Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

theo- Ce spui tu aici este gandirea ta, asa cred ca gandesti tu.Eu cred ca o masina cu km multi are mai multe sanse sa se strice ( ba cade cutia, ba motor,ba electromotor si tot asa o tii numa in reparatii ).Romanu^ vrea an bun:) dar eu cred ca trb facuta o balanta in vechimea masinii si km adica sa fie o balanta.Asa am eu un passat bluemotion 110cp din 2010 cu 6500euro(km nu conteaza).Pot sa-ti ''recomand'' masina asta

Deci Micael,cati km faci intr-un an? Pt ca daca mergi putin cumpara cu multi km si daca mergi mult cumpara masina cu km putini.Va salut pe toti si sper ca n-am deranjat pe nimeni!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6500euro poate lovita si/sau kituita pe toate partile. Stati linistiti ca rar mai gasiti masini la bani putini(pomana) mai ales aduse de afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am eu un passat bluemotion 110cp din 2010 cu 6500euro(km nu conteaza).Pot sa-ti ''recomand'' masina asta

Ca sa vinzi o masina ce a costat de noua 23-29.000 euro cu 6.500 euro dupa doar 2 ani, mi se pare un mare semn de intrebare (ca sa nu zic altfel)... Poate ca lipseste cifra "1" in fata celor 6500.

Variante posibile - este reparata artizanal in vreun garaj dupa ce a suferit o dauna totala. Este cadou de la o ruda apropiata. Este o spaga mascata sau operatiune de spalare de bani... E furata. Are 5-600.000 km parcursi (altfel spus a mers zilnic 8-900 km fara pauze).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Victor cred ca itzzy vorbea ipotetic, dar daca e adevarat, iti dau dreptate :icon_thumleft:

@ Itzzy Pe an fac in jur de 15.000-20.000 km.

Masina imi caut cam de 2 luni(an 2008 in sus, pana in 130.000 km, 10-12.000 eur, marca conteaza mai putin, doar sa fie spatioasa) si 99% din anunturi sunt masini cu numere straine sau rosii, kilometri dati in spate si tot felul de manareli grosolane etc.

Pot spune ca DA, nr. de km conteaza. Conteaza in primul rand sa fie reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stau in Germania.Masina este un taxiu din 2009 luna noiembrie,are dotari specifice taxiurilor de aici, are 300.000km si are un injector stricat.Masina costa normal 6000,atat vrea omul pe ea.Nu a fost niciodata avariata si este optic in stare f buna si tehnic ( in afara de defectul mentionat ).

Micael propun sa-ti iei o masina cu mai multi km daca mergi atat de putin intr-un an,si nu lua de la Romania ca e riscul prea mare, fa un ofert si vino aici si cumparati tu personal.Eu ma ofer sa te ajut aici sa-ti cumperi ceva buna si an dupa 2008 common-rail si pana in 170,000km REALI ( Atentie Reali ) si iti ramane bani si de taxa auto care sa micsorat si te-ai si plimbat un pic in bani astia.Recomand sa nu cumperi in nici un caz din targ de la Romania ca e riscul prea mare si ai faci pe samsari ''oameni''

Modificat de itzzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

itzzy, fie cum zici dumneata. numai ca intelegi multe lucruri gresit, deh. varsta.

Ai si tu rabdare, schimba de la zece masini in sus si mai vorbim. Da, cand am spus ca romanul vrea an bun asa este, vorbeam de cel care cumpara. Nu i am propus omului masina din targ, de unde faza cu km. mai multi, vorbeam de o masina verificata dtpdv.

Nu-mi da exemple ca nu tine (faza cu 6.500 E), asta sa o spui pustilor care sunt la prima masina.

Nu sunt suparat pe tine, sunt doar mahnit ca nu citesti exact ce trebuie. Cat despre gandirea mea...da, nu coincidem. Asa gandesc eu. si nu mai gresesc cam de mult timp (cateva zeci de ani).

O seara frumoasa tuturor si succes la cumparaturi, bineinteles ieftin si bun, daca o exista asa ceva...

ps nu vreau un raspuns din partea ta si nici nu mai intevin pentru aceasta cauza.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda....exact la fel si-a luat un vecin de-al meu un passat tot variant mtor 2.0 tdi fost taxi,masina bineinteles achizitionata foarte ieftin din germania tot in jur la vreo 6000e si vreo 280000km.Totusi eu ma mir cum a ajuns cu ea acasa,dupa ce a ajuns au inceput problemele una dupa alata si nu se mai terminau,a schimbat injectoare,tamponi motor ca nu ii mai schimba vitezele,cutia de viteze sa stricat,amortizoare,bucse etc,, a vandut-o la altu foarte ieftin bineinteles cred ca a si pierdut la ea si masina am vazut-o in service la un prieten ii schimba acum distributia si caseta de directia a trimis-o la reparat si toate astea s-au decurs in vreo 5 luni de zile si gandisti-va cate vor urma.........cred ca masina aia a ajuns deja la vreo 9000 si se tot scumpeste.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar poate respectivul nici nu mai lasa la pret, masina este terminata ca si bateriile! Te costa 6000EUR+2000EUR taxa+2000EUR bagi ca popa in ea. Nu mai credeti ca tot ce zboara se mananca :) )

Pun aici link-ul cu masina, ca sa fie vazuta de toata lumea care asista la acesta discutie si tuturor ca sunt in interesati de un B6.

http://suchen.mobile...de&pageNumber=1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu am dat exemplu la intamplare,ca spunea si un coleg mai sus ca se cere an bun si km multi dar km multi face pretul masini,adica in termeni nostri romanesti ''este lesinata''.Eu unul nu recomand cu multi km, stau in Germania si stiu cum sta treaba p-aci plus cu masinile cu multi km aici sunt gunoaie (nu mai are valoare),cel mai bine este sa fie o balanta, kilometri si anul fabricatiei.Ganditi-va ca un E200 noul model 2009 taxi costa 15.000euro.Lumea trebuie sa se intrebe: de ce costa asa ieftin?Va Salut!!!

Modificat de itzzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate si tu, oricum masina la mana a-2-a tot masina de bagat bani in ea este, mai mult si rareori mai putin cand o iei de la o cunostiinta/ocazie!

Weekend fain tuturor!

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Decat sa dau 6000 de euro pe acel taxi consumat ,banuiesc,mai bine mai pun 5000-6000euro si mi cumpar ceva aproape nou dpdv al uzurii apoi si plin de aptionale sau daca nu mai am bani in plus mai bine ii pun la C.E.C,dupa cum se zicea mai demult:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 6500 E am luat passat ul dinpoza si sunt super multumit de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce asa ieftin? Are multi km reali sau care este defectul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e impecabila atit interior cit si exterior.Cumparase modelul nou 2011 si nu mai avea ce face cu ea.era interesat sa o vanda.A schimbat motorul si turbina la 112000 km la reprezentanta.Nu a avut nici un accident si istoric si service la zi. Neamt de neamt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce a schimbat motorul si turbina a si vandut-o in hal de pret ,norocul tau si bravo tie :emthup: ,si la urma ce sa-si cumpere tot aceeasi masina cu doar un restyling facut si atat!!!!asta da afacere!!!!!Dar cand ai bani si te saturi de un lucru sunt persoane care nu le mai intereseaza aspectele acestea ,a vandut-o ca sa scape de ea si gata!!!!Ca la urma e alegerea fiecaruia cu cat vrea sa si vand un obiect caruia ii apartine.

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa ma crezi ca nici nu ma asteptam.Motorul asta are doar 40 000 km si fuge de maninca jar.de asemenea imi oferise 6 luni garantie sau pina la 60000 km.Ce ma mirat a fost ca tot servicul masinii a fost facut in Austria.Am verificat masina dupa VIN la skoda la un prieten si totul era acolo perfect si corect.as mai vrea sa ii bag vreo 40 CP cu un soft dar nu stiu pe nimeni sa aibe si Dino. Mi sa oferit de catre alte persoane la un pret de 100 E dar le-am spus ca fara dino nu fac.Daca cunoasteti pe cineva pe aici cu asa ceva sau din preajma buzaului sunt interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai prins super bine masina la pretul asta:) si eu am un Variant tot 140 cai si as vrea sa-l schimb ca am gasit un B6 din 2010 motor 1.6TDI CR din 2010 la super pret, acum sunt in dubii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pomana...... :emthup:

Sa-i faci topic, sa "salivam" si noi,pe langa poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul e bun de tot.Sper sa nu ai surprize cu ea...sa-i faci topic sa vedem ce ti-ai luat de 6500... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va arat dar nu stiu cum.Nu ma prea pricep la calculatoare asa bine...Dar incerc sa vad daca iese ceva

Ca dotari e un Comfortline senzori de ploaie senzori de presiune la roti la faruri are follow me home jante pe 16 incalzire la scaune pilot automat oglinzi electrice si incalzite retractabile dublu climatronic i-am mai adaugat eu 2 kit xenon la scurta si la proiectoare pachet nichel crom interior exterior ce ma incintat cel mai mult a fost ca era foarte curata si ingrijita..

11072011693.jpg

11072011704.jpg

11072011696.jpg

11072011701.jpg

11072011700.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu atat ai luat-o de dincolo banuiesc . Spune-ne la cat ai ajuns cu tot cu drum, taxa inmatriculare, numere rosii, asigurare pt perioada numerelor rosii, etc si atunci discutam. Eu de exemplu am preferat una s. h. care noua, a fost cumparata de la reprezentanta din Romania, revizii si carte service la zi, km reali .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nilf, banuiesc ca al tau e BKP daca a fost cumparat din Ro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Imi poate recomanda cineva un service bun pentru a testa un Passat din 2009, 2.0 TDI 140 CP ( banui ca-i B6), inainte de a-l cumpara? Exclus Vitan!

Vreau sa stiu ce cumpar. Stiu doar ca are pana in 60.000 km, revizii facute pe la service-uri de cartier, alergat mult in afara Bucurestiului (in jur de 40.000 km). Sau cum sa procedez!?

Multam

Modificat de limac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!