000 000 00000

VCID: 71E3A460148D

Subsystem 1 - Part No: 3C1 955 419 A

Component: Wischer 041007 003 0205

Coding: 00046997

Shop #: WSC 00000

Subsystem 2 - Part No: 1K0 955 559 AF

Component: RLS 011107 046 0204

Coding: 00208933

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

Cum imi dau seama ca e highline sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E Highline pe 30 de bytes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de informatie. Totusi, nu pot coda cornering pe proiectoare, nu pot bifa campul ala. Mai trebuie codat altceva in alta parte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate suporta - tine de anul de fabricatie - fiind 2008, trebuia sa mearga.

Fa print screen de pe toate ecranele centralei sa ne uitam un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ecranul de la bit #23:

Byte 23:

- bifat Bit2 (Internal Turn Light Control Algorithm active)

- selectat la Bit-ul 3-4: 08 Turn Lights via Fog Lights

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut baieti,am si eu o problema...am un passat b6 2010 si am instalat un kit xenon AM pe faza scurta(xenon hid slim cred) si pe faza lunga,pe faza scurta e de 50w iar pe lunga de 35w.Cand dau faza lunga dupa un timp se stinge becul de pe faza scurta (Dreapta) doar cel din dreapta..... nu stiu ce sa mai fac am schimbat si becul am si mufa dinaia CAN sau cum ii zice.... PS: am si pe proiectoare xenon tot de 50W ....va rog lamuriti`ma ce am de facut,va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un sfat: renunta la ele. In cazul in care tii mortis sa le pastrezi, verifica droserul becului care se tot stinge, eventual fa-i proba cu cel de pe partea opusa. Oricum, cu xenonul AM risti sa ai multe probleme, atat cu RAR-ul dar si la instalatia electrica a masinii. Decizia iti apartine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de replay ,chestia e ca am dat o gramada de bani pe ele,cred ca o sa las doar pe faza scurta...... dar imi poti spune te rog mult ce e acela "droser" :)))?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acel ridicator de tensiun sau balast cum i se mai spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai exagerat montand atatea kituri xenon pe instalatia masinii!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de ce face asa doar cand dau faza lunga?? cand nu dau faza lunga merge normal ....am mers 800 de km cu faza scurta si cu proiectoarele aprinse.... si nu sa stins nu nimic,doar daca dau faza lunga....ma gandesc ca daca ar fi droserul ar face asa si cand e pe faza scurta,sau nu? nu ma pricep deloc...poate par idiiot:))))

dar de ce face asa doar cand dau faza lunga?? cand nu dau faza lunga merge normal ....am mers 800 de km cu faza scurta si cu proiectoarele aprinse.... si nu sa stins nu nimic,doar daca dau faza lunga....ma gandesc ca daca ar fi droserul ar face asa si cand e pe faza scurta,sau nu? nu ma pricep deloc...poate par idiiot:))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codeaza centrala cu xenon.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc frumos de sfaturi la toti! va doresc sarbatori fericite si multa sanatate !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!