Jump to content

Ce becuri folosim la Golful 5? Recomandari pentru Interior si exterior


xqzme
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Aici poti afla ce becuri ai in proiectoare... La 1.6mpi-ul tau, ai H11...

Discutia se muta in topicul deja existent... mai multa atentie pe viitor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am citit topicul, si eu sunt putin confuz in privinta proiectoarelor. Stiam ca becurile folosite acolo sunt H11, dar 4abc spunea ca si-a pus HB4, cateva (mai multe) posturi in urma. Merg si astea deci, fara probleme? Observ ca HB4 ofera o gama mai larga de optiuni fata de H11.

In rest, si eu am Philips Blue Vision pe faza scurta si pozitie iar pe lunga Philips Xtreme power. Pana acum, sunt multumit. Le mai trebuie un reglaj micut doar :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

neamtzu daca intri pe configuratorul pus de mine in postul anterior, vei vedea ca anumite motorizari pot avea HB4 insa predomina H11-le (cum ai si tu, de altfel...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cunosc linkul, am cercetat inainte sa intreb => H11 e prezent pe toate motorizarile 1.9 TDI => postul meu anterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat la un coleg de forum (Razdan) ca proiectoarele lui au lupa.Probabil ca sunt de doua tipuri...cu lupa si fara (ale mele sunt fara) iar diferenta dintre ele fiind tipul becului HB4 sau H11...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut k la Gti sunt hb4,sau macar unde putem gasi becuri h11 asemanatoare cu blue vision

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ai putea incerca de la Osram - Night Breaker - cod produs 64211NBR 55W 12V PGJ19-2 FS1

Dai in casuta de search codul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit niste dalea japoneze M tek decat sa le tin palea galbene...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cand am cumparat Golfuletul avea farurile de ceata " sablate" a se citi matuite de pietre.

Le-am comandat si surpriza au venit ...cu lupa.

Se vad perfect.

La faruri am pus Extreme Power pe ambele faze - lumineaza impecabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Am montat si eu de vreo saptamana Extreme Power pe faza scurta.Se simte intr-adevar o imbunatatire fata de cele cu care a venit masina.Am fost foarte dezamagit in momentul in care le-am scos pe cele cu care a sosit masina din fabrica : erau de provenienta diferita (unul Osram si unul GE-Tungsram).Cred ca puteau sa le puna totusi de la acelasi furnizor :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am cumparat Golfuletul avea farurile de ceata " sablate" a se citi matuite de pietre.

Le-am comandat si surpriza au venit ...cu lupa.

Se vad perfect.

La faruri am pus Extreme Power pe ambele faze - lumineaza impecabil

Care a fost pretul lor...asa ca idee, pentru ca si eu am aceeasi problema cu proiectoarele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat si eu pe masina Phillips X-treme power, in locul Vision plus pe care le aveam de 2 ani, unul s-a ars. Nu am mers inca noaptea, dar in we o sa merg si revin cu pareri despre ele. Becurile sunt H4. Pret 75 ron la Aspad 2 bucati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac si eu o precizare: am cumparat 2 OSRAM SILVERSTAR H7. Am facut mai intai o comparatie cu becurile scoase din far, luminau la fel. Le-am montat in far nu se simte nici o imbunatatire. Sunt cam dezamagit, am dat 86 lei pe amandoua, iar lumina inainte era slaba, cred ca si la logan se vede mai bine. Becurile schimbate erau unul no name si pe celalalt scria TUNGSRAM parca , amandoua erau 12V 55W. Farurile sunt pe faza scurta cu lupa. Nu stiu ce sa cred :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

dupa c am citit parerile voastre<...k sa am pe urma pe cine sa dau vina ...::lol: , mi-am pus si eu ieri Vision+ , ffff multumit

multzam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GATA, AM LUMINAAAAA! Lasand gluma la oparte, dupa ce am schimbat Vision+ ca mi s-a ars unul si am montat EXTREME POWER s-a vazut o mare diferenta la iluminarea drumului noaptea mai ales. Nu-mi pare rau de cei 75Ron dati pe becuri. Nu mai folosesc de acum altceva, decat aceste becuri . Si tanand cont ca am O1 la care toti stim ca farurile lumineaza slab, acum sunt si eu multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...nedumerire mare....75 ron / bucata nu-i asa..daca pe set ma zgarii pe ochi pentru ca eu le-am luat cu 150 ron din Petrom

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Setul atat costa la aspad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

It seems to be something wrong here :screwy: .....vorbim de H4 sau H7 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...nedumerire mare....75 ron / bucata nu-i asa..daca pe set ma zgarii pe ochi pentru ca eu le-am luat cu 150 ron din Petrom

NU bucata, setul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am philips blue vision

post-2760-1216914804_thumb.jpg

post-2760-1216914824_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare, daca pe faza scurta imi pun Blue Vision si pe faza lunga X-Treme Power, vor fi diferente mari de culoare intre cele doua? Ma gandesc ca cele Blue Vision vor avea o lumina albastra si cele X-Treme Power vor bate spre galben. Oare ar da bine daca folosesc aceasta combinatie? Pe priectoare vreau sa pun tot Blue Vision!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va fi.Fix cum vrei sa pui tu am pus eu la a mea...inclusiv pe proiectoare! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca cel mai indicat este totusi sa folosim becurile originale, la fel ca si alte piese care au fost proiectate pt masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!