Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Si eu am B6 de 3 ani si nu am avut nici un bec ars pana acuma!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vinde-mi-l mie!! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e misto, dar tot un B6 arata mai bine! :icon_cheesygrin: Ori fosta B5 mi-a facut vreo vraja sa nu ma uit decat la sor'sa mai tanara B6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in linkul postat de mine, cu masina aia din ploiesti pot sa-ti vand pontul ca proprietarul are nevoie de bani in perioada imediat urmatoare, deci ai putea sa negociezi ceva...Pacat ca n-are f multe dotari si ca nu se incadreaza in anul pe care il vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volfield , uite inca o varianta ptr tine ptr ca suma e limitata si te grabesti

negociezi masina de mai sus de care ti-a zis dl nervoss , o iei daca e ok la verificare , mergi in concediu linistit

o folosesti 2 ani maxim , nu bagi bani in ea sa ii faci modificari , o pastrezi curata si fara probleme sa nu ii scada valoarea f mult

pana atunci mai strangi bani sa fie

o vinzi pe asta si iei peste 2 ani la 10.000 o berlina passat CR 2010 cu bord complet nou CC full option , alcantara , DSG , trapa si tot ce mai vrei , pe care poti sa o pastrezi si 10 ani

( cu noroc peste 2 ani poti lua si un CC la 10-11.000 )

ptr ca peste 2 ani bataia va fi pe B7 la 11-14.000 de euro , iar pretul la B6 ( care eu cred ca are design mai fain decat B7 ) va scadea

asta daca pana atunci nu ajunge benzina la 20/l si isi vand toti masinile :alien:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@volfield - nu are rost sa te grabesti avantajul este de partea ta, masini o sa fie in continuare dar cumparatori dispusi sa plateasca cash o suma considerabila cam greu......acum 1 luna cand am postat pentru a cere sfaturi pentru achizitionarea unui B6 si eu ma grabeam,inca nu am gasit masina o sa plec linistit in concediu [poate imi rezerv ultima zi sa vad cateva masini in zona respectiva] daca nu cand ma intorc poate am mai mult noroc.

Ma puteti ajuta cu verificarea unei serii VIN : WVWZZZ3CZ6P057959

Mltumesc anticipat

Modificat de inspirion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de urmatoarea situatie ?

2 anunturi total diferite cu aceeasi masina in poze :

prima :

Prahova - http://www.autovit.r...-C25184195.html

9 850 EUR Brut pret negociabil

Taxa de mediu: 182.73 E considerand norma de poluare euro5 prima inmatriculare 05/2009 (Detalii)

Pentru masini cu provenienta NON-UE se adauga 10% din pretul in vama. Model, Caroserie: Volkswagen Passat, Break Fabricatie: 2009 Rulaj: 158,500 km Combustibil: diesel Motor: 1998 cm³ (Putere 140 CP / 103 kW) Transmisie: automata Emisii CO2: 110 Norma Euro: euro5 Culoare: gri-metalizat Numari de usi: 4/5 Tara de origine: Germania Data inmatricularii: 05/2009 tel :+4 0720134835

=============================================

a doua :

Cluj : http://www.autovit.r...-C24993584.html

8 950 EUR Brut pret negociabil

Taxa de mediu: 192.85 E considerand norma de poluare euro5 prima inmatriculare 01/2009 (Detalii)

Pentru masini cu provenienta NON-UE se adauga 10% din pretul in vama. Model, Caroserie: Volkswagen Passat, Break Fabricatie: 2009 Rulaj: 179,000 km Combustibil: diesel Motor: 1985 cm³ (Putere 140 CP / 103 kW) Transmisie: automata Norma Euro: euro5 Culoare: argintiu-metalizat Numari de usi: 4/5 Tara de origine: Germania Data inmatricularii: 01/2009 tel : +4 0745555309

difera tot in descrieri , pret , data fabriactie , nr km

pozele insa toate sunt identice

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ceva smecherie, sunt ceva samsari care au cumparat masina din strainatate, a vanduto la alt samsar si el a uitato sa o scoata de pe net :))

Celalalt samsar, alt pret, alte descrieri, si putin edit la poze si gata :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cum se prezinta textul , samsarul din Prahova care a cumparat masina de la samsarul din Cluj , este din ala cu soric extrem de gros

a dat si mai mult km inapoi

a spus ca masina e mai noua cu cateva luni decat este de fapt

nu s-a mai obosit sa faca poze

a bagat prelucrare la pozele deja facute la Cluj si a schimbat culoarea la masina

si-a pus si el 900 de euro

daca o ia unul din Bucuresti , poate ajunge la 11 mii pretul , 100.000 km , culoare neagra si data inmatricularii 01.2010

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, ce sa le faci....trebuie si iei sa faca ceva bani :))

Mersi de atentionare oricum, sa nu luam teapa de la iei :)....dar nu stiu cum s-au gandit ei ca nu o sa isi dea seama cineva, doua anunturi cu aceeasi masina, credeau ca daca schimba culoarea la poza nu isi da nimeni seama :o

Macar de nu erau pe acelasi site :)):

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da la pret pare extrem de ieftina cu tot cu inmatriculare agunge in jur de 10 mii. atit am dat eu pe a mea si e din 2008 cu motor de 1,9 si euro 4!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai auzit cazuri: de lene sa faca poze, a luat uneole de pe net si le-a postat la anuntul lui. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum pretul de 10 mii e cu tot cu inmatriculare pare bun, eu am dat atita pe a mea ce e din 2008 cu motor 1,9 105 cp .atita doar ca nu are comenzi pe volan din poze ce vad dar are motorul de 140 cp euro 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina are peste 200.000 reali , a fost luata fara TVA , de aceea e normal pretul de 9000 cat a cerut ala din Cluj

decat sa iei cu 1000 de euro mai mult , din Bucuresti sau alte orase , unde ajung cele din Cluj sau Oradea , te duci direct la sursa si iti petreci o saptamana cautand ce iti place

Andrei , preturile au scazut si scad in continuare

nr de km nu scade :)

uite un exemplu recent de pret f mic :

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: in anunt DSG6-BETON!!!

Modificat de atti206
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar acum un amic a luat un w tuaran cu numai 5800 e neinmatriculata an 2006 motor 1,9 cu toate dotarile inclusiv senzori parcare si climatronic, tempomat,masina e neinmatriculata si are cica 155 mii km la bord. mie pretul mi se are prea mic si km prea putini! a pus vag-comul pe ea si cartea servise arata acesti km da eu nu pot crede totusi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inmatricularea e 1000 de euro cred

apoi cat vrei sa faca masina aia din 2006 ?

ca doar nu e o limuzina , e un touran , masina de familie bondoaca si spatioasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut un Passat Highline din 2007, care avea pe bord 117000km, iar la test, imi spunea ca are km reali....dupa ce am luat masina (greseala mea), am aflat cu stupoare ca avea cu aproape un an inainte, la ultima verificare in reprezentanta, nu mai putin de 219000km.

Concluzie......numarul real de km se poate sterge si din ECU cu "sculele" adecvate.

La masina actuala, am fost mult mai atent....si ca sa-l completez pe @tavitara....am gasit anul trecut din 2009 (masina de numai 2 ani), cu 340000km reali.

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze de off topic ,am tot cautat si nu stiu , cum pot sa fac si eu un post in care sa imi prezint masina mea ? multumesc scuze inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi tare mult :icon_thumleft: :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzie......numarul real de km se poate sterge si din ECU cu "sculele" adecvate.

sigur ca da.... doar e facut de mana omului....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce diferenta exista intre motorul de 2 l cr si cel de 1,9 pd? primul are 110 cp si al doilea are 105 cp.in afara ca primul trage mai linear sa zicem? mi se pare diferenta prea mica de 5 cp! si consumul nu cred totusi ca e mai mic....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!