Jump to content

Mecanicii, mainile sus!


adrry
 Share

Postare recomandată

salut!

se cauta una bucata de mecanic (cu sau fara atestat) :vaidecapulmeu: pentru a ma ajuta / schimba un motor de g2. daca stiti pe cineva in masura sa ma ajute, e binevenit!

urgeeeeeeent! :Driver:

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frate nu-s mecanic, nu-s nici din bucuresti, dar as dori sa te ajut la asa ceva :(

pasiune :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am atestat, nu am scule, nu stiu foarte in ale mecanicii dar ma pricep cat de cat. Cand vrei, da-mi un tel: 0740.049491 sau 0765.312462 knd nu raspund pe un nr incearca pe celalalt. Nu te lua dupa nr de la profil pt k acum stau in Buc.

Modificat de Micutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos amandurora!! .. insa nici eu nu am scule si mai ales experienta necesara pentru a incepe treaba asta :hainoroc:

Modificat de adrry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in Metro niste chei nemtesti, nu scria crom vanadiu pe ele, dar ceva asemanator (era in germana si nu am inteles) si nu erau f scumpe. daca te hotarasti, ai nr mele de tel.

Modificat de Micutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bag si eu!

unde vrei sa-l schimbi ?

Iti ia cam o zi intreaga. Ai palan?

Eventual un garaj ceva. Scule mai am eu cate ceva. Nu am cheia aia de 30 pt piulitele de la planetare.

ce motor iti pui?

Modificat de David
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt atat de sarac... nici garaj, nici curte ;)

Modificat de adrry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian 0740972355.Numa sa gaseasca timp pentru tine...Baft

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian 0740972355.Numa sa gaseasca timp pentru tine...Baft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dan 0744640634

NU executa astfel de operatii!!!

:hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheie de 30 gasesti in BricoStore baneasa. Eu vreau sa-mi iau un sec de chei de corm, dar nu stiu knd se va intampla asta. Cand vrei ne auzim la un tel si ne apucam de treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.va trebuie tubulara de 30.

2.va trebuie un spatiu adecvat

3.va trebuie mai mult decat o "leaca" de cunostinte pt asa ceva

4.ca sa va ajutati singuri, dati jos fata masinii si scoateti motorul prin fata

5.aveti grija la remontarea anexelor

6.aveti grija sa puneti distributia la punct

7.succes!

P.S. 8.va trebuie o trusa completa de scule, nu doar cateva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul a fost schimbat in week!

acum se pune problema inlocuirii delco-ului (din unu cu platina in unu cu aprindere electronica) si reglarea carburatorului.

astea unde / cine le poate face?

:blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constanta!

Caut disperat un mecanic de diesel-uri din Constanta. Cel pe care-l aveam a plecat in Germania. Daca stiti pe cineva care sa fie si meserias dati-mi niste adrese. Trebuie urgent sa-mi schimb motorul de pe Mk 2.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Adryy :) motorul puteai sa il schimbi pe strada in spate la interamerican..daca stii passatul ala negru ..de cate ori l-am mai dat jos si pus inapoi numai eu stiu...4 oameni sa te ajute la dat jos si grija mare la anexe...da' vad ca ai rezolvat-o...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curata nebunie, da ce va venit frate sa schimbati motor in mijlocul ierni, poate dechideti si un service.Nu ati facut si poze? Bafta in continuare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adryy :) motorul puteai sa il schimbi pe strada in spate la interamerican..daca stii passatul ala negru ..de cate ori l-am mai dat jos si pus inapoi numai eu stiu...4 oameni sa te ajute la dat jos si grija mare la anexe...da' vad ca ai rezolvat-o...

da, il stiu.. ideea e ca pe tine te-am vazut (defapt masina ta :) ) dupa ce l-am schimbat.. cel mai mult plangeam ca vroiam sa-l pun cat mai repede pentru ca la buzau avea cine sa ma ajute. acum asta e, am rezolvat-o, da am inghetat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa ca data viitoare ma anunti si vin cu baietii sa dam o mana de ajutor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vb cu dan si nu stie nimic sa-l fi sunat

daca mai vrei e disponibil!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ofer servicii mecanica(motor,transmisie,frane,suspensii)pentru modelele clasice benzina/diesel,la domociliul proprietarului,in jud. Dambovita si Bucuresti.De preferat lucrari ample(RK)-ca sa merite deplasarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ofer servicii mecanica(motor,transmisie,frane,suspensii)pentru modelele clasice benzina/diesel,la domociliul proprietarului,in jud. Dambovita si Bucuresti.De preferat lucrari ample(RK)-ca sa merite deplasarea.

Demontarea unei cutii de viteze in vederea schimbarii de sincronuri pt un golf 2 1.8 te bagi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara probleme.Eu stau in Tgv.Lucrarea dureaza 2 zile(cu demontat/montat pe masina).Asa ca trebuie sa stabilim locatia convenabila.Tel:0726269727.

Modificat de ram40andy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!