Jump to content

Rulmentzii spate


Asterix
 Share

Postare recomandată

Salut, am un huruit destul de enervant pe spate, de la rulmentzi. I-am desfacut si is destul de obositi, plus ca am si fuzetele uzate. De fuzete am facut rost, imi mai trebuie rulmentzii. Am inteles ca se potrivesc si niste rulmentzi romanesti. Intrebarea mea este daca stie cineva codurile la rulmentzii respectivi. si eventual niste preturi informative.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... Am inteles ca se potrivesc si niste rulmentzi romanesti. Intrebarea mea este daca stie cineva codurile la rulmentzii respectivi. si eventual niste preturi informative.

Daca ai fi dat search ai fi gasit. Nu lua rulmenti romanesti.

http://vwforum.ro/index.php?showto...%20spate&st=280

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai fi dat search ai fi gasit. Nu lua rulmenti romanesti.

eu am schimbat cu rulmenti originali .. dar am auzit pe aici ca ar merge cei de supernova (pe fata, pe spate nu stiu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un huruit destul de enervant pe spate, de la rulmentzi. I-am desfacut si is destul de obositi, plus ca am si fuzetele uzate. De fuzete am facut rost, imi mai trebuie rulmentzii. Am inteles ca se potrivesc si niste rulmentzi romanesti. Intrebarea mea este daca stie cineva codurile la rulmentzii respectivi. si eventual niste preturi informative.

Fuzete pe spate? :hainoroc: Eu stiam ca rulmentii stau in tamburul de frana. In fine, poate se mai zice si asa si nu stiu eu.

Oricum te duci la magazinul de piese straine si ceri rulmenti de spate pt. Golf2, nu-ti trebuie nici un cod pt. ca stiu ei.

Bafta si fereste-te de Meyle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi da, stau in tambur, dar la interior nu graviteaza in aer, stau pe un ax, care la mine a facut "santuri" la aia nu-i zice fuzeta???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu' eu stiam ca pe fata e fuzeta. Axul pe care stau rulmentii e de la capul de planetara. Fuzeta e partea de care se prinde bieleta de directia, parca si etrierul, si amortizorul.

Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dale-n colo de denjumiri, oricum mi-am luat kit de rulmentzi nemtzesti, 30RON/ roata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu' eu stiam ca pe fata e fuzeta. Axul pe care stau rulmentii e de la capul de planetara. Fuzeta e partea de care se prinde bieleta de directia, parca si etrierul, si amortizorul.

Parerea mea.

iar pe spate stau in axul rotii.

sa ai grija la schimbarea carcasei rulmentului, aia e prinsa in tambur. daca nu o schimbi..degeaba schimbi rulmentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
undertacher2001

Cred ca la orice magazin de piese 30 ron de roata si sunt de golf 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rulmentii care se pun pe ORICE VW(ca si turbinutzele,care sunt facute la sibiu)....sunt facuti la alexandria...sub licenta japoneza....DECI....asterix.....la noi, in pitesti...este un magazin..numit BAD Brasov....unde au catalog, si rulmenti facuti la alexandria...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

:offtopic: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat de atunci de cand am pus postul kituri de rulmenti Febi. Au avut inclusiv capacelele alea de tabla incluse. I-am pus si nu am mai auzit nici pic de huruit. Am mai vorbit cu mai multi si mi-au zis ca aia romanesti se duc dupa cateva luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Are cineva cotele de la rulmenti spate ca am niste rulmenti si nu mai stiu daca sunt pentru roata spate sau nu?Am punte spate cu tambure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 2 rulmenti pe spate

R1 int 17,5 pe camasa int scrie LM 11710 0705

ext 40 pe camasa ext scrie LM 11749 0705

R2 int 29 si pe el scrie (L4549)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau sa poluez topicul, dar ca lamurire generala, rulmentii de pe spate au aceleasi cote atat la frana cu tambur cat si la cea disc (cel putin la modelul fara ABS).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!