Jump to content

I rosu pe spate


yo3fuu3
 Share

Postare recomandată

al meu e din 2003 1.9TDI 101CP tip AVB si corespunde I de pe motor cu cel de la spate,adica rosii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hro

    3

  • yo3fuu3

    3

  • B`real

    3

  • cosminwon

    3

Top Posters In This Topic

eu am passat 1,9 tdi 110 CP din 1999 si are i rosu si pe porbagaj si pe motor, cutie automata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un passat din 2004 1.9 tdi 131 hp si pe spate am DI rosu , iar la capacul de la motor scrie TDI toate gri

Modificat de cera_mic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

M-ar interesa si pe mine de unde pot sa-mi fac rost de un I rosu, (ca l-au facut baietii), am cautat dar nu am gasit, poate la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am am toate literele rosii in spate la 131 de cai. cred ca ar trebui sa ii lipesc si 4motion ca sa para mai fiorasa eventual si gti si multe altele fara nici o legatura cu ce am sub capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am b5 cu ATJ 85kw DI sunt rosii pe capacul motorului cat si pe capota de la portbagaj. Anul trecut m-a lovit cineva in spate si la service mi-au schimbat capota, iar surpriza a fost ca mi-au pus literele identice cu cele avute anterior dar rosul era mai aprins.

Truta Nicolae: cred ca litrele se gasesc in orice magazin de piese auto sau chiar la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ee am B5.5 AVF 131cp 96kw. Am D si I cu rosu pe spate si pe capacul motorului.

Modificat de Firah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2002 ATD 74 kw D si I rosu atat la spate cat si pe capac motor.am avut si un B5 2000 ATJ 85 kw ,lafel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Truta Nicolae la reprezentanta nu gasesti pe litere, decat cu totul. Eu mi-am cumparat acum 2 ani TDI-ul cu 50 de lei. Recomand reprezentanta pentru ca din alte parti n-o sa poti cumpara litere care sa arate ca cele din fabrica si arata urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca la spate literele pot fi schimbate (si chiar cadea) cel mai bine e sa va uitati la motor. Stiu pe cineva care dupa ce i-a fost schimbat haionul dupa un accident, noul haion nu mai avea nici o litera, asa ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine de unde pot sa-mi fac rost de un I rosu, (ca l-au facut baietii), am cautat dar nu am gasit, poate la reprezentanta?

Il poti dezlipi de pe capacul de la motor ca sunt la fel dimensiunile :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-ul are o buba la caroserie!Ma refer la capota spate,care rugineste de la lampile de nr in sus pe capota.Daca se remediaza acea pata de rugina care implica vopsirea capotei,se dezlipesc inscriptiile de pe capota.Ele vin lipite din fabrica cu o banda dublu-adeziva care nu se mai poate refolosi dupa dezlipire,dar si literele se desfac una de cealalta dand un aspect urat dupa lipirea lor inapoi pe capota.De aceea majoritatea capotelor nu au inscriptii pe ele.Mai putini sunt aceia care isi dezlipesc fara motiv inscriptiile.Mai mult ca sigur nu exista acea optiune care iti permite sa comanzi masina fara inscriptii!

ai obtiune daca vrei sau nu literele lipite pe portbagaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!