Jump to content

Scartzait din bord la Fabia


octav
 Share

Postare recomandată

Exact aceeasi problema am si eu si singura varianta este desfacerea aerisirilor si lipirea mufei care traverseaza pe acolo si sta suspendata, dar dupa drumurile noastre cam are tendinta sa cada si sa tacane si sa faca un zgomot enervant.

Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • flopem

    7

  • BogMW

    6

  • Akebono

    5

  • danym

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cauta cu search. Problema este veche si s-a mai discutat de multe ori. Solutia este asezarea unei bucati de cauciuc sub bord in dreptul aerisitoarelor. Vezi ca s-a mai discutat aici: http://vwforum.ro/index.php?showto...40&start=40

Modificat de cmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Ultima postare e veche, s-a redeschis discutia in alt topic: http://vwforum.vwfor...ost__p__1605769

Linkul nu este chiar de la inceputul noii discutii.

Am reusit ieri sa inlocuiesc vechea piesa. Iata atasat o poza cu vechea piese, astfel se vede concret diferenta intre cele doua.

Nu am avut cheie potrivita pentru a demonta volanul, deci n-am scos de tot bordul. Am tras-o catre habitaclu si am ridicat cat posibil si am lucrat cu bordul in brate, iar mainile le-am bagat pe la aeratorul central si in gaura din spatele ceasurilor, si am schimbat pe pipaite. Am avut un clichet micut, astfel am putut desuruba si insuruba suruburile ce prind acest suport in locasul sau.

Revin cu impresii dupa ce voi circula cu masina.

post-19564-0-61189900-1311859783_thumb.j

Modificat de jagoman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am avut si un drum de vreo 6-7 km pe drum de tara. Nici un scartait de sub bord. Deci total multumit.

Piesa e ieftina, mai nasol este manopera. Nu prea merita s-o faci in service, caci costa 15-20X cat piesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Cum pdf-ul din prima pagina nu mai este disponibil o reatasez.

 

De peste doi ani nu a mai reaparut la mine aceasta problema de scartait. Deci merita schimbatul.

 

 

Fabia_Amaturenbrett_knarzen.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc jagoman.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Astăzi am comandat si eu piesa respectiva este 10 lei la reprezentanță codul este 6Y0858037C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

problema sa rezolvat nu mai scartaie bordul de vina era aceea piesa din tabla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut, mi-a apărut și mie acest scârțâit în bord, azi ma apuc de "operație".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!